« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 20 lutego 2020 r., imieniny Leona, Ludomiła, Lubomira

Moja Ostrołęka

Aktualności

Najlepsi kolarze MTB wystartują w Przystani

Już za niespełna miesiąc duża impreza w gminie Olszewo-Borki. Tym razem do rywalizacji przystąpią kolarze amatorzy MTB. Trasa wyścigu będzie wiodła po ścieżkach leśnych Nadleśnictwa Ostrołęka i Leśnictwo Przystań, a emocji z pewnością nie zabraknie.


- Trasa wyścigu będzie bardzo trudna i wymagająca - podkreśla prezes KK24h i główny organizator Marek Karczewski.

Odpowiednie kategorie wiekowe zawodników będą pokonywać rundę wielokrotnie. Taka formuła zawodów pozwoli mieszkańcom okolicznych miejscowości obserwować walkę zawodników na trasie wyścigu oraz gorąco im dopingować.

 

W wyścigu kolarskim MTB tzw. "górskim" będą mogli wystartować wszyscy amatorzy dwóch kółek, którzy wcześniej zgłoszą się do zawodów przez formularz zgłoszeniowy udostępniony na stronie internetowej organizatora: www.KK24h.pl oraz zgłoszą się w dniu zawodów do biura w godz. 8.30 do 10.30

 

Organizator zaprasza do aktywnego spędzenia wolnego czasu na rowerze całe rodziny z gminy Olszewo-Borki, powiatu ostrołęckiego, województwa oraz kraju, gdyż dla wszystkich będą przygotowane odpowiednie dystanse.
- Zapraszamy dzieci i młodzież oraz seniorów, aby choć na parę godzin pozostawili swoje komputery i telewizory wsiadając na "dwa kółka", by rywalizować ramię w ramię z najlepszymi zawodnikami MTB z gminy, powiatu, województwa i kraju.

 

Główne cele i założenia wyścigu to popularyzacja kolarstwa, jako najprostszej formy rekreacji fizycznej, propagowanie zdrowego trybu życia wśród młodzieży i dorosłych promowanie regionalnych szlaków i miejscowości oraz promocja gminy Olszewo-Borki i powiatu ostrołęckiego. Biuro zawodów oraz start i meta przy Szkole Podstawowej - Zabytkowym Dworku Burbonów. Trasa wyścigu: Mini - 1 okrążenie (8 km)., Midi - 2 okrążenia (16 km), Maxi - 4 okrążenia (32 km).

 

Zawodnicy będą rywalizować o liczne puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów wyścigu, których z każdym dniem przybywa. Udział w wyścigu zadeklarowali już zawodnicy z Warszawy, Białegostoku, Mrągowa, Kętrzyna i Łomży. Wpisowe do zawodów wynosi: wyścig Mini (udział bezpłatny), wyścig Midi (20 zł), wyścig Maxi (30 zł), przy zgłoszeniach do 14 sierpnia.Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Moja-Ostroleka.pl, Radio Oko oraz Telewizja Kablowa Esprit. Zapraszamy w niedzielę, 24 sierpnia do Przystani.

Odsłon: 5591
Komentarzy: 4
09:26, 30.07.2014r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Klub Kolarski 24h zaprasza na czwartą edycję wyścigu noworocznego. Po sylwestrowej zabawie cykliści wezmą udział w aktywnym powitaniu nowego roku w Czarnowcu. Na specjalnie przygotowanej trasie będzie do pokonania kilka okrążeń. Dołącz.

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Kolarze górscy rywalizowali w Czarnowcu w mistrzostwach Klubu Kolarskiego 24h. Na starcie pojawiło się dwudziestu rowerzystów. Chętni uczestnicy wydarzenia mieli do pokonania okrążenia o długości 2,5 km - kobiety i juniorzy - 3 rundy, mężczyźni 6 rund.

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Z parkingu stadionu przy ulicy Witosa w Ostrołęce wystartował wczoraj rodzinny rajd rowerowy na pożegnanie lata. Cykliści pokonali blisko 30-kilometrową trasę, kończąc na plaży miejskiej. Na finiszu czekał na uczestników wydarzenia posiłek regeneracyjny.

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Ostrołęczanie i mieszkańcy powiatu mają okazję pożegnać lato na dwóch kółkach. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej zaprasza na rodzinny rajd rowerowy po Ostrołęce i gminie Rzekuń. Początek wydarzenia w sobotę 7 września.

Kolarska czasówka w Zapiecznem (zdjęcia, wideo)

Kolarska czasówka w Zapiecznem (zdjęcia, wideo)

Michał Brauliński z Bielska-Białej okazał się najszybszym kolarzem podczas jazdy indywidualnej na czas rozegranej dziś w miejscowości Zapieczne (gm. Troszyn). Najlepszym ostrołęczaninem został Tomasz Jarkowski, który zameldował się na mecie z szóstym wynikiem.

» Wasze komentarze

ciekawy @ 14:29, 30.07.2014r. IP: *.*.65.18

Czy będzie objazd trasy?

xx @ 18:14, 30.07.2014r. IP: *.*.27.158

Już był

Nwm @ 19:34, 31.07.2014r. IP: *.*.84.131

Ejj, skoro to jest MTB, a tu są niziny... to po czym będziemy jeździć

ciekawy @ 09:27, 06.08.2014r. IP: *.*.65.18

do Nwm - widziałem juz trasę - będziesz zaskoczony tymi nizinami :)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo