« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 10 kwietnia 2020 r., imieniny Małgorzaty, Michała, Makarego

Moja Ostrołęka

Aktualności

Najlepsi ratownicy walczyli w Grand Prix (zdjęcia)

Blisko sto pięćdziesiąt zawodniczek i zawodników z całego kraju przystąpiło do rywalizacji w finałowych zawodach Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym. Wśród nich silna reprezentacja WOPR-OS dowodzona przez prezesa i trenera klubu Dariusza Małkowskiego.


Zawody były bardzo emocjonujące i stały na wysokim poziomie. Nie zabrakło świetnych startów naszych reprezentantów w różnych kategoriach wiekowych. Świetne zaprezentowali się ostrołęczanie w konkurencji 100 metrów ratownik w kategorii junior młodszy. Hubert Nakielski (WOPR-OS Ostrołęka) w swoim starcie ustanowił nowy rekord Polski. Chwilę później poprawił go Karol Bojarski z WOPR Ostrołęka, o niespełna sekundę.

 

W efekcie dwa medale padły łupem ostrołęczan, złoty wywalczył Karol Bojarski, a srebro zawisło na piersi Huberta Nakielskiego.
- To nie była jedyna konkurencja, w której bardzo dobrą dyspozycję zaprezentowali zawodnicy z naszego miasta - podkreśla trener Dariusz Małkowski. - Mogliśmy naprawdę mieć powody do zadowolenia z wyników osiąganych przez ostrołęczan, w rywalizacji z najlepszymi zawodnikami z całego kraju.

 

Hubert Nakielski trzykrotnie zajmował również czwartą pozycję. Dawid Świercz zdobył srebrny medal na 50 metrów holowanie manekina oraz zajął czwarte miejsce na 100 metrów ratownik i dwukrotnie był piąty. Srebrny medal zdobył z kolei Mateusz Adamowski w gronie młodzików w konkurencji 100 m ratownik.W klasyfikacji generalnej Hubert Nakielski (WOPR-OS Ostrołęka) zajął trzecią lokatę w gronie juniorów młodszych. Zwyciężył z kolei Karol Bojarski (WOPR Ostrołęka).
- Ze względu na ograniczone środki finansowe wzięliśmy udział tylko w trzech edycjach Grand Prix Polski - mówi prezes WOPR-OS Dariusz Małkowski. - Z pewnością przy większej ilości startów, nasze wyniki byłyby jeszcze lepsze.

Głównym organizatorem imprezy był WOPR-OS. Szczegółowe wyniki z konkurencji piątej edycji Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym na megatiming.pl.

Zobacz zdjęcia:
Finał Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym (8.11.2014)

Odsłon: 7635
Komentarzy: 2
08:30, 09.11.2014r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

Jądrek @ 23:30, 09.11.2014r. IP: *.*.255.140

Mój mistrz i idol Nakiel!

sztywny @ 23:35, 09.11.2014r. IP: *.*.151.64

Nakiel mój idol , mistrz, mentor

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo