« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Moja Ostrołęka

Aktualności

Cenne szlify Karola Bojarskiego w Alicante

Ostrołęczanin Karol Bojarski, reprezentujący obecnie CKS Szczecin startował w Mistrzostwach Europy Juniorów w Ratownictwie Wodnym w Hiszpanii. Zawody z udziałem reprezentantów trzynastu państw odbyły się pod koniec września w Alicante i stały na wysokim poziomie.


W konkurencji 100 m ratownik Karol Bojarski uzyskał nowy rekord życiowy - 59.98 s, jednak w starciu ze starszymi i bardziej doświadczonymi konkurentami nie uzyskał awansu do finału i ostatecznie zajął dziesiąte miejsce. W konkurencji 100 m ratowanie kombinowane ostrołęczanie zajął szesnaste miejsce z czasem 1:13.87.

 

Z kolei sztafeta z pasem ratowniczym w składzie: Karol Bojarski, Paweł Borycki, Klaudiusz Matura, Remigiusz Kolawa uplasowali się na czwartej pozycji, do samego końca walcząc o jak najlepszy wynik. Ostatecznie bez medalu, ale z bardzo dobrym czasem zakończyli rywalizacji w tej konkurencji - 1:36.77.Karol Bojarski indywidualnie wystartował jeszcze w konkurencji 50 m ratowanie manekina, w której z wynikiem 33.81 s zajął jedenaste miejsce. W efekcie z rekordem życiowym i bardzo cennym doświadczeniem ostrołęczanin powrócił ze słonecznej Hiszpanii.

 

Więcej informacji o ratownictwie wodnym i pływaniu można znaleźć w naszym serwisie sportowym w dziale Pływanie.

Odsłon: 2726
Komentarzy: 0
10:30, 07.10.2015r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo