« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 13 lipca 2020 r., imieniny Irwina, Margarety, Sary

Moja Ostrołęka

Aktualności

Medale i rekordy Polski ratowników WOPR

Dwa rekordy Polski, dwa puchary i sześć medali, w tym dwa złote, trzy srebrne i jeden brązowy, to dorobek ratowników Ostrołęckiego WOPR w Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym. Zawody w dniach 14-15 czerwca zostały przeprowadzone w Szczecinie.


Czteroosobowa drużyna w składzie: młodzik Filip Bagiński, junior młodszy Karol Bojarski, junior Krzysztof Gumowski i senior kapitan drużyny Paweł Szulerecki spisała się znakomicie, notując na swoim koncie bardzo dobre wyniki.

 

Jak przystało na kapitana Paweł Szulerecki potwierdził, że należy do najlepszych ratowników w Polsce. W najtrudniejszej konkurencji 200 m super ratownik zajął szóste miejsce z bardzo dobrym czasem. Paweł z Karolem byli bliscy zdobycia medalu w konkurencji rzutu liną, uzyskali znakomity czas, ale sędziowie dopatrzyli się drobnego błędu w ustawieniu stóp.

 

Dwa rekordy Polski ustanowił Karol Bojarski, zdobywając dwa złote i dwa tytuły mistrza Polski. Dodatkowo wywalczył srebrny medal i tytuł najlepszego ratownika w Polsce wśród juniorów młodszych. Dwa tytuły wicemistrza Polski zdobył Filip Bagiński. Jego łupem padł również puchar za drugie miejsce na najlepszego ratownika w kategorii młodzików.

 

Krzysztof Gumowski zdobył brązowy medal w konkurencji 50 m ratowanie manekina w kategorii juniorów.
- Mistrzostwa odbyły się na pływalni 50 m, a nasi ratownicy nie mieli możliwości przygotowania się na takim obiekcie, dlatego cieszymy się ogromnie z osiągniętych wyników - podkreśla prezes klubu Jakub Janczewski. - Filip dołączył do elitarnego grona ratowników ostrołęckich zdobywających medale mistrzostw Polski.


JBB

Ratownicy Ostrołęckiego WOPR w Mistrzostwach Polski zdobyli z tymi medalami włącznie już 56 medali, w tym 28 złote, 11 srebrnych i 19 brązowych oraz ustanowili osiem rekordów Polski.

Odsłon: 5035
Komentarzy: 1
09:18, 18.06.2014r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Reprezentanci Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowe WOPR-OS powrócili do treningów i już planują starty w zawodach. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego trenują pięć razy w tygodniu na basenie w Ostrowi Mazowieckiej.

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS od blisko trzech miesięcy trenują indywidualnie i czekają na możliwość regularnych treningów na basenie. Większość tegorocznych imprez została odwołana, kilka przeniesiono na inny termin.

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Trzech podopiecznych trenera Dariusza Małkowskiego zdobyło w minionym roku wiele medali. Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski i Hubert Nakielski, z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce, zostali docenieni również przez prezydenta.

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Angelika Wikieł ma za sobą udane starty w 2019 roku. Prezydent Łukasz Kulik postanowił wynagrodzić ciężką pracę pływaczki i przyznał jej stypendium sportowe. Podopieczna swojej starszej siostry Manueli zdobyła m.in. trzy złote medale podczas Grand Prix Polski.

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Dzieci i młodzież szkolna z województwa mazowieckiego od poniedziałku 10 lutego rozpoczynają zimową przerwę w nauce. Teraz mogą wypocząć spędzając aktywnie czas m.in. w Aquarium. Zobacz jaką ofertę, dla uczniów i rodzin, przygotował ostrołęcki park wodny.

» Wasze komentarze

Max @ 12:38, 19.06.2014r. IP: *.*.53.32

Widać, że ratownictwo wodne rozwija się w tym mieście.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo