« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 18 stycznia 2021 r., imieniny Małgorzaty, Piotra, Liberty

Moja Ostrołęka

Aktualności

Najlepsi kolarze MTB wystartują w Przystani

Już za niespełna miesiąc duża impreza w gminie Olszewo-Borki. Tym razem do rywalizacji przystąpią kolarze amatorzy MTB. Trasa wyścigu będzie wiodła po ścieżkach leśnych Nadleśnictwa Ostrołęka i Leśnictwo Przystań, a emocji z pewnością nie zabraknie.


- Trasa wyścigu będzie bardzo trudna i wymagająca - podkreśla prezes KK24h i główny organizator Marek Karczewski.

Odpowiednie kategorie wiekowe zawodników będą pokonywać rundę wielokrotnie. Taka formuła zawodów pozwoli mieszkańcom okolicznych miejscowości obserwować walkę zawodników na trasie wyścigu oraz gorąco im dopingować.

 

W wyścigu kolarskim MTB tzw. "górskim" będą mogli wystartować wszyscy amatorzy dwóch kółek, którzy wcześniej zgłoszą się do zawodów przez formularz zgłoszeniowy udostępniony na stronie internetowej organizatora: www.KK24h.pl oraz zgłoszą się w dniu zawodów do biura w godz. 8.30 do 10.30

 

Organizator zaprasza do aktywnego spędzenia wolnego czasu na rowerze całe rodziny z gminy Olszewo-Borki, powiatu ostrołęckiego, województwa oraz kraju, gdyż dla wszystkich będą przygotowane odpowiednie dystanse.
- Zapraszamy dzieci i młodzież oraz seniorów, aby choć na parę godzin pozostawili swoje komputery i telewizory wsiadając na "dwa kółka", by rywalizować ramię w ramię z najlepszymi zawodnikami MTB z gminy, powiatu, województwa i kraju.

 

Główne cele i założenia wyścigu to popularyzacja kolarstwa, jako najprostszej formy rekreacji fizycznej, propagowanie zdrowego trybu życia wśród młodzieży i dorosłych promowanie regionalnych szlaków i miejscowości oraz promocja gminy Olszewo-Borki i powiatu ostrołęckiego. Biuro zawodów oraz start i meta przy Szkole Podstawowej - Zabytkowym Dworku Burbonów. Trasa wyścigu: Mini - 1 okrążenie (8 km)., Midi - 2 okrążenia (16 km), Maxi - 4 okrążenia (32 km).

 

Zawodnicy będą rywalizować o liczne puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów wyścigu, których z każdym dniem przybywa. Udział w wyścigu zadeklarowali już zawodnicy z Warszawy, Białegostoku, Mrągowa, Kętrzyna i Łomży. Wpisowe do zawodów wynosi: wyścig Mini (udział bezpłatny), wyścig Midi (20 zł), wyścig Maxi (30 zł), przy zgłoszeniach do 14 sierpnia.Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Moja-Ostroleka.pl, Radio Oko oraz Telewizja Kablowa Esprit. Zapraszamy w niedzielę, 24 sierpnia do Przystani.

Odsłon: 5868
Komentarzy: 4
09:26, 30.07.2014r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ruszyli rodzinnie na rowerach (zdjęcia, wideo)

Ruszyli rodzinnie na rowerach (zdjęcia, wideo)

Dużą popularnością cieszył się Rodzinny Rajd Rowerowy, który w sobotę (26 września) ruszył z Ostrołęki w stronę Lelisa. Uczestnicy przejadą 35 kilometrów. Dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały atrakcyjne nagrody niespodzianki od prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika, który wraz z wójtem gminy Lelis Stefanem Prusikiem zapraszali na wydarzenie.

 

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik oraz wójt gminy Lelis Stefan Prusik zapraszają na Rodzinny Rajd Rowerowy na pożegnanie lata. Właśnie ruszyły zapisy do wydarzenia, które odbędzie się 26 września. Dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały atrakcyjne nagrody niespodzianki od szefa miasta.

Wasilewska i Jarkowski mają mocną nogę!

Wasilewska i Jarkowski mają mocną nogę!

Początek sezonu nie był łaskawy dla żadnej dyscypliny, czyli ten dla kolarzy, który miał się rozpocząć w połowie kwietnia. Szalejąca na całym świecie pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wszystkich. Króciutki cykl wyścigów szosowych postanowiło zorganizować na Mazowszu Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów.

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Na Górze Czterech Wiatrów w Mrągowie odbyły się mistrzostwa Polski w kolarstwie MTB XCO. Wśród startujących nie mogło zabraknąć przedstawicieli KK24h, którzy pokonali taką samą trasę, co dzień później zawodnicy elity. Z przygodami zmagania zakończył Marek Karczewski.

 

Michał Ciecierski pokonał rowerem 733 km w 24 godziny!

Michał Ciecierski pokonał rowerem 733 km w 24 godziny!

Zawodnik z naszego regionu pobił rekord trasy podczas IV edycji Wysokomazowieckiego 24-godzinnego Maratonu Rowerowego. Michał Ciecierski reprezentujący barwy KK24h przed rokiem w tym samym czasie pokonał 684 km i zajął drugie miejsce. W tegorocznej edycji poprawił się o 49 km i wygrał z ogromną przewagą.

» Wasze komentarze

ciekawy @ 14:29, 30.07.2014r. IP: *.*.65.18

Czy będzie objazd trasy?

xx @ 18:14, 30.07.2014r. IP: *.*.27.158

Już był

Nwm @ 19:34, 31.07.2014r. IP: *.*.84.131

Ejj, skoro to jest MTB, a tu są niziny... to po czym będziemy jeździć

ciekawy @ 09:27, 06.08.2014r. IP: *.*.65.18

do Nwm - widziałem juz trasę - będziesz zaskoczony tymi nizinami :)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo