« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 16 lutego 2019 r., imieniny Danuty, Julianny, Daniela

Moja Ostrołęka

Aktualności

Kolarze KK24h finiszowali w Wawrze (zdjęcia)

W warszawskim Wawrze został rozegrany trzynasty i zarazem ostatni etap szóstego sezonu cyklu Lotto Poland Bike Marathon. W gronie blisko 1200 zawodniczek i zawodników nie zabrakło reprezentantów Klubu Kolarskiego 24h, który rywalizował z sukcesami przez cały sezon.


- Ta frekwencja jest doskonałym potwierdzeniem, że "jedziemy" w dobrym kierunku - podkreślał Grzegorz Wajs, organizator Lotto Poland Bike Marathon. - Cieszę się, że praca całej ekipy Poland Bike przynosi efekty i jest doceniana przez kolarskich maratończyków. Najważniejsza jest dobra zabawa, rodzinna atmosfera, sportowa rywalizacja i profesjonalna organizacja. Staramy się łączyć te elementy w całość, tak aby każdy z uczestników naszych maratonów był po prostu zadowolony.

 

Warszawska dzielnica Wawer czwarty raz z rzędu znalazła się na mapie Poland Bike Marathon. Trasa prowadziła przez Mazowiecki Park Krajobrazowy, wykorzystując pierwszy, profesjonalny szlak MTB (stworzony przez dzielnicę Wawer i ekipę Poland Bike), znajdujący się w Warszawie i jej okolicach. Trasa malownicza, pełna uroku, ale i niezwykle wymagająca, obfitująca w sporo technicznych zjazdów i podjazdów. Na najdłuższym dystansie Max (52 km) zwyciężył Paweł Baranek (Airbike.pl Rocky Mountain), przed Jarosławem Wolcendorfem (Jacoobcycles.com) i Mariuszem Kozakiem (RMF FM MTB Team). Wśród kobiet zwyciężyła Urszula Luboińska (BDC Retro MTB Team), wyprzedzając Monikę Wronę i Krystynę Żyżyńską-Galeńską (obie Mybike.pl).

 

Trasę Mini (27 km) najszybciej pokonał Daniel Pepla (Airbike.pl Rocky Mountain). Za nim finiszowali Michał Dobrzyński (Rowerek.eu Grupa DSF Maxxis Team) i Michał Kostrzewa (TRW Cloudware Team). W gronie kobiet triumfowała olimpijka i medalistka mistrzostw świata i Europy Magdalena Sadłecka (Fundacja Teraz Twój Ruch Racing Team). Jedna z najbardziej utytułowanych polskich specjalistek MTB wyprzedziła na mecie Magdalenę Dąbrowską (New Age Fitness Sklep Rowerowy.pl) i Izabelę Macutkiewicz (SK Bank Team).

Na trasie Fan (8 km) wśród chłopców zwyciężył Dominik Kucharek (RKS Family Active), przed Mateuszem Jakubiukiem (MTB Międzyrzec Podlaski) i Konradem Czabokiem (Warszawski Klub Kolarski). Na czwartym miejscu finiszował Kacper Szabłowski (KK24h-Ostrołęka). Rywalizację dziewcząt wygrała Anna Gdańska (Warszawski Klub Kolarski), która wyprzedziła Aleksandrę Lach (UKK Huragan Wołomin) i Izabelę Wiercioch (V-Max MOSiR Mińsk Mazowiecki). Swoje wyścigi mieli też najmłodsi. W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły przedszkolaki w wieku 2-4 i 5-6 lat.


Energas

W warszawskim Wawrze nastąpiła finałowa dekoracja uczestników LOTTO Poland Bike Marathon 2014. W najbardziej prestiżowej klasyfikacji Open triumfowali: na dystansie MAX - Paweł Baranek (Airbike.pl Rocky Mountain) i Urszula Luboińska (BDC Retro MTB Team), na MINI - Kamil Kuszmider (TRW Cloudware Team) i Izabela Macutkiewicz (SK Bank Team), a na dystansie FAN - Mateusz Jakubiuk (MTB Międzyrzec Podlaski) i Aleksandra Lach (UKK Huragan Wołomin).

 

W klasyfikacji drużynowej Lotto Poland Bike Marathon 2014 zwyciężyła ekipa TRW Cloudware Team, wyprzedzając BDC Retro MTB Team i Mybike.pl. Punktację rodzinną wygrała rodzina Lachów, przed Pomorskimi i Różyckimi. Nie zabrakło oczywiście w tej rozgrywce zawodników z Ostrołęki, którzy walczyli w całym cyklu do ostatniego metra i do ostatniej sekundy, aby zachować jak najlepsze lokaty w swoich kategoriach wiekowych.

