Czwartek, 16 lipca 2020 r., imieniny Mariki, Benity, Dzierżysława

Angelika Wikieł bez medalu, ale z minimum na MŚJ

Blisko wywalczenia medalu w Mistrzostwa Polski Seniorów była 17-letnia zawodniczka UŚKS Ostrołęka Angelika Wikieł. Wychowanka trenera Włodzimierza Janczewskiego w wyścigu na 100 metrów stylem klasycznym uplasowała się na piątej pozycji, a na 200 metrów była czwarta.

W wyścigu na 100 metrów Anglika Wikieł uzyskała czas 1:11.88 i podium nie było tym razem w jej zasięgu. Spory niedosyt z pewnością wiąże się z wyścigiem na 200 metrów, gdzie czas 2:31.56, a do brązowe medalu zabrakło zaledwie 0,11 s. Złoty medal z czasem 2:29.51 wywalczyła Weronika Paluszek.

Angelika Wikieł startował również na 50 metrów stylem klasycznym, gdzie wystąpiła w finale B i została sklasyfikowana na czternastej pozycji z czasem - 34.00 s. Wynik uzyskany w wyścigu na 200 metrów daje minimum na Mistrzostwa Świata Juniorów w Singapurze. Aby jednak pojechać na najważniejszą imprezę sezonu Angelika Wikieł musi potwierdzić swoja wysoką formę w Mistrzostwach Polski Juniorów w połowie lipca.

W zawodach startowały również siostry Angeliki - Manuela i Żaklina, które obecnie reprezentują olsztyńskie kluby. Najstarsza z sióstr, 23-letnia Manuela pływająca w barwach AZS UWM Olsztyn najlepszy wynik osiągnęła na 800 metrów stylem dowolnym, gdzie z czasem 8:45.49 wywalczyła srebrny medal.

JBB

W zawodach swoich sił próbowała również 15-letnia Żaklina, startująca w barwach MTP Kormoran Olsztyn. Utalentowana zawodniczka, wychowanka UŚKS Ostrołęka najlepszy wynik indywidualnie osiągnęła na 200 metrów stylem klasycznym z czasem 2.43.15. W zawodach startowała również w sztafecie, plasując się ze swoim zespołem poza podium mistrzostw.