« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 31 marca 2020 r., imieniny Beniamina, Kornelego, Balbiny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Pływacy Piątki i Squatiny z sukcesami

Kolejne udane starty na swoim koncie zapisali pływacy z klubów UKS Piątka Ostrołęka i Squatina Ostrołęka. Podopieczni trenera Andrzeja Pyskły wzięli udział w zawodach o puchar burmistrza Giżycka. Z imprezy powrócili z trzema brązowymi medalami.


Dwa brązowe medale na 50 m stylem grzbietowym oraz 50 m stylem motylkowym zdobyła Magda Kowalska, która ponadto była czwarta na 100m stylem dowolnym. Zawodniczka UKS Piątka była dodatkowo dwukrotnie piąta na 200 m stylem dowolnym i 50 m stylem dowolnym.

 

Bardzo dobrze zaprezentował się również Filip Gumowski, który zdobył brązowy medal na 200 m stylem klasycznym. W zawodach, które co roku cieszą się dużą popularnością wystartowało ponad 330 zawodniczek i zawodników z 27 klubów z całego kraju.

 

Udanie starty w Pucharze Orki w Grudziądzu zanotowała z kolei Marysia Murawska z ostrołęckiej Squatiny. Podopieczna Mai i Leszka Bieżuńskich zdobyła trzy złote medale i ustanowiła trzy nowe rekordy życiowe na 50 m stylem motylkowym, 50 m stylem klasycznym i 50 m stylem dowolnym oraz srebrny medal na 50 m stylem grzbietowym, w którym poślizg na ścianie przy nawrocie zaważył na wyniku.Marysia Murawska została najlepszą zawodniczką zawodów ustanawiając nowy rekord Pucharu Orki (łączny wynik z czterech startów). Poprzedni najlepszy wynik pochodził z 2007 roku.

Odsłon: 3220
Komentarzy: 2
08:07, 28.03.2015r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

Rodzic @ 15:30, 28.03.2015r. IP: *.*.247.225

Widzę, że praca trenerów w Piątce przynosi coraz lepsze wyniki. Widać, że to najlepszy klub w naszym mieście. Nie szkolą dla kasy!

Rafał @ 15:35, 28.03.2015r. IP: *.*.48.113

Tak, popieram ci Panowie znają się na pracy trenerskiej.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo