« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 16 lutego 2020 r., imieniny Danuty, Julianny, Daniela

Moja Ostrołęka

Aktualności

Srebrna Angelika Wikieł w Grand Prix Polski

Bardzo udany start zaliczyła zawodniczka UŚKS Ostrołęka Angelika Wikieł w zawodach Grand Prix Polski. Podczas pływackiej batalii w Krakowie z udziałem najlepszych zawodników z krajowego czempionatu ostrołęczanka zajęła drugie miejsce w wyścigu na 200 metrów stylem klasycznym.


Dla wychowanki trenera Włodzimierza Janczewskiego zawody Grand Prix Polski są elementem przygotowań do Zimowych Mistrzostw Polski.
- Jestem zadowolony z występu Angeliki Wikieł, bo zdobyty medal wprowadza nas do prestiżowej klasyfikacji medalowej Grand Prix i dobrze rokuje przed najważniejszą imprezą, czyli Zimowymi Mistrzostwami Polski.

 

Angelika Wikieł na co dzień trenuje w SMS Racibórz, ale wciąż reprezentuje barwy UŚKS Ostrołęka. Jest stypendystką m.in. Ministra Edukacji Narodowej za osiągnięcia z 2013 roku, w tym pięć medali Mistrzostw Polski.


JBB

Pozostałe dwie siostry Angeliki - Manuela i Żaklina rozstały się z UŚKS Ostrołęka. Pierwsza z wymienionych od kilku już lat z powodzeniem reprezentuje AZS Olsztyn, zdobywając medale Mistrzostw Polski. Z kolei Żaklina przeniosła się również do Olsztyna, ale pływa w barwach MTP Kormoran.

Odsłon: 6683
Komentarzy: 2
09:45, 30.10.2014r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

... @ 13:12, 30.10.2014r. IP: *.*.98.158

Gratulacje!!!

Mniodek @ 17:09, 30.10.2014r. IP: *.*.28.214

Ach, cóż za styl, cóż za polot, tylko treść mało polska: "Podczas pływackiej batalii w Krakowie z udziałem najlepszych zawodników z krajowego czempionatu ostrołęczanka zajęła drugie miejsce ..."

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo