« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 16 lutego 2020 r., imieniny Danuty, Julianny, Daniela

Moja Ostrołęka

Aktualności

Pięć medali Magdy Kowalskiej w stolicy

Pięć medali, w tym dwa złote i trzy srebrne zdobyła zawodniczka UKS 5 Ostrołęka Magda Kowalska podczas Otwartych Mistrzostw Warszawy w pływaniu. Zawody odbyły się w miniony weekend na basenie Warszawianka - Wodny Park. Poznaj wyniki rywalizacji.


Podopieczna Andrzeja Pyskło dzięki swoim udanym startom została najlepszą zawodniczką w roczniku 2004, a klub UKS Piątka Ostrołęka uplasował się na 24 miejscu wśród 61 sklasyfikowanych klubów. W zawodach wzięło udział 574 zawodników całej Polski.

Magda Kowalska złote medale zdobyła na: 50 m stylem dowolnym oraz 200 m stylem motylkowym, natomiast srebrne na 100 m stylem dowolnym, 200 m stylem grzbietowym (nowy rekord życiowy) i 100 m stylem grzbietowym.

- Niewiele zabrakło, aby Magda zdobyła również złoty medal na dystansie 100 m stylem motylkowym, ponieważ w tej konkurencji uzyskała najlepszy czas - mówi trener Andrzej Pyskło. - Niestety sędziowie dopatrzyli się błędu przy jednym z nawrotów i zdecydowali o dyskwalifikacji. Wyniki Magdy to przede wszystkim efekt jej ciężkiej pracy i zaangażowanie podczas treningów.Magda Kowalska tydzień wcześniej startowała w ogólnopolskich drużynowych zawodach 10-11-latków w Ciechanowie, gdzie zdobyła brązowy medal na 200 m stylem zmiennym.

Odsłon: 3177
Komentarzy: 4
10:01, 03.06.2015r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

Rodzic @ 21:14, 03.06.2015r. IP: *.*.50.1

Najlepszy klub pływacki w naszym mieście, praca z pasją i dobrymi wynikami.

Kinga Olender @ 00:55, 04.06.2015r. IP: *.*.253.32

Jesteś wielka Madzia ;) Ciężka praca nie poszła na marne ,trener świetny ,potrafi wytłumaczyć ,na treningi idzie się z wielką chęcią. UKS 5 Ostrołęka górą ;)

pływak @ 20:57, 04.06.2015r. IP: *.*.171.168

Najważniejszą imprezą są Mistrzostwa Okręgu a UKS 5 nie ma na niej...!!! bez dalszego komentarza...

Oho @ 22:48, 04.06.2015r. IP: *.*.79.32

A pływak pewnie już umie pływać i co wypływał, mieliźniany komentarz?

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo