« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 26 listopada 2020 r., imieniny Delfiny, Lechosława, Konrada

Moja Ostrołęka

Aktualności

Lubisz jazdę rowerem? Weź udział w wyścigu

Już za tydzień duże kolarskie ściganie w Laskowcu. Czwarta edycja Kurpiowskich Piasków przyciągnie na start głównie zawodniczki i zawodników z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Organizatorzy zapraszają do zgłoszeń i objazdu trasy na sześć dni przed imprezą.


Wyścig kolarski "Kurpiowskie Piaski MTB" odbędzie się już po raz czwarty. Od początku istnienia impreza jest współfinansowana przez gminę Rzekuń, a od dwóch lat przez powiat ostrołęcki. Po raz pierwszy zawodnicy startowali w Czarnowcu w 2011 roku. W kolejnych odsłonach impreza przenosiła się do Kamianki i Ołdak.

 

W tym roku start i metę wyznaczono w Laskowcu k. Ostrołęki. Wyścig zaplanowano na sobotę, 14 czerwca. Start wyścigu głównego zaplanowano na godz. 11.00. Trasa wyścigu będzie wiodła przez Laskowiec i Teodorowo. Charakter wyścigu będzie identyczny jak w ubiegłych latach czyli rywalizacja kolarzy odbywać się będzie na wyznaczonych rundach w terenie leśnym.
- Odpowiednie kategorie wiekowe zawodników będą pokonywać rundę wielokrotnie - podkreśla prezes KK24h Marek Karczewski. - Taka formuła zawodów pozwoli mieszkańcom okolicznych miejscowości obserwować walkę zawodników na trasie wyścigu oraz im kibicować.

W wyścigu kolarskim MTB tzw. "górskim" będą mogli wystartować wszyscy amatorzy dwóch kółek, którzy wcześniej zgłoszą się do zawodów przez formularz zgłoszeniowy udostępniony na stronie internetowej organizatora.

Organizator zaprasza do aktywnego spędzenia wolnego czasu na rowerze całe rodziny z gminy Rzekuń, powiatu ostrołęckiego, województwa oraz kraju, gdyż dla wszystkich będą przygotowane odpowiednie dystanse.
- Zapraszamy dzieci i młodzież gimnazjalną oraz seniorów, aby choć na parę godzin pozostawili swoje komputery, tablety, telewizory wsiadając na "dwa kółka", by rywalizować ramię w ramię z najlepszymi zawodnikami MTB z gminy, powiatu, województwa i kraju - podkreślają organizatorzy wyścigu.

Główne cele i założenia wyścigu to popularyzacja kolarstwa, jako najprostszej formy rekreacji fizycznej, propagowanie zdrowego trybu życia wśród młodzieży i dorosłych oraz promowanie regionalnych szlaków i miejscowości. Poprzez zawody KK24h chce promować gminę Rzekuń oraz powiat ostrołęcki.Biuro zawodów oraz start i meta przewidziane są przy Szkole Podstawowej w Laskowcu ul. Długa 90. Trasy wyścigu to Mini - 1 okrążenie dzieci – Szkoła Podstawowa (8 km), Midi - 2 okrążenia dzieci - Gimnazjum (17 km) oraz "dla tych, którym jeszcze się chce" (przejechać rowerem), Maxi - 4 okrążenia open (36 km), - 3 okrążenia open kobiety (26 km).

 

Jeszcze przed imprezą Klub Kolarski 24h zaprasza na oficjalny objazd trasy. Zbiórka w niedzielę, 8 czerwca o godz. 10.00 przy Szkole Podstawowej w Laskowcu. Objazd trasy z pewnością pozwoli podjąć decyzję o ewentualnym udziale w zawodach. Zapisy do wyścigów na stronie KK24h. Patronat medialny nad zawodami objął portal Moja-Ostroleka.pl.

 

Tak na IV edycję Kurpiowskich Piasków w Laskowcu zaprasza Daria

Odsłon: 3131
Komentarzy: 2
17:21, 07.06.2014r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik oraz wójt gminy Lelis Stefan Prusik zapraszają na Rodzinny Rajd Rowerowy na pożegnanie lata. Właśnie ruszyły zapisy do wydarzenia, które odbędzie się 26 września. Dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały atrakcyjne nagrody niespodzianki od szefa miasta.

Wasilewska i Jarkowski mają mocną nogę!

Wasilewska i Jarkowski mają mocną nogę!

Początek sezonu nie był łaskawy dla żadnej dyscypliny, czyli ten dla kolarzy, który miał się rozpocząć w połowie kwietnia. Szalejąca na całym świecie pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wszystkich. Króciutki cykl wyścigów szosowych postanowiło zorganizować na Mazowszu Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów.

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Na Górze Czterech Wiatrów w Mrągowie odbyły się mistrzostwa Polski w kolarstwie MTB XCO. Wśród startujących nie mogło zabraknąć przedstawicieli KK24h, którzy pokonali taką samą trasę, co dzień później zawodnicy elity. Z przygodami zmagania zakończył Marek Karczewski.

 

Michał Ciecierski pokonał rowerem 733 km w 24 godziny!

Michał Ciecierski pokonał rowerem 733 km w 24 godziny!

Zawodnik z naszego regionu pobił rekord trasy podczas IV edycji Wysokomazowieckiego 24-godzinnego Maratonu Rowerowego. Michał Ciecierski reprezentujący barwy KK24h przed rokiem w tym samym czasie pokonał 684 km i zajął drugie miejsce. W tegorocznej edycji poprawił się o 49 km i wygrał z ogromną przewagą.

Znamy mistrzów rowerów

Znamy mistrzów rowerów

Sportowe Wakacje w Mieście organizowane przez Miasto Ostrołęka to również rywalizacja na rowerach. Śmiałkowie wzięli udział w wyścigu australijskim o puchar Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojciecha Zarzyckiego. Kto został mistrzem? Wszystkim towarzyszyła piękna pogoda, sportowa rywalizacja, a przede wszystkim świetna zabawa.

» Wasze komentarze

Rob @ 18:29, 07.06.2014r. IP: *.*.157.136

Byłem widziałem, trasa dość trudna, dla jednych fajna zabawa, innych taka jazda odstrasza.

KK24h @ 21:56, 07.06.2014r. IP: *.*.217.55

do ROB - podkreślamy, że to będzie WYŚCIG !!!
Gdy będziemy organizować RAJD lub PRZEJAŻDŻKĘ to trasa będzie przyjazna rowerzystom :)
Na wyścigu trasa musi dać w kość zawodnikom :)
Chcemy również pokazać, że nawet na Kurpiach/ Mazowszu można z terenu wycisnąć dobrą trasę.
Zapraszamy jutro do Laskowca na objazd trasy :)
Start 10.00 - Szkoła Podstawowa
Do zobaczenia :)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo