« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 16 lutego 2020 r., imieniny Danuty, Julianny, Daniela

Moja Ostrołęka

Aktualności

KK24h sprintem przez Puszczę Białą (zdjęcia)

Lotto Poland Bike Marathon trzeci raz z rzędu zawitał do Jasienicy koło Ostrowi Mazowieckiej. W powiecie ostrowskim odbył się dwunasty, przedostatni etap tegorocznego cyklu LOTTO Poland Bike Marathon, organizowanego przez Grzegorza Wajsa.


Z roku na rok frekwencja na starcie jest coraz większa. Tym razem w okolicach Ostrowi Mazowieckiej ścigało się prawie 600 miłośników jazdy na rowerach górskich. Dominował "puszczański" klimat. Trasa prowadziła przez dukty leśne i szlaki w obrębie Puszczy Białej.

 

Na dystansie MAX (54 km) po zaciętym finiszu zwyciężył Mariusz Kozak (RMF FM MTB Team), przed Pawłem Barankiem (Airbike.pl Rocky Mountain) i Grzegorzem Maleszką (Dachland Olsztyn). Wśród kobiet nie było mocnych na Urszulę Luboińską (BDC Retro MTB Team), która wyprzedziła Katarzynę Różycką (Rozycky Team) i Agnieszkę Tkaczyk (SPEC Bike Racing Team).

 

Pasjonujący finisz zdecydował również o losach rywalizacji na trasie MINI (25 km). Najszybszy okazał się Paweł Pięta (Orbea Racing Team), przed Michałem Kostrzewą (TRW Cloudware Team) i Markiem Długołęckim (Komobike Scott). W gronie kobiet, już piąty raz z rzędu, wygrała Izabela Macutkiewicz (SK Bank Team). Druga była Magdalena Dąbrowska (New Age Fitness SklepRowerowy.pl), a trzecia Barbara Kleczaj (OLSH Team).

 

Na trasie FAN (8 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach powiatu ostrowskiego w kolarstwie górskim. Wśród chłopców triumfował Kacper Szabłowski (KK24h Ostrołęka), tuż przed Mateuszem Jakubiukiem (MTB Międzyrzec Podlaski) i Jakubem Trycem (Wertepowiec Łochów). W gronie dziewcząt wygrała Aleksandra Lach (UKK Huragan Wołomin), przed Katarzyną Górniak (Inter Cars Nowy Dwór Mazowiecki) i Martą Rusek z Warszawy. W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.W rywalizacji drużynowej zwyciężył TRW Cloudware Team, przed New Age Fitness SklepRowerowy.pl i BDC Retro MTB Team. Klasyfikację rodzinną wygrali Lachowie, przed Różyckimi i Petryszynami. W punktacji Omnium Poland Bike prowadzenie wśród mężczyzn zachował Kamil Kuszmider (TRW Cloudware Team). Drugi jest Arkadiusz Jusiński (Renault Eco2 Team), a trzeci Ireneusz Kowalski (Super Drob Bike Team). W gronie kobiet liderką pozostała Katarzyna Skura (Kolarski.eu Team). Drugą lokatę zajmuje Aleksandra Świątek (IBOX Gravitan MTB Team), a trzecią Marta Szałaj (Polonia Warszawa MTB).

 

Finałem imprezy była efektowna dekoracja na scenie z udziałem starosty ostrowskiego Zbigniewa Kamińskiego. Tradycyjnie było mnóstwo nagród i losowanie upominków wśród wszystkich uczestników imprezy. XII etap LOTTO Poland Bike Marathon został zorganizowany przy ścisłej współpracy ze Starostwem Powiatu w Ostrowi Mazowieckiej.

 

Kolejne, wielkie kolarskie emocje już w niedzielę, 12 października w warszawskim Wawrze przy Centrum Zdrowia Dziecka. Tam odbędzie się trzynasty i zarazem finałowy etap LOTTO Poland Bike Marathon 2014 pod hasłem "Rowerem po Zdrowie" połączony z IV Mistrzostwami Warszawy i Mazowsza MTB Samorządowców oraz I Mistrzostwami MTB Pracowników Ochrony Zdrowia.

 

Zobacz zdjęcia:
LOTTO Poland Bike Marathon w Jasienicy k. Ostrowi Maz. (28.09.2014)

Odsłon: 9243
Komentarzy: 0
09:50, 01.10.2014r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Klub Kolarski 24h zaprasza na czwartą edycję wyścigu noworocznego. Po sylwestrowej zabawie cykliści wezmą udział w aktywnym powitaniu nowego roku w Czarnowcu. Na specjalnie przygotowanej trasie będzie do pokonania kilka okrążeń. Dołącz.

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Kolarze górscy rywalizowali w Czarnowcu w mistrzostwach Klubu Kolarskiego 24h. Na starcie pojawiło się dwudziestu rowerzystów. Chętni uczestnicy wydarzenia mieli do pokonania okrążenia o długości 2,5 km - kobiety i juniorzy - 3 rundy, mężczyźni 6 rund.

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Z parkingu stadionu przy ulicy Witosa w Ostrołęce wystartował wczoraj rodzinny rajd rowerowy na pożegnanie lata. Cykliści pokonali blisko 30-kilometrową trasę, kończąc na plaży miejskiej. Na finiszu czekał na uczestników wydarzenia posiłek regeneracyjny.

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Ostrołęczanie i mieszkańcy powiatu mają okazję pożegnać lato na dwóch kółkach. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej zaprasza na rodzinny rajd rowerowy po Ostrołęce i gminie Rzekuń. Początek wydarzenia w sobotę 7 września.

Kolarska czasówka w Zapiecznem (zdjęcia, wideo)

Kolarska czasówka w Zapiecznem (zdjęcia, wideo)

Michał Brauliński z Bielska-Białej okazał się najszybszym kolarzem podczas jazdy indywidualnej na czas rozegranej dziś w miejscowości Zapieczne (gm. Troszyn). Najlepszym ostrołęczaninem został Tomasz Jarkowski, który zameldował się na mecie z szóstym wynikiem.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo