« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 26 listopada 2020 r., imieniny Delfiny, Lechosława, Konrada

Moja Ostrołęka

Aktualności

KK24h z sukcesami w Maratonach Kresowych

W gminie Sarnaki Maratony Kresowe MTB zagościły po raz pierwszy. To naprawdę niezwykle urokliwa miejscowość w powiecie łosickim. Dzięki Serpelicom nad Bugiem powstał Trójkąt Kresowy, w którego skład wchodzą jeszcze Drohiczyn i Mielnik.


Jednak każda z tych miejscowości jest inna, oferuje inne krajobrazy i inne trasy. Start i meta wyścigu MTB zlokalizowano tym razem w Serpelicach - kilkanaście kilometrów od Sarnak. To niezwykle pięknie położone miejsce. Trasa poprowadzona była w Parku Krajobrazowym "Podlaski Przełom Bugu" i według opinii zawodników spełniła Ich oczekiwania.

 

Teren był pofałdowany, a różnice wysokości osiągają 70m, zaś na krótkiej rundzie przewyższenia osiągają ok. 350 m. Zawodnicy mogli podziwiać przyjemne podjazdów i łagodne zjazdy na trasie wyścigu. Kilka kilometrów trasa prowadziła bardzo urokliwą ścieżką tuż nad rzeką Bug, a w pewnym momencie nawet dla gapowiczów mogło się skończyć kąpielą w rzece. Zawodnicy przejechali także ścieżką obok stacji Kalwarii Podlaskiej.

 

Znakomity występ w tym wyścigu zaprezentował Arkadiusz Jechanowski, KK24h-Ostrołęka, który nie dał szans rywalom w kategorii wiekowej M4.
- Arek dotarł na metę wyścigu 30 km na 25 miejscu w kategorii open z czasem 01:12:52, co jednocześnie dało mu zwycięstwo w swojej kategorii wiekowej - podkreśla prezes KK24h Marek Karczewski. - W wyścigu brało udział 156 zawodników. Na tym samym dystansie, na trzecim stopniu podium w kategorii Junior uplasował się Sebastian Korzeb, KK24h-Ostrołęka w czasie 01:14:02, a wygrał tę kategorię Bartosz Jechanowski z Ostrołęki, który z czasem 01:11:04 dotarł do mety jako szósty zawodnik open. Maria Kamińska z czasem 01:44:12 zajęła piąte miejsce w kategorii Super Fit. Na dystansie 30 km startowało łącznie 30 pań w różnych kategoriach wiekowych.W wyścigu dłuższym na 60 km dwóch zawodników z KK24h-Ostrołęka w znakomitym stylu poradziło sobie z trudami trasy i do mety dotarli jako trzeci i czwarty zawodnik kategorii Super Master (50+). Wiesław Podeszwa stanął na trzecim stopniu podium z czasem 2:25:15, a czwarty był Wiesław Kamiński z czasem 2:27:57. Wyścig wygrał Sarunas Pacevicius z Kowna w czasie 2:14:06. Startowało na tym dystansie 87 zawodników.

Odsłon: 14330
Komentarzy: 0
09:47, 10.09.2014r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik oraz wójt gminy Lelis Stefan Prusik zapraszają na Rodzinny Rajd Rowerowy na pożegnanie lata. Właśnie ruszyły zapisy do wydarzenia, które odbędzie się 26 września. Dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały atrakcyjne nagrody niespodzianki od szefa miasta.

Wasilewska i Jarkowski mają mocną nogę!

Wasilewska i Jarkowski mają mocną nogę!

Początek sezonu nie był łaskawy dla żadnej dyscypliny, czyli ten dla kolarzy, który miał się rozpocząć w połowie kwietnia. Szalejąca na całym świecie pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wszystkich. Króciutki cykl wyścigów szosowych postanowiło zorganizować na Mazowszu Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów.

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Na Górze Czterech Wiatrów w Mrągowie odbyły się mistrzostwa Polski w kolarstwie MTB XCO. Wśród startujących nie mogło zabraknąć przedstawicieli KK24h, którzy pokonali taką samą trasę, co dzień później zawodnicy elity. Z przygodami zmagania zakończył Marek Karczewski.

 

Michał Ciecierski pokonał rowerem 733 km w 24 godziny!

Michał Ciecierski pokonał rowerem 733 km w 24 godziny!

Zawodnik z naszego regionu pobił rekord trasy podczas IV edycji Wysokomazowieckiego 24-godzinnego Maratonu Rowerowego. Michał Ciecierski reprezentujący barwy KK24h przed rokiem w tym samym czasie pokonał 684 km i zajął drugie miejsce. W tegorocznej edycji poprawił się o 49 km i wygrał z ogromną przewagą.

Znamy mistrzów rowerów

Znamy mistrzów rowerów

Sportowe Wakacje w Mieście organizowane przez Miasto Ostrołęka to również rywalizacja na rowerach. Śmiałkowie wzięli udział w wyścigu australijskim o puchar Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojciecha Zarzyckiego. Kto został mistrzem? Wszystkim towarzyszyła piękna pogoda, sportowa rywalizacja, a przede wszystkim świetna zabawa.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo