Piątek, 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, Tymona, Pafnucego

Czwarte z rzędu zwycięstwo Jordana Czapskiego

Nie było niespodzianki w halowych mistrzostwach w tenisie ziemnym. Do rywalizacji przystąpili najlepsi zawodnicy z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Zawody w sali sportowej SP nr 10 wygrał Jordan Czapski, który w finale pokonał Rafała Wyrębka 6:1.

W pierwszym spotkaniu triumfator zawodów otrzymał wolny los. W kolejnej konfrontacji okazał się lepszy od Kamila Tyszki 6:2. W ćwierćfinale Jordan Czapski zwyciężył pokonując Mateusza Matyczaka 6:1. W półfinale na drodze stanął Jakub Nosek, a tym razem dominator ostrołęckich turniejów wygrał 6:3.

W finale wielkich emocji nie było, bo Jordan Czapski odniósł zwycięstwo nad Rafałem Wyrębkiem 6:1. Do rywalizacji w zawodach w sumie przystąpiło 24 zawodników z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego.

Teraz tenisiści przeniosą się na korty asfaltowe i korty ziemne (o ile warunki pogodowe pozwolą na ich udostępnienie przez MZOSTiIT). Pierwszy turniej open organizowany przez OST zaplanowany został na sobotę, 2 maja. Poznaj plan wszystkich imprez zaplanowanych przez Ostrołęckie Stowarzyszenie Tenisowe i MZOSTiIT.

Liderem rankingu OST jest obecnie Jordan Czapski z dorobkiem 54 punktów, przed Piotrem Mrozkiem - 30 i Konradem Czapski 28. Kolejne miejsca zajmują: Daniel Dąbrowski - 24, Tomasz Bednarski i Rafał Wyrębek - po 16, Kamil Woźniak i Jakub Nosek - po 15, Janusz Czapski - 14, a dziesiątkę najlepszych tenisistów zamyka Grzegorz Prot - 13.