« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 16 lutego 2020 r., imieniny Danuty, Julianny, Daniela

Moja Ostrołęka

Aktualności

Kolarze KK24h finiszowali w Wawrze (zdjęcia)

W warszawskim Wawrze został rozegrany trzynasty i zarazem ostatni etap szóstego sezonu cyklu Lotto Poland Bike Marathon. W gronie blisko 1200 zawodniczek i zawodników nie zabrakło reprezentantów Klubu Kolarskiego 24h, który rywalizował z sukcesami przez cały sezon.


- Ta frekwencja jest doskonałym potwierdzeniem, że "jedziemy" w dobrym kierunku - podkreślał Grzegorz Wajs, organizator Lotto Poland Bike Marathon. - Cieszę się, że praca całej ekipy Poland Bike przynosi efekty i jest doceniana przez kolarskich maratończyków. Najważniejsza jest dobra zabawa, rodzinna atmosfera, sportowa rywalizacja i profesjonalna organizacja. Staramy się łączyć te elementy w całość, tak aby każdy z uczestników naszych maratonów był po prostu zadowolony.

 

Warszawska dzielnica Wawer czwarty raz z rzędu znalazła się na mapie Poland Bike Marathon. Trasa prowadziła przez Mazowiecki Park Krajobrazowy, wykorzystując pierwszy, profesjonalny szlak MTB (stworzony przez dzielnicę Wawer i ekipę Poland Bike), znajdujący się w Warszawie i jej okolicach. Trasa malownicza, pełna uroku, ale i niezwykle wymagająca, obfitująca w sporo technicznych zjazdów i podjazdów. Na najdłuższym dystansie Max (52 km) zwyciężył Paweł Baranek (Airbike.pl Rocky Mountain), przed Jarosławem Wolcendorfem (Jacoobcycles.com) i Mariuszem Kozakiem (RMF FM MTB Team). Wśród kobiet zwyciężyła Urszula Luboińska (BDC Retro MTB Team), wyprzedzając Monikę Wronę i Krystynę Żyżyńską-Galeńską (obie Mybike.pl).

 

Trasę Mini (27 km) najszybciej pokonał Daniel Pepla (Airbike.pl Rocky Mountain). Za nim finiszowali Michał Dobrzyński (Rowerek.eu Grupa DSF Maxxis Team) i Michał Kostrzewa (TRW Cloudware Team). W gronie kobiet triumfowała olimpijka i medalistka mistrzostw świata i Europy Magdalena Sadłecka (Fundacja Teraz Twój Ruch Racing Team). Jedna z najbardziej utytułowanych polskich specjalistek MTB wyprzedziła na mecie Magdalenę Dąbrowską (New Age Fitness Sklep Rowerowy.pl) i Izabelę Macutkiewicz (SK Bank Team).

Na trasie Fan (8 km) wśród chłopców zwyciężył Dominik Kucharek (RKS Family Active), przed Mateuszem Jakubiukiem (MTB Międzyrzec Podlaski) i Konradem Czabokiem (Warszawski Klub Kolarski). Na czwartym miejscu finiszował Kacper Szabłowski (KK24h-Ostrołęka). Rywalizację dziewcząt wygrała Anna Gdańska (Warszawski Klub Kolarski), która wyprzedziła Aleksandrę Lach (UKK Huragan Wołomin) i Izabelę Wiercioch (V-Max MOSiR Mińsk Mazowiecki). Swoje wyścigi mieli też najmłodsi. W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły przedszkolaki w wieku 2-4 i 5-6 lat.W warszawskim Wawrze nastąpiła finałowa dekoracja uczestników LOTTO Poland Bike Marathon 2014. W najbardziej prestiżowej klasyfikacji Open triumfowali: na dystansie MAX - Paweł Baranek (Airbike.pl Rocky Mountain) i Urszula Luboińska (BDC Retro MTB Team), na MINI - Kamil Kuszmider (TRW Cloudware Team) i Izabela Macutkiewicz (SK Bank Team), a na dystansie FAN - Mateusz Jakubiuk (MTB Międzyrzec Podlaski) i Aleksandra Lach (UKK Huragan Wołomin).

 

W klasyfikacji drużynowej Lotto Poland Bike Marathon 2014 zwyciężyła ekipa TRW Cloudware Team, wyprzedzając BDC Retro MTB Team i Mybike.pl. Punktację rodzinną wygrała rodzina Lachów, przed Pomorskimi i Różyckimi. Nie zabrakło oczywiście w tej rozgrywce zawodników z Ostrołęki, którzy walczyli w całym cyklu do ostatniego metra i do ostatniej sekundy, aby zachować jak najlepsze lokaty w swoich kategoriach wiekowych.

 

Po 13-tu etapach klasyfikacja końcowa kolarzy z KK24h-Ostrołęka przedstawia się następująco:
- na najdłuższym dystansie Max (60-80km) bezapelacyjne zwycięstwo w kat. M5 odniósł Wiesław Podeszwa, Ostrołęka, startowało 65 zawodników
- Maria Kamińska, Nowosiedliny zwyciężyła w K5 na dystansie Mini wśród 17-tu startujących zawodniczek,
- Wiesław Kamiński do ostatniego wyścigu walczył ramię w ramię z Jackiem Malinowskim z Płocka, którego ostatecznie pokonał w kat. M5 na dystansie Mini,
- Sebastian Korzeb na dystansie Mini w kat. junior musiał uznać wyższość Kacpra Danielewskiego z Terra Lubavia. W ostatnim wyścigu decydowały jedynie sekundy aby Sebastian odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w całym cyklu. Wcześniejsze etapy też nie sprzyjały zdolnemu juniorowi gdyż nękały jego pożyczony rower częste defekty (gumy).
- na dystansie Fan dla najmłodszych zawodników znakomite drugie miejsce open zajął Kacper Szabłowski, który nieznacznie uległ Mateuszowi Jakubiukowi z Międzyrzeca Podlaskiego.
- na podium stawała także nasza najmłodsza zawodniczka Daria Parzychowska, która na dystansie Fan w kat. D1 zajęła punktowane piąte miejsce.

Ostrołęczanin Bartosz Jechanowski reprezentujący Team białostocki odniósł na Poland Bike bezapelacyjne zwycięstwo w kategorii M1 na dystansie Mini (25-35km). Wśród 60 zawodników Bartek "objechał" rywali w mistrzowski sposób. Dodatkowo w klasyfikacji open całego cyklu zajął bardzo wysokie szóste miejsce wśród 1322 zawodników.

 

Zobacz zdjęcia:
Finał Lotto Poland Bike Marathon z udziałem KK24h (październik 2014)

Odsłon: 7500
Komentarzy: 6
10:11, 02.11.2014r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Klub Kolarski 24h zaprasza na czwartą edycję wyścigu noworocznego. Po sylwestrowej zabawie cykliści wezmą udział w aktywnym powitaniu nowego roku w Czarnowcu. Na specjalnie przygotowanej trasie będzie do pokonania kilka okrążeń. Dołącz.

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Kolarze górscy rywalizowali w Czarnowcu w mistrzostwach Klubu Kolarskiego 24h. Na starcie pojawiło się dwudziestu rowerzystów. Chętni uczestnicy wydarzenia mieli do pokonania okrążenia o długości 2,5 km - kobiety i juniorzy - 3 rundy, mężczyźni 6 rund.

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Z parkingu stadionu przy ulicy Witosa w Ostrołęce wystartował wczoraj rodzinny rajd rowerowy na pożegnanie lata. Cykliści pokonali blisko 30-kilometrową trasę, kończąc na plaży miejskiej. Na finiszu czekał na uczestników wydarzenia posiłek regeneracyjny.

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Ostrołęczanie i mieszkańcy powiatu mają okazję pożegnać lato na dwóch kółkach. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej zaprasza na rodzinny rajd rowerowy po Ostrołęce i gminie Rzekuń. Początek wydarzenia w sobotę 7 września.

Kolarska czasówka w Zapiecznem (zdjęcia, wideo)

Kolarska czasówka w Zapiecznem (zdjęcia, wideo)

Michał Brauliński z Bielska-Białej okazał się najszybszym kolarzem podczas jazdy indywidualnej na czas rozegranej dziś w miejscowości Zapieczne (gm. Troszyn). Najlepszym ostrołęczaninem został Tomasz Jarkowski, który zameldował się na mecie z szóstym wynikiem.

» Wasze komentarze

Jarek @ 08:19, 03.11.2014r. IP: *.*.56.231

Gratulacje dla wszystkich!

Wojtek @ 08:27, 03.11.2014r. IP: *.*.65.18

Fajnie Wam :)
Gratulacje :)

toto @ 11:59, 03.11.2014r. IP: *.*.192.138

Brawo.
Warszawiacy zazdroszczą nam terenów po których trenują ostrołęccy rowerzyści.
Widać to po wynikach.
Ostrołęcka zdolna młodzież wykorzystała to i zdobywa trofea na zawodach :)

kk24h @ 12:06, 03.11.2014r. IP: *.*.65.18

polubcie NAS na fejsie :)
bijemy rekord polubień w tym tygodniu :)

kk24h @ 12:08, 03.11.2014r. IP: *.*.65.18

ps. :) moja-ostroleka.pl wygrała rywalizację w pisaniu postów o kolarzach :)
gratulacje :)
info i wykres na stronie Klubu

adi255 @ 23:30, 03.11.2014r. IP: *.*.230.140

zazdroszczę wyników!
GRATULACJE!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo