« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 29 września 2020 r., imieniny Michała, Michaliny, Gabriela

Moja Ostrołęka

Aktualności

Dzień Ratownika Wodnego WOPR na plaży

Dzień Ratownika WOPR to święto ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce obchodzone jest 29 czerwca. W gronie ostrołęckich ratowników WOPR-OS obchodzone było na plaży miejskiej. Dla najlepszych czekały atrakcyjne nagrody.


W roku 1927 Komisja Ratownictwa, działająca przy Polskim Związku Pływackim, z siedzibą w Siemianowicach, dla popularyzacji idei ratownictwa wodnego ustaliła dzień 29 czerwca jako Dzień Ratownika. Data nie jest przypadkowa. Tego dnia Kościół katolicki uroczyście obchodzi Dzień Świętego Piotra, który jest patronem m.in. WOPR-u. Święto aktywnie jest obchodzone przez ratowników i osoby sympatyzujące, zaprzyjaźnione, którym idea ratowania ludzi w wodzie nie jest obca. Odbywają się imprezy kameralne, a także festyny, gdzie propaguje się ratownictwo.

 

Święto na plaży miejskiej, obchodzone w Ostrołęce w minioną sobotę było również dobrą okazją do podsumowania dokonań ratowników WOPR-OS podczas ostatnich Letnich Mistrzostw Polski, w których podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego wywalczyli sześć medali, w tym trzy złote, dwa srebrne i jeden brązowy.Specjalny poczęstunek dla ratowników przygotowała Piekarnia Kurpiowska Serafin. Nagrody dla zawodniczek i zawodników przekazały siłownia Forma5 Club, Pizzeria Da Grasso oraz Piekarnia Kurpiowska Serafin. Wszystkim ratownikom i ratowniczkom życzymy udanego sezonu letniego.

 

- Z okazji Dnia Ratownika Wodnego za pośrednictwem portalu moja-ostroleka.pl chciałbym złożyć gratulacje wszystkim ratownikom i serdecznie ich pozdrowić. Wasza troska o bezpieczeństwo, o zdrowie i życie ludzkie, zasługuje na najwyższe uznanie. Praca ratownika tonie tylko ratowanie tonących, ale także upowszechnianie nauki pływania, prowadzenie zajęć profilaktycznych i szkoleniowych. Dziękujemy wam za wielki trud, zaangażowanie i poświęcenie. Życzę, jak najmniejszej liczby interwencji w okresie letnim - prezes WOPR-OS Dariusz Małkowski.

Odsłon: 5820
Komentarzy: 2
10:03, 29.06.2015r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Reprezentanci Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowe WOPR-OS powrócili do treningów i już planują starty w zawodach. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego trenują pięć razy w tygodniu na basenie w Ostrowi Mazowieckiej.

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS od blisko trzech miesięcy trenują indywidualnie i czekają na możliwość regularnych treningów na basenie. Większość tegorocznych imprez została odwołana, kilka przeniesiono na inny termin.

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Trzech podopiecznych trenera Dariusza Małkowskiego zdobyło w minionym roku wiele medali. Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski i Hubert Nakielski, z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce, zostali docenieni również przez prezydenta.

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Angelika Wikieł ma za sobą udane starty w 2019 roku. Prezydent Łukasz Kulik postanowił wynagrodzić ciężką pracę pływaczki i przyznał jej stypendium sportowe. Podopieczna swojej starszej siostry Manueli zdobyła m.in. trzy złote medale podczas Grand Prix Polski.

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Dzieci i młodzież szkolna z województwa mazowieckiego od poniedziałku 10 lutego rozpoczynają zimową przerwę w nauce. Teraz mogą wypocząć spędzając aktywnie czas m.in. w Aquarium. Zobacz jaką ofertę, dla uczniów i rodzin, przygotował ostrołęcki park wodny.

» Wasze komentarze

Ratownik @ 20:46, 29.06.2015r. IP: *.*.78.145

Najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich ratowników !!!

Kuba @ 10:18, 30.06.2015r. IP: *.*.247.216

Fajna ekipa, Panie Darku dziewczyny lubią brąz.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo