« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 16 lutego 2020 r., imieniny Danuty, Julianny, Daniela

Moja Ostrołęka

Aktualności

Dobry rok dla Lotto Poland Bike Marathon

Rok 2014 był najlepszym w dotychczasowej historii Poland Bike Marathon. Szósty sezon cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowany przez Grzegorza Wajsa, miał rekordową frekwencję. Na starcie stawiła się również rekordowa grupa KK24h Ostrołęka.


Początkowo dość kameralny, dziś stał się jednym z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych w Polsce. Wysoki poziom organizacji Lotto Poland Bike Marathon został wyraźnie zauważony i doceniony przez miłośników jazdy na dwóch kółkach. Świadczy o tym przyznanie niezwykle prestiżowego tytułu Imprezy Roku MTB 2014 podczas Międzynarodowych Targów Rowerowych BIKE EXPO 2014.

- Ta nagroda jest dla nas olbrzymim i bardzo miłym wyróżnieniem - powiedział Grzegorz Wajs, organizator Lotto Poland Bike Marathon. - Będziemy w dalszym ciągu rozwijać i udoskonalać nasz cykl, sprawiając że w nowym sezonie stanie się on jeszcze lepszy.

 

Lotto Poland Bike Marathon 2014 składał się z 13 etapów, przede wszystkim rozgrywanych na Mazowszu. Kolorowy peleton rowerowych maratończyków Poland Bike kolejny raz zawitał do Legionowa, Nowego Dworu Mazowieckiego, Otwocka, Płocka, Wąchocka, Góry Kalwarii, Międzyrzeca Podlaskiego, Jasienicy koło Ostrowi Mazowieckiej i warszawskiego Wawra . Były także cztery debiuty. Po raz pierwszy na mapie Poland Bike pojawiły się: warszawski Rembertów, Nadarzyn, Piaseczno i Konstancin-Jeziorna.

Finał Lotto Poland Bike Marathon 2014 w warszawskim Wawrze miał rekordową frekwencję. Na starcie stanęło prawie 1200 osób. To był najliczniejszy finał spośród wszystkich cyklicznych maratonów MTB, zorganizowanych w Polsce w 2014 roku.


JBB

Ekipa Poland Bike wraz z Fundacją Sport tradycyjnie zorganizowały również Drużynowe Mistrzostwa Polski MTB Amatorów w Urlach koło Jadowa oraz Memoriał Stanisława Królaka na Trakcie Królewskim w centrum Warszawy, który miał rangę I Mistrzostw Polski w Kolarskim Kryterium Ulicznym. Kolarski sezon zakończył się podczas debiutanckich zawodów Poland Bike XC na Kopie Cwila na warszawskim Ursynowie.

 

Po sezonie była jeszcze jedna kolarska akcja Poland Bike. Ale już bez rowerów. "Podsumowanie Sezonu Lotto Poland Bike Marathon 2014" - spotkanie pod takim hasłem odbyło się w warszawskiej Restauracji "Avangarda". Była to wieczorna, kameralna impreza dla około 200 kolarzy, oczywiście z udziałem organizatorów cyklu. W części oficjalnej spotkania zostały rozstrzygnięte dwa konkursy. Trasą

Poland Bike 2014 został uznany warszawski Wawer, a plebiscyt na Miss Poland Bike 2014 wygrała Eliza Śniegucka. Później dominowała już zabawa przy muzyce, a kolarze kolejny raz udowodnili, że w tańcu na parkiecie radzą sobie równie dobrze, jak na rowerach.

 

Co w roku 2015? Ekipa Poland Bike najpierw zorganizuje dwie prestiżowe imprezy - XXVI Warszawski Triathlon Zimowy (17 stycznia) i II Bal Mistrzów Kolarskich w Warszawie (24 stycznia). Siódmy sezon cyklu Lotto Poland Bike Marathon ruszy pod koniec marca, a zakończy się w połowie października. Będą też m.in. Drużynowe Mistrzostwa Polski MTB Amatorów, Memoriał Stanisława Królaka w centrum Warszawy oraz imprezy Poland Bike XC. Hasło niezmienne od lat, czyli "Startuj z nami! Kolarstwo jest naszą pasją" mówi wszystko.

Odsłon: 4195
Komentarzy: 0
10:52, 25.01.2015r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Klub Kolarski 24h zaprasza na czwartą edycję wyścigu noworocznego. Po sylwestrowej zabawie cykliści wezmą udział w aktywnym powitaniu nowego roku w Czarnowcu. Na specjalnie przygotowanej trasie będzie do pokonania kilka okrążeń. Dołącz.

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Kolarze górscy rywalizowali w Czarnowcu w mistrzostwach Klubu Kolarskiego 24h. Na starcie pojawiło się dwudziestu rowerzystów. Chętni uczestnicy wydarzenia mieli do pokonania okrążenia o długości 2,5 km - kobiety i juniorzy - 3 rundy, mężczyźni 6 rund.

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Z parkingu stadionu przy ulicy Witosa w Ostrołęce wystartował wczoraj rodzinny rajd rowerowy na pożegnanie lata. Cykliści pokonali blisko 30-kilometrową trasę, kończąc na plaży miejskiej. Na finiszu czekał na uczestników wydarzenia posiłek regeneracyjny.

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Ostrołęczanie i mieszkańcy powiatu mają okazję pożegnać lato na dwóch kółkach. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej zaprasza na rodzinny rajd rowerowy po Ostrołęce i gminie Rzekuń. Początek wydarzenia w sobotę 7 września.

Kolarska czasówka w Zapiecznem (zdjęcia, wideo)

Kolarska czasówka w Zapiecznem (zdjęcia, wideo)

Michał Brauliński z Bielska-Białej okazał się najszybszym kolarzem podczas jazdy indywidualnej na czas rozegranej dziś w miejscowości Zapieczne (gm. Troszyn). Najlepszym ostrołęczaninem został Tomasz Jarkowski, który zameldował się na mecie z szóstym wynikiem.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo