« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 16 lutego 2020 r., imieniny Danuty, Julianny, Daniela

Moja Ostrołęka

Aktualności

Świąteczny worek medali pływaków UŚKS

Świetny występ w ostatnim starcie w 2014 roku zapisali na swoim koncie zawodnicy UŚKS Ostrołęka prowadzeni przez trenera Włodzimierza Janczewskiego. Tym razem w Ciechanowie wywalczyli aż dwanaście medali, w tym sześć złotych, dwa srebrne i cztery brązowe.


Łupem naszych pływaków padły również dwa medale dla najlepszych zawodników całej imprezy.

 

Bezkonkurencyjna w zawodach okazała Marysia Murawska, która zdobyła sześć złotych medali, nie dając szans rywalom we wszystkich konkurencjach. Złote medale wywalczyła na dystansach 50 m i 100 m stylem dowolnym, 50 m i 100 m stylem grzbietowym oraz 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem zmiennym.

 

Marysia Murawska zdobyła także puchar dla najlepszej zawodniczki w swojej kategorii wiekowej. Trenera Włodzimierza Janczewskiego z pewnością cieszą wyniki pozostałych pływaków. Rafał Majkowski wywalczył cztery medale, srebrne krążki zdobył na 50 m stylem grzbietowym i 100 m stylem dowolnym, a brązowe medale na 50 m stylem dowolnym i 100 m stylem grzbietowym. Łupem zawodnika UŚKS padł także puchar za trzecie miejsce w klasyfikacji na najlepszego zawodnika w swoim roczniku.Z brązowym medalem z zawodów wróciła o rok młodsza koleżanka z drużyny Julia Bożomańska, plasując się na trzecim miejscu na dystansie 50 m stylem grzbietowym. Najmłodsza zawodniczka dziewięcioletnia Zosia Pragacz wróciła z brązowym medalem, który zdobyła na 100 m stylem grzbietowym.

Odsłon: 4908
Komentarzy: 0
09:11, 21.12.2014r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo