« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 31 marca 2020 r., imieniny Beniamina, Kornelego, Balbiny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Kolarze KK24h zdobyli Książęcy Gród (zdjęcia)

Książęcy Gród ponownie oczarował miłośników dwóch kółek. W historycznej stolicy Mazowsza odbył się piąty etap Lotto Poland Bike Marathon, tegorocznego cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich. Nie zabrakło w nim kolarzy ostrołęckiego KK24h.


Kolorowy peleton Poland Bike, prowadzony przez Grzegorza Wajsa, zawitał do Płocka piąty raz z rzędu. Zawodnicy rywalizowali na trasie Max (51 km), Mini (32 km) oraz na trasie Fan liczącej 10 km. W piątym etapie Lotto Poland Bike Marathon nie mogło zabraknąć Klubu Kolarskiego 24h - Ostrołęka. W Płocku zdecydowało się wystartować dziewięciu reprezentantów klubu. Dla szóstki z nich start zaowocował miejscem na podium.

Na dystansie Max wystartowali: Paweł Niedbała, Wiesław Podeszwa i Grzegorz Ziemak. Wiesław Podeszwa na początku trasy uczestnicy w kraksie kilku zawodników, traci kilka cennych sekund, które szybko nadrabia na trasie. Na ostatnim kilometrze, po pokonaniu morderczego podjazdu na skarpę nadwiślańskiego brzegu, wygrał zawody w kategorii M5.

 

Paweł Niedbała zjeżdżając wąwozem leśnym pechowo wypadł z koleiny i złamał koło na wystającym korzeniu drzewa. Po polowym prostowaniu koła nie miał już szans na wysoką lokatę. Kontynuował jazdę, ale zajął dopiero 32 miejsce w swojej kategorii. Grzegorz Ziemak w swojej kategorii przekroczył linię mety na 43 miejscu.

Na dystansie Mini walczyli: Maria Kamińska, Wiesław Kamiński, Sebastian Korzeb oraz Arkadiusz Jechanowski. Najszybciej tą trasę pokonał Sebastian Korzeb zajmując pierwsze miejsce w kategorii MJ. Tuż za nim przyjechał Wiesław Kamiński zdobywając pierwsze miejsce w kategorii M5. Pierwsze miejsce na tym dystansie wywalczyła także Maria Kamińska, pokonując rywalki w kategorii K5.


Łubudu

 Dystans FAN to specjalność najmłodszych zawodników Klubu. Tym Kacper Szabłowski zajął drugie miejsce w grupie open, a Barbara Karczewska uplasowała się na trzecim miejscu podium w swojej kategorii. W zawodach wystartował także ostrołęczanin Bartosz Jechanowski reprezentujący barwy białostockiego klubu. Na dystansie Mini zajął trzecie miejsce w kategorii M1.

 

Kolejne kolarskie emocje już w niedzielę, 15 czerwca w Gminie Nadarzyn, gdzie odbędzie się VI etap LOTTO Poland Bike Marathon 2014. Start i meta wyścigów znajdą się w Parku Pałacowym w Młochowie. W sobotę, 14 czerwca Klub Kolarski 24h zaprasza na zawody MTB do Laskowca, gdzie odbędzie się VI Wyścig MTB Kurpiowskie Piaski.

Zobacz zdjęcia:
Piąty etap Lotto Poland Bike Marathon - Książęcy Gród (1.06.2014)

Odsłon: 3181
Komentarzy: 5
11:55, 05.06.2014r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Czwarty wyścig noworoczny, zorganizowany przez Klub Kolarski 24h, przeszedł do historii. Na trudnej technicznie trasie w Czarnowcu rywalizowało 19 cyklistów. Do pokonania była 2,5 kilometrowa trasa. Panowie mieli do przejechania sześć okrążeń, a panie dwa.

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Klub Kolarski 24h zaprasza na czwartą edycję wyścigu noworocznego. Po sylwestrowej zabawie cykliści wezmą udział w aktywnym powitaniu nowego roku w Czarnowcu. Na specjalnie przygotowanej trasie będzie do pokonania kilka okrążeń. Dołącz.

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Kolarze górscy rywalizowali w Czarnowcu w mistrzostwach Klubu Kolarskiego 24h. Na starcie pojawiło się dwudziestu rowerzystów. Chętni uczestnicy wydarzenia mieli do pokonania okrążenia o długości 2,5 km - kobiety i juniorzy - 3 rundy, mężczyźni 6 rund.

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Z parkingu stadionu przy ulicy Witosa w Ostrołęce wystartował wczoraj rodzinny rajd rowerowy na pożegnanie lata. Cykliści pokonali blisko 30-kilometrową trasę, kończąc na plaży miejskiej. Na finiszu czekał na uczestników wydarzenia posiłek regeneracyjny.

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Ostrołęczanie i mieszkańcy powiatu mają okazję pożegnać lato na dwóch kółkach. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej zaprasza na rodzinny rajd rowerowy po Ostrołęce i gminie Rzekuń. Początek wydarzenia w sobotę 7 września.

» Wasze komentarze

kolarz z Ostrołęki @ 22:39, 05.06.2014r. IP: *.*.114.140

gratulacje !

info @ 10:09, 06.06.2014r. IP: *.*.51.124

A jak się zapisać do Waszego klubu i też jeździć na zawody. Zwykli amatorzy też mogą z zakupionym właśnie rowerem?

rower @ 12:14, 06.06.2014r. IP: *.*.192.138

do info

Zajrzyj na stronę Klubu
kk24h pl

Prawie każdy w Klubie zaczynał jako amator, często na starym rowerze wyciągniętym z piwnicy.

Przypominam. 14 czerwca zawody MTB w Laskowcu czyli 2 km od granic Ostrołęki, można przyjechać: wystartować lub kibicować, spotkać się, porozmawiać na tematy rowerowe

Ted @ 20:00, 06.06.2014r. IP: *.*.51.124

A można prosić ile kosztuje miesięcznie uczestniczenie w klubie, zawodach itp. Na stronie nic nie ma na ten temat.

KK24h @ 22:06, 06.06.2014r. IP: *.*.224.122

do Ted - proszę o skierowanie pytania na adres Klubu - odpowiemy na wszystkie pytania :)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo