« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 16 lutego 2020 r., imieniny Danuty, Julianny, Daniela

Moja Ostrołęka

Aktualności

Dzień Ratownika Wodnego WOPR na plaży

Dzień Ratownika WOPR to święto ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce obchodzone jest 29 czerwca. W gronie ostrołęckich ratowników WOPR-OS obchodzone było na plaży miejskiej. Dla najlepszych czekały atrakcyjne nagrody.


W roku 1927 Komisja Ratownictwa, działająca przy Polskim Związku Pływackim, z siedzibą w Siemianowicach, dla popularyzacji idei ratownictwa wodnego ustaliła dzień 29 czerwca jako Dzień Ratownika. Data nie jest przypadkowa. Tego dnia Kościół katolicki uroczyście obchodzi Dzień Świętego Piotra, który jest patronem m.in. WOPR-u. Święto aktywnie jest obchodzone przez ratowników i osoby sympatyzujące, zaprzyjaźnione, którym idea ratowania ludzi w wodzie nie jest obca. Odbywają się imprezy kameralne, a także festyny, gdzie propaguje się ratownictwo.

 

Święto na plaży miejskiej, obchodzone w Ostrołęce w minioną sobotę było również dobrą okazją do podsumowania dokonań ratowników WOPR-OS podczas ostatnich Letnich Mistrzostw Polski, w których podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego wywalczyli sześć medali, w tym trzy złote, dwa srebrne i jeden brązowy.Specjalny poczęstunek dla ratowników przygotowała Piekarnia Kurpiowska Serafin. Nagrody dla zawodniczek i zawodników przekazały siłownia Forma5 Club, Pizzeria Da Grasso oraz Piekarnia Kurpiowska Serafin. Wszystkim ratownikom i ratowniczkom życzymy udanego sezonu letniego.

 

- Z okazji Dnia Ratownika Wodnego za pośrednictwem portalu moja-ostroleka.pl chciałbym złożyć gratulacje wszystkim ratownikom i serdecznie ich pozdrowić. Wasza troska o bezpieczeństwo, o zdrowie i życie ludzkie, zasługuje na najwyższe uznanie. Praca ratownika tonie tylko ratowanie tonących, ale także upowszechnianie nauki pływania, prowadzenie zajęć profilaktycznych i szkoleniowych. Dziękujemy wam za wielki trud, zaangażowanie i poświęcenie. Życzę, jak najmniejszej liczby interwencji w okresie letnim - prezes WOPR-OS Dariusz Małkowski.

Odsłon: 5639
Komentarzy: 2
10:03, 29.06.2015r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

Ratownik @ 20:46, 29.06.2015r. IP: *.*.78.145

Najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich ratowników !!!

Kuba @ 10:18, 30.06.2015r. IP: *.*.247.216

Fajna ekipa, Panie Darku dziewczyny lubią brąz.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo