« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 29 października 2020 r., imieniny Euzebii, Wiloletty, Narcyza

Moja Ostrołęka

Aktualności

Korty tenisowe przejdą gruntowną renowację

Korty tenisowe przy ulicy Hallera zmienią swoje oblicze. Wysłużony obiekt przejdzie gruntowny remont. Wszystko za sprawą pozytywnie zaopiniowanego wniosku przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, który złożyło nasze miasto. Co się zmieni na obiekcie?


- Pozyskaliśmy 408.900 złotych na remont kortów tenisowych przy ulicy Hallera - mówi wiceprezydent Paweł Stańczyk. - Środki pochodzić będą z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, a są rozdzielane przez ministra sportu i turystki. Całość inwestycji to koszt 905.893.47 złotych.

 

Wykonawcą wyłonionym w przetargu jest firma Multi-Kom Andrzej Nakielski z Ostrołęki. Termin zakończenia prac został wyznaczony na 29 sierpnia 2016 roku. W przypadku dobrych warunków atmosferycznych prace mogą ruszyć jeszcze po zakończenie obecnego sezonu na kortach ziemnych przy ulicy Hallera.


Esprit

Z realizacji tego zadania cieszą się ostrołęccy tenisiści, cieszy się również ostrołęcki zarząd, bo będzie to kolejny obiekt po hali w Wojciechowicach, który dzięki renowacji będzie wyglądał jak nowy.
- Przy projektowaniu tego zadania ściśle współpracowaliśmy ze środowiskiem tenisistów ostrołęckich - mówi wiceprezydent Paweł Stańczyk. - Mam nadzieję, że wyremontowane obiekty na długo będą im służyły. Z pewnością jakość nawierzchni i wyposażenie kortów będą satysfakcjonowały tenisistów i kibiców tej dyscypliny sportu.

 

Według projektu korty przy ulicy Hallera zostaną gruntownie przebudowane, z nowymi szatniami, trybunami oraz specjalnymi ściankami do rozgrzewki i boiska do mini tenisa. Do tego cały obiekt ma zostać oświetlony, co wydłuży możliwość rozgrywania spotkań i sprawi, że będzie jeszcze bardziej atrakcyjny.

Odsłon: 4635
Komentarzy: 2
08:27, 03.10.2015r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Nie było meczu na szczycie. Zakażenia w ekipie ze Szczytna?

Nie było meczu na szczycie. Zakażenia w ekipie ze Szczytna?

W sobotnie popołudnie tenisiści stołowi UKS Mag Ostrołęka mieli walczyć o punkty w meczu na szczycie ze Spartą Szczytno. Obie drużyny w dwóch kolejkach wywalczyły komplet punktów. Starcie zapowiadało się niezwykle ciekawie, jednak nie doszło do spotkania ligowego.

UKS Mag z kompletem punktów

UKS Mag z kompletem punktów

Tenisiści z Ostrołęki mają za sobą dwa mecze. Oba wygrali i wraz z dwoma innymi zespołami mogą pochwalić się kompletem punktów. Podopieczni grającego trenera Jana Klemendorfa - legendy tenisa stołowego nie mieli problemów, by pokonać Macovię II Maków Mazowiecki oraz TS Ciechanów. W weekend nasi zagrają mecz na szczycie ze Spartą Szczytno.

Murach wicemistrzem. Grał też Szkopek

Murach wicemistrzem. Grał też Szkopek

Duży sukces ostrołęczanina podczas Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w tenisie ziemnym. Do walki o medale i puchary stanęło 10 zawodników z pięciu uczelni. Srebro wywalczył Bartosz Murach reprezentujący stołecznych inżynierów.

Dudziec i Piersa w czołówce województwa

Dudziec i Piersa w czołówce województwa

Dwóch zawodników z naszego powiatu wystartowało w turnieju tenisa stołowego o Puchar Mazowsza Amatorów. Zmagania odbyły się w Białołęckim Ośrodku Sportu w Warszawie. Do rywalizacji stanęli: Marcin Dudziec z Jawor Starych oraz Artur Piersa z Czerwina. Jak sobie poradzili?

 

Podziękowanie dla Jędrzeja Nowaka

Podziękowanie dla Jędrzeja Nowaka

Jędrzej Nowak (weteran ostrołęckiego tenisa ziemnego i były prezydent Ostrołęki w latach 1978–1985 i 1994–1998) został doceniony przez prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika za wybitne zasługi na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu, a w szczególności tenisa ziemnego.

 

» Wasze komentarze

olo @ 10:50, 03.10.2015r. IP: *.*.252.110

Co mnie cieszy to to ze bedzie to robic firma z Ostroleki

Pawel @ 19:11, 04.10.2015r. IP: *.*.157.229

Martwi mnie termin realizacji
caly sezon tenisowy zmarnowany

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo