« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 20 lutego 2020 r., imieniny Leona, Ludomiła, Lubomira

Moja Ostrołęka

Aktualności

Medalowa seria UŚKS na otwarcie sezonu

Puchar dla najlepszej zawodniczki i dwanaście medali wywalczyli zawodnicy UŚKS Ostrołęka w pierwszej imprezie w 2015 roku. Podopieczni trenera Włodzimierza Janczewskiego sześciokrotnie odnosili zwycięstwa, dwukrotnie sięgali po srebro i trzykrotnie po brąz.


Po świątecznej przerwie pływacy UŚKS Ostrołęka w V Mistrzostwach Ostrowi Mazowieckiej zademonstrowali dobra formę i mimo niepełnej kadry osiągnęli bardzo dobre wyniki. W kategorii juniorów doskonale pływał Rafał Gumowski wygrywając wszystkie konkurencje i zdobył trzy złote medale. Mistrzowskie tytuły zdobył na 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem klasycznym i 50 m stylem motylkowym. W tej kategorii Łukasz Równy zdobył brązowy medal na 50 m stylem klasycznym.

 

W kategorii młodzików nasza najlepsza pływaczka Marysia Murawska nie dała szans o rok starszym koleżankom i wygrała swoje wszystkie wyścigi. Zdobyła trzy złote medale na: 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem grzbietowym i 50 m stylem motylkowym. Marysia zdobyła także puchar dla najlepszej zawodniczki mistrzostw.

 

W tej samej kategorii w rywalizacji o rok starszymi kolegami dobrze spisał się Rafał Majkowski, który zdobył dwa srebrne medale na 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem grzbietowym. W kategorii dzieci dobrze zaprezentowała się Julia Bożomańska, która zdobyła trzy medale: srebrny na 50 m stylem grzbietowym, a brązowe medale na 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem motylkowym.


JBB

Z medalami pocieszenia wróciły Zosia Pragacz, która w rywalizacji o rok starszymi koleżankami i zajęła czwarte miejsce na 50 m stylem grzbietowym, Martyna Kukuć za 50 m stylem dowolnym oraz najmłodsza siedmioletnia Ala Bożomańska za 50 m stylem grzbietowym.

Odsłon: 2959
Komentarzy: 1
08:00, 20.01.2015r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

f @ 06:03, 21.01.2015r. IP: *.*.148.54

Wszyscy czekamy teraz na zwycięstwa w pływackich mistrzostwach Chorzel.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo