« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Moja Ostrołęka

Aktualności

Lubisz jazdę rowerem? Weź udział w wyścigu

Już za tydzień duże kolarskie ściganie w Laskowcu. Czwarta edycja Kurpiowskich Piasków przyciągnie na start głównie zawodniczki i zawodników z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Organizatorzy zapraszają do zgłoszeń i objazdu trasy na sześć dni przed imprezą.


Wyścig kolarski "Kurpiowskie Piaski MTB" odbędzie się już po raz czwarty. Od początku istnienia impreza jest współfinansowana przez gminę Rzekuń, a od dwóch lat przez powiat ostrołęcki. Po raz pierwszy zawodnicy startowali w Czarnowcu w 2011 roku. W kolejnych odsłonach impreza przenosiła się do Kamianki i Ołdak.

 

W tym roku start i metę wyznaczono w Laskowcu k. Ostrołęki. Wyścig zaplanowano na sobotę, 14 czerwca. Start wyścigu głównego zaplanowano na godz. 11.00. Trasa wyścigu będzie wiodła przez Laskowiec i Teodorowo. Charakter wyścigu będzie identyczny jak w ubiegłych latach czyli rywalizacja kolarzy odbywać się będzie na wyznaczonych rundach w terenie leśnym.
- Odpowiednie kategorie wiekowe zawodników będą pokonywać rundę wielokrotnie - podkreśla prezes KK24h Marek Karczewski. - Taka formuła zawodów pozwoli mieszkańcom okolicznych miejscowości obserwować walkę zawodników na trasie wyścigu oraz im kibicować.

W wyścigu kolarskim MTB tzw. "górskim" będą mogli wystartować wszyscy amatorzy dwóch kółek, którzy wcześniej zgłoszą się do zawodów przez formularz zgłoszeniowy udostępniony na stronie internetowej organizatora.

Organizator zaprasza do aktywnego spędzenia wolnego czasu na rowerze całe rodziny z gminy Rzekuń, powiatu ostrołęckiego, województwa oraz kraju, gdyż dla wszystkich będą przygotowane odpowiednie dystanse.
- Zapraszamy dzieci i młodzież gimnazjalną oraz seniorów, aby choć na parę godzin pozostawili swoje komputery, tablety, telewizory wsiadając na "dwa kółka", by rywalizować ramię w ramię z najlepszymi zawodnikami MTB z gminy, powiatu, województwa i kraju - podkreślają organizatorzy wyścigu.

Główne cele i założenia wyścigu to popularyzacja kolarstwa, jako najprostszej formy rekreacji fizycznej, propagowanie zdrowego trybu życia wśród młodzieży i dorosłych oraz promowanie regionalnych szlaków i miejscowości. Poprzez zawody KK24h chce promować gminę Rzekuń oraz powiat ostrołęcki.Biuro zawodów oraz start i meta przewidziane są przy Szkole Podstawowej w Laskowcu ul. Długa 90. Trasy wyścigu to Mini - 1 okrążenie dzieci – Szkoła Podstawowa (8 km), Midi - 2 okrążenia dzieci - Gimnazjum (17 km) oraz "dla tych, którym jeszcze się chce" (przejechać rowerem), Maxi - 4 okrążenia open (36 km), - 3 okrążenia open kobiety (26 km).

 

Jeszcze przed imprezą Klub Kolarski 24h zaprasza na oficjalny objazd trasy. Zbiórka w niedzielę, 8 czerwca o godz. 10.00 przy Szkole Podstawowej w Laskowcu. Objazd trasy z pewnością pozwoli podjąć decyzję o ewentualnym udziale w zawodach. Zapisy do wyścigów na stronie KK24h. Patronat medialny nad zawodami objął portal Moja-Ostroleka.pl.

 

Tak na IV edycję Kurpiowskich Piasków w Laskowcu zaprasza Daria

Odsłon: 2951
Komentarzy: 2
17:21, 07.06.2014r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Klub Kolarski 24h zaprasza na czwartą edycję wyścigu noworocznego. Po sylwestrowej zabawie cykliści wezmą udział w aktywnym powitaniu nowego roku w Czarnowcu. Na specjalnie przygotowanej trasie będzie do pokonania kilka okrążeń. Dołącz.

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Kolarze górscy rywalizowali w Czarnowcu w mistrzostwach Klubu Kolarskiego 24h. Na starcie pojawiło się dwudziestu rowerzystów. Chętni uczestnicy wydarzenia mieli do pokonania okrążenia o długości 2,5 km - kobiety i juniorzy - 3 rundy, mężczyźni 6 rund.

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Z parkingu stadionu przy ulicy Witosa w Ostrołęce wystartował wczoraj rodzinny rajd rowerowy na pożegnanie lata. Cykliści pokonali blisko 30-kilometrową trasę, kończąc na plaży miejskiej. Na finiszu czekał na uczestników wydarzenia posiłek regeneracyjny.

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Ostrołęczanie i mieszkańcy powiatu mają okazję pożegnać lato na dwóch kółkach. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej zaprasza na rodzinny rajd rowerowy po Ostrołęce i gminie Rzekuń. Początek wydarzenia w sobotę 7 września.

Kolarska czasówka w Zapiecznem (zdjęcia, wideo)

Kolarska czasówka w Zapiecznem (zdjęcia, wideo)

Michał Brauliński z Bielska-Białej okazał się najszybszym kolarzem podczas jazdy indywidualnej na czas rozegranej dziś w miejscowości Zapieczne (gm. Troszyn). Najlepszym ostrołęczaninem został Tomasz Jarkowski, który zameldował się na mecie z szóstym wynikiem.

» Wasze komentarze

Rob @ 18:29, 07.06.2014r. IP: *.*.157.136

Byłem widziałem, trasa dość trudna, dla jednych fajna zabawa, innych taka jazda odstrasza.

KK24h @ 21:56, 07.06.2014r. IP: *.*.217.55

do ROB - podkreślamy, że to będzie WYŚCIG !!!
Gdy będziemy organizować RAJD lub PRZEJAŻDŻKĘ to trasa będzie przyjazna rowerzystom :)
Na wyścigu trasa musi dać w kość zawodnikom :)
Chcemy również pokazać, że nawet na Kurpiach/ Mazowszu można z terenu wycisnąć dobrą trasę.
Zapraszamy jutro do Laskowca na objazd trasy :)
Start 10.00 - Szkoła Podstawowa
Do zobaczenia :)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo