Niedziela, 16 lutego 2020 r., imieniny Danuty, Julianny, Daniela

Najlepsi ratownicy walczyli w Grand Prix (zdjęcia)

Blisko sto pięćdziesiąt zawodniczek i zawodników z całego kraju przystąpiło do rywalizacji w finałowych zawodach Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym. Wśród nich silna reprezentacja WOPR-OS dowodzona przez prezesa i trenera klubu Dariusza Małkowskiego.

Zawody były bardzo emocjonujące i stały na wysokim poziomie. Nie zabrakło świetnych startów naszych reprezentantów w różnych kategoriach wiekowych. Świetne zaprezentowali się ostrołęczanie w konkurencji 100 metrów ratownik w kategorii junior młodszy. Hubert Nakielski (WOPR-OS Ostrołęka) w swoim starcie ustanowił nowy rekord Polski. Chwilę później poprawił go Karol Bojarski z WOPR Ostrołęka, o niespełna sekundę.

W efekcie dwa medale padły łupem ostrołęczan, złoty wywalczył Karol Bojarski, a srebro zawisło na piersi Huberta Nakielskiego.
- To nie była jedyna konkurencja, w której bardzo dobrą dyspozycję zaprezentowali zawodnicy z naszego miasta - podkreśla trener Dariusz Małkowski. - Mogliśmy naprawdę mieć powody do zadowolenia z wyników osiąganych przez ostrołęczan, w rywalizacji z najlepszymi zawodnikami z całego kraju.

Hubert Nakielski trzykrotnie zajmował również czwartą pozycję. Dawid Świercz zdobył srebrny medal na 50 metrów holowanie manekina oraz zajął czwarte miejsce na 100 metrów ratownik i dwukrotnie był piąty. Srebrny medal zdobył z kolei Mateusz Adamowski w gronie młodzików w konkurencji 100 m ratownik.

JBB

W klasyfikacji generalnej Hubert Nakielski (WOPR-OS Ostrołęka) zajął trzecią lokatę w gronie juniorów młodszych. Zwyciężył z kolei Karol Bojarski (WOPR Ostrołęka).
- Ze względu na ograniczone środki finansowe wzięliśmy udział tylko w trzech edycjach Grand Prix Polski - mówi prezes WOPR-OS Dariusz Małkowski. - Z pewnością przy większej ilości startów, nasze wyniki byłyby jeszcze lepsze.

Głównym organizatorem imprezy był WOPR-OS. Szczegółowe wyniki z konkurencji piątej edycji Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym na megatiming.pl.

Finał Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym (8.11.2014)