« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 31 marca 2020 r., imieniny Beniamina, Kornelego, Balbiny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Angelika Wikieł z brązem w Mistrzostwach Polski

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia zawodnika UŚKS Ostrołęka Angelika Wikieł wywalczył brązowy medal Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców. Utalentowana pływaczka z naszego miasta stanęła na podium w rywalizacji na 200 metrów stylem klasycznym.


W finałowym wyścigu na pływalni w Ostrowcu Świętorzyskim ostrołęczanka była najmłodszą zawodniczką. 16-letnia Angelika po raz kolejny zaprezentowała nieprzeciętne umiejętności i z czasem 2:27.45 ustanowiła swój nowy rekord życiowy. Był to wynik, który brązowy medal z przewagą ponad dwóch sekund nad czwartą w rywalizacji zawodniczką z Konstantynowa Łódzkiego.

Przed pływaczką z Ostrołęki uplasowały się Angnieszka Ostrowska (AZS PWSZ Racibórz) -2:26.25 i Paulina Zachoszcz (AZS UWM Olsztyn) - 2:26.40. Angelika Wikieł wolniej popłynęła pierwsze 150 metrów, ale zachowała siły na ostatnią część dystansu, którą przepłynęła zdecydowanie najszybciej i pokonała starsze i bardziej doświadczone zawodniczki.Był to kolejny bardzo dobry występ zawodniczki, która wciąż reprezentuje barwy ostrołęckiego UŚKS. Jej siostry - Manuela i Żaklina reprezentują olsztyńskie kluby i w ich barwach walczą o kolejne sukcesy.

Odsłon: 4392
Komentarzy: 2
11:03, 27.12.2014r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

:) @ 20:21, 27.12.2014r. IP: *.*.83.196

Super prezent na Święta ::::)))

:) @ 20:21, 27.12.2014r. IP: *.*.83.196

Super prezent na Święta ::::)))

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo