« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 16 lutego 2020 r., imieniny Danuty, Julianny, Daniela

Moja Ostrołęka

Aktualności

KK24h z sukcesami w Maratonach Kresowych

W gminie Sarnaki Maratony Kresowe MTB zagościły po raz pierwszy. To naprawdę niezwykle urokliwa miejscowość w powiecie łosickim. Dzięki Serpelicom nad Bugiem powstał Trójkąt Kresowy, w którego skład wchodzą jeszcze Drohiczyn i Mielnik.


Jednak każda z tych miejscowości jest inna, oferuje inne krajobrazy i inne trasy. Start i meta wyścigu MTB zlokalizowano tym razem w Serpelicach - kilkanaście kilometrów od Sarnak. To niezwykle pięknie położone miejsce. Trasa poprowadzona była w Parku Krajobrazowym "Podlaski Przełom Bugu" i według opinii zawodników spełniła Ich oczekiwania.

 

Teren był pofałdowany, a różnice wysokości osiągają 70m, zaś na krótkiej rundzie przewyższenia osiągają ok. 350 m. Zawodnicy mogli podziwiać przyjemne podjazdów i łagodne zjazdy na trasie wyścigu. Kilka kilometrów trasa prowadziła bardzo urokliwą ścieżką tuż nad rzeką Bug, a w pewnym momencie nawet dla gapowiczów mogło się skończyć kąpielą w rzece. Zawodnicy przejechali także ścieżką obok stacji Kalwarii Podlaskiej.

 

Znakomity występ w tym wyścigu zaprezentował Arkadiusz Jechanowski, KK24h-Ostrołęka, który nie dał szans rywalom w kategorii wiekowej M4.
- Arek dotarł na metę wyścigu 30 km na 25 miejscu w kategorii open z czasem 01:12:52, co jednocześnie dało mu zwycięstwo w swojej kategorii wiekowej - podkreśla prezes KK24h Marek Karczewski. - W wyścigu brało udział 156 zawodników. Na tym samym dystansie, na trzecim stopniu podium w kategorii Junior uplasował się Sebastian Korzeb, KK24h-Ostrołęka w czasie 01:14:02, a wygrał tę kategorię Bartosz Jechanowski z Ostrołęki, który z czasem 01:11:04 dotarł do mety jako szósty zawodnik open. Maria Kamińska z czasem 01:44:12 zajęła piąte miejsce w kategorii Super Fit. Na dystansie 30 km startowało łącznie 30 pań w różnych kategoriach wiekowych.W wyścigu dłuższym na 60 km dwóch zawodników z KK24h-Ostrołęka w znakomitym stylu poradziło sobie z trudami trasy i do mety dotarli jako trzeci i czwarty zawodnik kategorii Super Master (50+). Wiesław Podeszwa stanął na trzecim stopniu podium z czasem 2:25:15, a czwarty był Wiesław Kamiński z czasem 2:27:57. Wyścig wygrał Sarunas Pacevicius z Kowna w czasie 2:14:06. Startowało na tym dystansie 87 zawodników.

Odsłon: 13923
Komentarzy: 0
09:47, 10.09.2014r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Klub Kolarski 24h zaprasza na czwartą edycję wyścigu noworocznego. Po sylwestrowej zabawie cykliści wezmą udział w aktywnym powitaniu nowego roku w Czarnowcu. Na specjalnie przygotowanej trasie będzie do pokonania kilka okrążeń. Dołącz.

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Kolarze górscy rywalizowali w Czarnowcu w mistrzostwach Klubu Kolarskiego 24h. Na starcie pojawiło się dwudziestu rowerzystów. Chętni uczestnicy wydarzenia mieli do pokonania okrążenia o długości 2,5 km - kobiety i juniorzy - 3 rundy, mężczyźni 6 rund.

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Z parkingu stadionu przy ulicy Witosa w Ostrołęce wystartował wczoraj rodzinny rajd rowerowy na pożegnanie lata. Cykliści pokonali blisko 30-kilometrową trasę, kończąc na plaży miejskiej. Na finiszu czekał na uczestników wydarzenia posiłek regeneracyjny.

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Ostrołęczanie i mieszkańcy powiatu mają okazję pożegnać lato na dwóch kółkach. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej zaprasza na rodzinny rajd rowerowy po Ostrołęce i gminie Rzekuń. Początek wydarzenia w sobotę 7 września.

Kolarska czasówka w Zapiecznem (zdjęcia, wideo)

Kolarska czasówka w Zapiecznem (zdjęcia, wideo)

Michał Brauliński z Bielska-Białej okazał się najszybszym kolarzem podczas jazdy indywidualnej na czas rozegranej dziś w miejscowości Zapieczne (gm. Troszyn). Najlepszym ostrołęczaninem został Tomasz Jarkowski, który zameldował się na mecie z szóstym wynikiem.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo