« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 8 kwietnia 2020 r., imieniny Dionizego, Cezaryny, Radosława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Medale i rekordy Polski ratowników WOPR

Dwa rekordy Polski, dwa puchary i sześć medali, w tym dwa złote, trzy srebrne i jeden brązowy, to dorobek ratowników Ostrołęckiego WOPR w Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym. Zawody w dniach 14-15 czerwca zostały przeprowadzone w Szczecinie.


Czteroosobowa drużyna w składzie: młodzik Filip Bagiński, junior młodszy Karol Bojarski, junior Krzysztof Gumowski i senior kapitan drużyny Paweł Szulerecki spisała się znakomicie, notując na swoim koncie bardzo dobre wyniki.

 

Jak przystało na kapitana Paweł Szulerecki potwierdził, że należy do najlepszych ratowników w Polsce. W najtrudniejszej konkurencji 200 m super ratownik zajął szóste miejsce z bardzo dobrym czasem. Paweł z Karolem byli bliscy zdobycia medalu w konkurencji rzutu liną, uzyskali znakomity czas, ale sędziowie dopatrzyli się drobnego błędu w ustawieniu stóp.

 

Dwa rekordy Polski ustanowił Karol Bojarski, zdobywając dwa złote i dwa tytuły mistrza Polski. Dodatkowo wywalczył srebrny medal i tytuł najlepszego ratownika w Polsce wśród juniorów młodszych. Dwa tytuły wicemistrza Polski zdobył Filip Bagiński. Jego łupem padł również puchar za drugie miejsce na najlepszego ratownika w kategorii młodzików.

 

Krzysztof Gumowski zdobył brązowy medal w konkurencji 50 m ratowanie manekina w kategorii juniorów.
- Mistrzostwa odbyły się na pływalni 50 m, a nasi ratownicy nie mieli możliwości przygotowania się na takim obiekcie, dlatego cieszymy się ogromnie z osiągniętych wyników - podkreśla prezes klubu Jakub Janczewski. - Filip dołączył do elitarnego grona ratowników ostrołęckich zdobywających medale mistrzostw Polski.


Łubudu

Ratownicy Ostrołęckiego WOPR w Mistrzostwach Polski zdobyli z tymi medalami włącznie już 56 medali, w tym 28 złote, 11 srebrnych i 19 brązowych oraz ustanowili osiem rekordów Polski.

Odsłon: 4987
Komentarzy: 1
09:18, 18.06.2014r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

Max @ 12:38, 19.06.2014r. IP: *.*.53.32

Widać, że ratownictwo wodne rozwija się w tym mieście.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo