« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 29 września 2020 r., imieniny Michała, Michaliny, Gabriela

Moja Ostrołęka

Aktualności

Srebrna Angelika Wikieł w Grand Prix Polski

Bardzo udany start zaliczyła zawodniczka UŚKS Ostrołęka Angelika Wikieł w zawodach Grand Prix Polski. Podczas pływackiej batalii w Krakowie z udziałem najlepszych zawodników z krajowego czempionatu ostrołęczanka zajęła drugie miejsce w wyścigu na 200 metrów stylem klasycznym.


Dla wychowanki trenera Włodzimierza Janczewskiego zawody Grand Prix Polski są elementem przygotowań do Zimowych Mistrzostw Polski.
- Jestem zadowolony z występu Angeliki Wikieł, bo zdobyty medal wprowadza nas do prestiżowej klasyfikacji medalowej Grand Prix i dobrze rokuje przed najważniejszą imprezą, czyli Zimowymi Mistrzostwami Polski.

 

Angelika Wikieł na co dzień trenuje w SMS Racibórz, ale wciąż reprezentuje barwy UŚKS Ostrołęka. Jest stypendystką m.in. Ministra Edukacji Narodowej za osiągnięcia z 2013 roku, w tym pięć medali Mistrzostw Polski.Pozostałe dwie siostry Angeliki - Manuela i Żaklina rozstały się z UŚKS Ostrołęka. Pierwsza z wymienionych od kilku już lat z powodzeniem reprezentuje AZS Olsztyn, zdobywając medale Mistrzostw Polski. Z kolei Żaklina przeniosła się również do Olsztyna, ale pływa w barwach MTP Kormoran.

Odsłon: 6883
Komentarzy: 2
09:45, 30.10.2014r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Reprezentanci Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowe WOPR-OS powrócili do treningów i już planują starty w zawodach. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego trenują pięć razy w tygodniu na basenie w Ostrowi Mazowieckiej.

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS od blisko trzech miesięcy trenują indywidualnie i czekają na możliwość regularnych treningów na basenie. Większość tegorocznych imprez została odwołana, kilka przeniesiono na inny termin.

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Trzech podopiecznych trenera Dariusza Małkowskiego zdobyło w minionym roku wiele medali. Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski i Hubert Nakielski, z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce, zostali docenieni również przez prezydenta.

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Angelika Wikieł ma za sobą udane starty w 2019 roku. Prezydent Łukasz Kulik postanowił wynagrodzić ciężką pracę pływaczki i przyznał jej stypendium sportowe. Podopieczna swojej starszej siostry Manueli zdobyła m.in. trzy złote medale podczas Grand Prix Polski.

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Dzieci i młodzież szkolna z województwa mazowieckiego od poniedziałku 10 lutego rozpoczynają zimową przerwę w nauce. Teraz mogą wypocząć spędzając aktywnie czas m.in. w Aquarium. Zobacz jaką ofertę, dla uczniów i rodzin, przygotował ostrołęcki park wodny.

» Wasze komentarze

... @ 13:12, 30.10.2014r. IP: *.*.98.158

Gratulacje!!!

Mniodek @ 17:09, 30.10.2014r. IP: *.*.28.214

Ach, cóż za styl, cóż za polot, tylko treść mało polska: "Podczas pływackiej batalii w Krakowie z udziałem najlepszych zawodników z krajowego czempionatu ostrołęczanka zajęła drugie miejsce ..."

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo