Czwartek, 29 października 2020 r., imieniny Euzebii, Wiloletty, Narcyza

Nowak ze srebrem w Warsaw Cup by Warszawianka

Prezes Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowe Jędrzej Nowak wciąż świetnie radzi sobie w turniejach tenisowych. Tym razem najbardziej doświadczony z ostrołęczan zajął drugie miejsce w międzynarodowym turnieju Warsaw Cup 2015 na kortach Warszawianki.

W zawodach Jędrzej Nowak rywalizował w kategorii +75 lat. W pierwszej rundzie pokonał Zbigniewa Pakieta z Krosna 4:6 6:4 6:1. W półfinałowym starciu prezes OST odniósł zwycięstwo nad Zbigniewem Kościelskim z Piaseczna 7:6 6:3. W finale rywalizował z Julianem Kaczmarkiem z Gdyni, którego musiał uznać wyższość dwóch setach 0:6 4:6.

- Jestem bardzo zadowolony z tego turnieju i spotkań, które rozegrałem - podkreśla Jędrzej Nowak. - W zawodach wzięli udział najlepsi zawodnicy w mojej kategorii wiekowej.

Turniej dla Jędrzeja Nowaka był również sprawdzianem przed Narodowymi Mistrzostwami Polski, które w tym roku odbędą się w dniach 12-17 września w Toruniu. W nich ostrołęcki weteran walczyć będzie o medalową lokatę.
- Chcę jak najlepiej przygotować się do tej imprezy i powalczyć o wysoką pozycję - dodaje Jędrzej Nowak.

Lubudu

W obecnym sezonie prezes Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego ma na swoim koncie więcej sukcesów. Jednym z nich było drugie miejsce w międzynarodowym turnieju w Zabrzu, gdzie dopiero w finale uległ Aleksandrowi Deńcy 2:6 1:6. W czerwcu ostrołęczanin zajął z kolei trzecie miejsce w międzynarodowym turnieju Świnoujście - Ahlbeck.