 

Po 13-tu etapach klasyfikacja końcowa kolarzy z KK24h-Ostrołęka przedstawia się następująco:
- na najdłuższym dystansie Max (60-80km) bezapelacyjne zwycięstwo w kat. M5 odniósł Wiesław Podeszwa, Ostrołęka, startowało 65 zawodników
- Maria Kamińska, Nowosiedliny zwyciężyła w K5 na dystansie Mini wśród 17-tu startujących zawodniczek,
- Wiesław Kamiński do ostatniego wyścigu walczył ramię w ramię z Jackiem Malinowskim z Płocka, którego ostatecznie pokonał w kat. M5 na dystansie Mini,
- Sebastian Korzeb na dystansie Mini w kat. junior musiał uznać wyższość Kacpra Danielewskiego z Terra Lubavia. W ostatnim wyścigu decydowały jedynie sekundy aby Sebastian odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w całym cyklu. Wcześniejsze etapy też nie sprzyjały zdolnemu juniorowi gdyż nękały jego pożyczony rower częste defekty (gumy).
- na dystansie Fan dla najmłodszych zawodników znakomite drugie miejsce open zajął Kacper Szabłowski, który nieznacznie uległ Mateuszowi Jakubiukowi z Międzyrzeca Podlaskiego.
- na podium stawała także nasza najmłodsza zawodniczka Daria Parzychowska, która na dystansie Fan w kat. D1 zajęła punktowane piąte miejsce.

Ostrołęczanin Bartosz Jechanowski reprezentujący Team białostocki odniósł na Poland Bike bezapelacyjne zwycięstwo w kategorii M1 na dystansie Mini (25-35km). Wśród 60 zawodników Bartek "objechał" rywali w mistrzowski sposób. Dodatkowo w klasyfikacji open całego cyklu zajął bardzo wysokie szóste miejsce wśród 1322 zawodników.

 

Zobacz zdjęcia:
Finał Lotto Poland Bike Marathon z udziałem KK24h (październik 2014)

Odsłon: 7360
Komentarzy: 6
10:11, 02.11.2014r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Sukcesy KK24h w Starej Grabownicy (zdjęcia)

Sukcesy KK24h w Starej Grabownicy (zdjęcia)

Mariusz Nadany z Morzyczyna Włościańskiego wygrał rywalizację w dożynkowym wyścigu rowerowym w Starej Grabownicy. W kategorii open wyprzedził drugiego na mecie reprezentanta Klubu Kolarskiego 24h Macieja Karwowskiego z Łomży.

Rowerzystom niestraszna ulewa (zdjęcia, wideo)

Rowerzystom niestraszna ulewa (zdjęcia, wideo)

Ponad czterdzieści osób zdecydowało się na udział w III Rodzinnym Rajdzie Rowerowym do Przystani. Mimo złych warunków atmosferycznych impreza została przeprowadzona, ale trasa przejazdu została znacznie skrócona. Zobacz, jak wyglądała trasa przejazdu. 

Kolarze KK24h walczyli w Bukowinie Tatrzańskiej

Kolarze KK24h walczyli w Bukowinie Tatrzańskiej

Reprezentacja Klubu Kolarskiego 24h po raz kolejny wybrała się na wyścigu Tour de Pologne Amatorów. Na 58 km najlepiej poradził sobie Dariusz Aleksandrowicz, który dojechał to mety w czasie 1:55:02, wyraźnie wyprzedzając kolegów z drużyny.

Już setka uczestników w rajdzie do Przystani

Już setka uczestników w rajdzie do Przystani

Już ponad setka uczestników zgłosiła się na wyprawę z Ostrołęki do Przystani. Celem wspólnych wypraw mieszkańców naszego regionu jest poznawanie przyjaznych rowerzystom okolic miasta oraz poznawanie okolicznych zakątków historycznych.

Nowy rekord rzekuńskiej czasówki (zdjęcia, wideo)

Nowy rekord rzekuńskiej czasówki (zdjęcia, wideo)

Tomasz Majewski z Serocka ustanowił nowy rekord czasówki w Rzekuniu. Trasę o długości 10 km pokonał w czasie 13 minut i 3 sekund! Drugi na mecie był Przemysław Zieliński z Tczewa - 13:32 i a trzeci Sławomir Niciński z Otwocka - 13:58.

» Wasze komentarze

Jarek @ 08:19, 03.11.2014r. IP: *.*.56.231

Gratulacje dla wszystkich!

Wojtek @ 08:27, 03.11.2014r. IP: *.*.65.18

Fajnie Wam :)
Gratulacje :)

toto @ 11:59, 03.11.2014r. IP: *.*.192.138

Brawo.
Warszawiacy zazdroszczą nam terenów po których trenują ostrołęccy rowerzyści.
Widać to po wynikach.
Ostrołęcka zdolna młodzież wykorzystała to i zdobywa trofea na zawodach :)

kk24h @ 12:06, 03.11.2014r. IP: *.*.65.18

polubcie NAS na fejsie :)
bijemy rekord polubień w tym tygodniu :)

kk24h @ 12:08, 03.11.2014r. IP: *.*.65.18

ps. :) moja-ostroleka.pl wygrała rywalizację w pisaniu postów o kolarzach :)
gratulacje :)
info i wykres na stronie Klubu

adi255 @ 23:30, 03.11.2014r. IP: *.*.230.140

zazdroszczę wyników!
GRATULACJE!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaSerafinBeeHero

Najnowsze wideo