« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 29 października 2020 r., imieniny Euzebii, Wiloletty, Narcyza

Moja Ostrołęka

Aktualności

Bieżuński z tytułem mistrza Polski

Leszek Bieżuński wywalczył złoty medal w VI Mistrzostwach Polski Pracowników Zakładów Poprawczych i Schronisk dla Nieletnich w Tenisie Ziemnym. W zawodach nie miał sobie równych pozostawiając w pokonanym polu w Złotoryi kolegów z całego kraju.


Ideą przewodnią organizacji tych mistrzostw było połączenie w jednym działaniu kilku żywotnie ważnych aspektów pracy resocjalizacyjnej w tych placówkach. Dla zawodników mistrzostw - na co dzień pracowników zakładów resocjalizacyjnych, mistrzostwa te były okazją do prezentacji swojej pasji sportowej a także okazją do wymiany dobrych praktyk resocjalizacyjnych w poszczególnych placówkach. Służyło temu szkolenie autorstwa wychowawcy ZP Jerzmanice-Zdrój - Jacka Tyca, pod tytułem: "Rola aktywności sportowej w procesie integracji przezwyciężającej wykluczenie społeczne".

 

Dla środowiska złotoryjskiego była to możliwość zaprezentowania walorów turystycznych miasta oraz infrastruktury sportowej. Wszyscy uczestnicy tego działania doświadczyli uczącej relacji społecznej pozwalającej przekonać się, że współpraca różnych środowisk bez uprzedzeń płynących ze stereotypów, pozwala osiągać satysfakcjonujące sukcesy.Końcowa klasyfikacja zawodów: złoty medal - Leszek Bieżuński (ZP Laskowiec) zwycięzca Pucharu Burmistrza Miasta Złotoryja, srebrny medal - Janusz Mileszko (ZP Jerzmanice-Zdrój), brązowy medal - Arkadiusz Siuchniński (ZP Szubin).

Kolejne miejsca zajęli: Bogusław Kusek (ZP Jerzmanice-Zdrój), Robert Śladewski (ZP Jerzmanice-Zdrój), Henryk Florczak (ZP Jerzmanice-Zdrój), Grzegorz Kufel (ZP Jerzmanice-Zdrój), Jerzy Gajda (ZP Jerzmanice-Zdrój), Piotr Flisiewicz (ZP Grodzisk Wlkp.) oraz Konrad Maciejaszek (ZP Grodzisk Wlkp.).

Odsłon: 4323
Komentarzy: 4
10:37, 06.07.2014r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Nie było meczu na szczycie. Zakażenia w ekipie ze Szczytna?

Nie było meczu na szczycie. Zakażenia w ekipie ze Szczytna?

W sobotnie popołudnie tenisiści stołowi UKS Mag Ostrołęka mieli walczyć o punkty w meczu na szczycie ze Spartą Szczytno. Obie drużyny w dwóch kolejkach wywalczyły komplet punktów. Starcie zapowiadało się niezwykle ciekawie, jednak nie doszło do spotkania ligowego.

UKS Mag z kompletem punktów

UKS Mag z kompletem punktów

Tenisiści z Ostrołęki mają za sobą dwa mecze. Oba wygrali i wraz z dwoma innymi zespołami mogą pochwalić się kompletem punktów. Podopieczni grającego trenera Jana Klemendorfa - legendy tenisa stołowego nie mieli problemów, by pokonać Macovię II Maków Mazowiecki oraz TS Ciechanów. W weekend nasi zagrają mecz na szczycie ze Spartą Szczytno.

Murach wicemistrzem. Grał też Szkopek

Murach wicemistrzem. Grał też Szkopek

Duży sukces ostrołęczanina podczas Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w tenisie ziemnym. Do walki o medale i puchary stanęło 10 zawodników z pięciu uczelni. Srebro wywalczył Bartosz Murach reprezentujący stołecznych inżynierów.

Dudziec i Piersa w czołówce województwa

Dudziec i Piersa w czołówce województwa

Dwóch zawodników z naszego powiatu wystartowało w turnieju tenisa stołowego o Puchar Mazowsza Amatorów. Zmagania odbyły się w Białołęckim Ośrodku Sportu w Warszawie. Do rywalizacji stanęli: Marcin Dudziec z Jawor Starych oraz Artur Piersa z Czerwina. Jak sobie poradzili?

 

Podziękowanie dla Jędrzeja Nowaka

Podziękowanie dla Jędrzeja Nowaka

Jędrzej Nowak (weteran ostrołęckiego tenisa ziemnego i były prezydent Ostrołęki w latach 1978–1985 i 1994–1998) został doceniony przez prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika za wybitne zasługi na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu, a w szczególności tenisa ziemnego.

 

» Wasze komentarze

fefe @ 12:12, 06.07.2014r. IP: *.*.219.39

Gratulacje, ale z tego co ja pamiętam, to nie potrafi poprawnie zaserwować nie robiac bledu stop i nie wchodzac w kort

ja @ 00:18, 07.07.2014r. IP: *.*.58.26

skoro wygrał cały turniej to chyba jednak potrafi zaserwować

T @ 21:55, 07.07.2014r. IP: *.*.113.242

Gratulacje !!!
Jest moc !!!

gracz @ 17:10, 18.07.2014r. IP: *.*.86.141

brawo lechu, a fefe przyjdź na kort i pokaż jak grasz, pisac to każdy umie

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo