« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Moja Ostrołęka

Aktualności

Ostrołęccy żeglarze z tryumfem w Mikołajkach

Żeglarze z Ostrołęki coraz lepiej radzą sobie w regatach na jeziorze Mikołajskim. Tym razem załoga w składzie: Janusz Raczyk (sternik), Krzysztof Kowalczyk (trymer foka) i Robert Zakrzewski (dziobowy) zwyciężyła w czwartej eliminacji Grand Prix po zaciętej batalii.


Zawody, które odbyły się w dniach 15-16 sierpnia rozgrywane były w dobrych warunkach pogodowych przy wietrze o sile 4B. Zawodnikom nieco przeszkadzał jednak 30-stopniowy upał. W ciągu dwóch dni organizatorzy zdołali przeprowadzić osiem wyścigów, a sześć załóg do samego końca liczyło się w walce o miejsce na podium.

 

- Zacięta walka trwała do ostatniego wyścigu regat, a sprawnie działająca komisja sędziowska po podliczeniu punktów z poszczególnych biegów wyłoniła zwycięzców - mówi Janusz Raczyk. - Bardzo się cieszymy, że to właśnie nam przypadło miejsce na najwyższym stopniu podium, w tych silnie obsadzonych zawodach.


Łubudu

Ostrołęczanie zwyciężając w czwartej edycji Grand Prix Mikołajek 2015 zdecydowanie umocnili się na prowadzeniu w całym cyklu regat. Finałowe zawody z udziałem naszej załogi zostały zaplanowane na jeziorze Mikołajskim w sobotę, 19 września.

Odsłon: 3178
Komentarzy: 1
09:59, 20.08.2015r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

Dumny Ostrołęczanin @ 13:19, 20.08.2015r. IP: *.*.87.137

Świetna robota panowie !!Tak trzymać!! Gratulacje za wynik jak i za super audycje żeglarską w radio !! tak trzymać żeby ten piekny sport jakim jest żeglarstwo nie umarł w ,mieście to muszą być tacy ludzie jak WY! za wszystkich z serca DZIĘKUJE!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo