« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 29 września 2020 r., imieniny Michała, Michaliny, Gabriela

Moja Ostrołęka

Aktualności

Dobry rok dla Lotto Poland Bike Marathon

Rok 2014 był najlepszym w dotychczasowej historii Poland Bike Marathon. Szósty sezon cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowany przez Grzegorza Wajsa, miał rekordową frekwencję. Na starcie stawiła się również rekordowa grupa KK24h Ostrołęka.


Początkowo dość kameralny, dziś stał się jednym z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych w Polsce. Wysoki poziom organizacji Lotto Poland Bike Marathon został wyraźnie zauważony i doceniony przez miłośników jazdy na dwóch kółkach. Świadczy o tym przyznanie niezwykle prestiżowego tytułu Imprezy Roku MTB 2014 podczas Międzynarodowych Targów Rowerowych BIKE EXPO 2014.

- Ta nagroda jest dla nas olbrzymim i bardzo miłym wyróżnieniem - powiedział Grzegorz Wajs, organizator Lotto Poland Bike Marathon. - Będziemy w dalszym ciągu rozwijać i udoskonalać nasz cykl, sprawiając że w nowym sezonie stanie się on jeszcze lepszy.

 

Lotto Poland Bike Marathon 2014 składał się z 13 etapów, przede wszystkim rozgrywanych na Mazowszu. Kolorowy peleton rowerowych maratończyków Poland Bike kolejny raz zawitał do Legionowa, Nowego Dworu Mazowieckiego, Otwocka, Płocka, Wąchocka, Góry Kalwarii, Międzyrzeca Podlaskiego, Jasienicy koło Ostrowi Mazowieckiej i warszawskiego Wawra . Były także cztery debiuty. Po raz pierwszy na mapie Poland Bike pojawiły się: warszawski Rembertów, Nadarzyn, Piaseczno i Konstancin-Jeziorna.

Finał Lotto Poland Bike Marathon 2014 w warszawskim Wawrze miał rekordową frekwencję. Na starcie stanęło prawie 1200 osób. To był najliczniejszy finał spośród wszystkich cyklicznych maratonów MTB, zorganizowanych w Polsce w 2014 roku.


Lubudu

Ekipa Poland Bike wraz z Fundacją Sport tradycyjnie zorganizowały również Drużynowe Mistrzostwa Polski MTB Amatorów w Urlach koło Jadowa oraz Memoriał Stanisława Królaka na Trakcie Królewskim w centrum Warszawy, który miał rangę I Mistrzostw Polski w Kolarskim Kryterium Ulicznym. Kolarski sezon zakończył się podczas debiutanckich zawodów Poland Bike XC na Kopie Cwila na warszawskim Ursynowie.

 

Po sezonie była jeszcze jedna kolarska akcja Poland Bike. Ale już bez rowerów. "Podsumowanie Sezonu Lotto Poland Bike Marathon 2014" - spotkanie pod takim hasłem odbyło się w warszawskiej Restauracji "Avangarda". Była to wieczorna, kameralna impreza dla około 200 kolarzy, oczywiście z udziałem organizatorów cyklu. W części oficjalnej spotkania zostały rozstrzygnięte dwa konkursy. Trasą

Poland Bike 2014 został uznany warszawski Wawer, a plebiscyt na Miss Poland Bike 2014 wygrała Eliza Śniegucka. Później dominowała już zabawa przy muzyce, a kolarze kolejny raz udowodnili, że w tańcu na parkiecie radzą sobie równie dobrze, jak na rowerach.

 

Co w roku 2015? Ekipa Poland Bike najpierw zorganizuje dwie prestiżowe imprezy - XXVI Warszawski Triathlon Zimowy (17 stycznia) i II Bal Mistrzów Kolarskich w Warszawie (24 stycznia). Siódmy sezon cyklu Lotto Poland Bike Marathon ruszy pod koniec marca, a zakończy się w połowie października. Będą też m.in. Drużynowe Mistrzostwa Polski MTB Amatorów, Memoriał Stanisława Królaka w centrum Warszawy oraz imprezy Poland Bike XC. Hasło niezmienne od lat, czyli "Startuj z nami! Kolarstwo jest naszą pasją" mówi wszystko.

Odsłon: 4264
Komentarzy: 0
10:52, 25.01.2015r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik oraz wójt gminy Lelis Stefan Prusik zapraszają na Rodzinny Rajd Rowerowy na pożegnanie lata. Właśnie ruszyły zapisy do wydarzenia, które odbędzie się 26 września. Dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały atrakcyjne nagrody niespodzianki od szefa miasta.

Wasilewska i Jarkowski mają mocną nogę!

Wasilewska i Jarkowski mają mocną nogę!

Początek sezonu nie był łaskawy dla żadnej dyscypliny, czyli ten dla kolarzy, który miał się rozpocząć w połowie kwietnia. Szalejąca na całym świecie pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wszystkich. Króciutki cykl wyścigów szosowych postanowiło zorganizować na Mazowszu Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów.

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Na Górze Czterech Wiatrów w Mrągowie odbyły się mistrzostwa Polski w kolarstwie MTB XCO. Wśród startujących nie mogło zabraknąć przedstawicieli KK24h, którzy pokonali taką samą trasę, co dzień później zawodnicy elity. Z przygodami zmagania zakończył Marek Karczewski.

 

Michał Ciecierski pokonał rowerem 733 km w 24 godziny!

Michał Ciecierski pokonał rowerem 733 km w 24 godziny!

Zawodnik z naszego regionu pobił rekord trasy podczas IV edycji Wysokomazowieckiego 24-godzinnego Maratonu Rowerowego. Michał Ciecierski reprezentujący barwy KK24h przed rokiem w tym samym czasie pokonał 684 km i zajął drugie miejsce. W tegorocznej edycji poprawił się o 49 km i wygrał z ogromną przewagą.

Znamy mistrzów rowerów

Znamy mistrzów rowerów

Sportowe Wakacje w Mieście organizowane przez Miasto Ostrołęka to również rywalizacja na rowerach. Śmiałkowie wzięli udział w wyścigu australijskim o puchar Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojciecha Zarzyckiego. Kto został mistrzem? Wszystkim towarzyszyła piękna pogoda, sportowa rywalizacja, a przede wszystkim świetna zabawa.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo