Czwartek, 27 lutego 2020 r., imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Sześć medali ostrołęckich ratowników (zdjęcia)

Bardzo udany występ zanotowali ratownicy WOPR i WOPR-OS w VI Zimowych Mistrzostw Polski. Z zawodów obie nasze reprezentacje powróciły z medalami. Te z cenniejszego kruszcu wywalczyli ratownicy prowadzeni przez trenera Dariusza Małkowskiego.

WOPR-OS do rywalizacji przystąpił w składzie: Anna Mierzejewska, Aleksandra Milewska, Hubert Nakielski i Mateusz Adamowski. Najlepiej w zawodach spisał się ostatni z wymienionych zawodników, który zdobył złoty medal na dystansie 100 m ratownik, a srebro dołożył na dystansie 100 m ratowanie w płetwach. W końcowej klasyfikacji młodzików wywalczył trzecie miejsce.

Bardzo dobry występ w zawodach zanotował również junior młodszy Hubert Nakielski, który zdobył brązowy medal na dystansie 100 m ratownik. W pozostałych konkurencjach podopieczny trenera Dariusza Małkowskiego plasował się tuż za podium.

Trzy medale w zawodach padły również łupem zawodników Ostrołęckie WOPR. Srebro w konkurencji 100 m ratowanie kombinowane wywalczył Karol Bojarski. Podopieczny trenera Włodzimierza Janczewskiego zdobył również brązowy medal w konkurencji 50 metrów holowanie manekina. Z zawodów z brązowym krążkiem powrócił również młodzik Filip Bagiński w konkurencji 100 metrów ratowanie manekina w płetwach.

VI Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym (23.12.2014)