« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 4 kwietnia 2020 r., imieniny Izydora, Wacława, Platona

Moja Ostrołęka

Aktualności

Pływacy UŚKS na medalowej fali

Kolejne medalowe występy zaliczyli najmłodsi pływacy prowadzeni przez trenera Włodzimierza Janczewskiego w ogólnopolskich zawodach w Mławie i Warszawie. W Mławie o Puchar Burmistrza wystartowała Marysia Murawska i Rafał Majkowski.


Zdobyli łącznie siedem krążków, w tym złoty, pięć srebrnych i brązowy medal oraz puchar za drugie miejsce na najlepszej zawodniczki. Marysia zdobyła złoty medal na 50 m stylem motylkowym i trzy srebrne medale na 100 m stylem motylkowym oraz 50 m i 100 m stylem dowolnym. Rafał wywalczył dwa srebrne medale na 50 m i 100 m stylem grzbietowym i brązowy medal na 50m stylem dowolnym.


W Warszawie w kolejnej rundzie zawodów "od młodzika do olimpijczyka" rozgrywanych tym razem na Warszawiance, a więc 50-metrowej pływalni nasi zdobyli złoty medal. Wywalczyła go Marysia Murawska na 50 m stylem motylkowym z najlepszym w tym roku wynikiem w Polsce 0:35,18.


Jak podkreśla trener Włodzimierz Janczewski Marysia ma szansę poprawienia wyniku starszej koleżanki klubowej Marty Kot, która na Mistrzostwach Europy juniorów w Budapeszcie zajęła dwunaste miejsce w stylu motylkowym i pójść w ślady kolegi klubowego Maćka Lewandowskiego, który w Londynie zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Europy Juniorów, w stylu motylkowym.


Łubudu

Dobrze spisali się pozostali nasi młodzi pływacy: Rafał Majkowski był dziewiąty na 50 m stylem motylkowym i dwunasty na 100 m stylem grzbietowym, o rok młodsza Julia Bożomańska była ósma na 50 m stylem motylkowym i dwunasta na 50 m stylem dowolnym. Dobrze pływali także Kamil Bojarski i Martynka Kukuć, a najmłodsza zaledwie 9-letnia Zosia Pragacz zajęła dziewiąte miejsce na 50 m stylem grzbietowym.

Odsłon: 2790
Komentarzy: 2
09:15, 21.05.2014r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

Max @ 10:24, 21.05.2014r. IP: *.*.53.93

Brawo młodzi, może doczekamy się kolejnych talentów na miarę sióstr Wikieł.

mk @ 14:53, 21.05.2014r. IP: *.*.211.118

Mistrz drugiego planu. Zawsze czujny, zawsze na czas :D

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo