« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 20 lutego 2020 r., imieniny Leona, Ludomiła, Lubomira

Moja Ostrołęka

Aktualności

Pięć medali WOPR-OS i rekordy Polski (zdjęcia)

Świetny występ na swoim koncie zapisali ratownicy WOPR-OS prowadzeni przez trenera Dariusza Małkowskiego. Z drugiej edycji zawodów Grand Prix Polski przywieźli nie tylko pięć medali, ale również rekordy Polski po które popłynął Hubert Nakielski.


W zawodach, który odbyły się Ozorkowie Hubert Nakielski zdobył aż trzy złote medale i jeden srebrny. Dodatkowo podopieczny trenera Dariusza Małkowskiego został wybrany najlepszym zawodnikiem całej imprezy. 

- Hubert podczas swoich startów ustanowił dwa nowe rekordy Polski, na 50 m ratowanie manekina z czasem 32.67s oraz na 100 m ratowanie z pasem z czasem 1:02.65 - mówi trener, a zarazem prezes WOPR-OS Dariusz Małkowski. - Na tych dystansach jego łupem padły złote medale.

 

Hubert Nakielski zdobył także złoty medal na 100 m kombinowane z czasem 1:12.88, ustanawiając nowy rekord życiowy i wyprzedzając kolejnego zawodnika o blisko dziesięć sekund.
- W tej konkurencji Hubertowi do nowego rekordu Polski zabrakło zaledwie 0.21 sekundy - komentuje występ swojego podopiecznego trener Dariusz Małkowski.


Esprit

Kolejny rekord życiowy Hubert ustanowił na 100 m ratowanie w płetwach, zdobywając srebrny medal z czasem 57.68 s tracąc do złotego medalu zaledwie 0.29 sekundy. W trakcie zawodów z dobrej strony pokazał się Dawid Świercz, który mimo pewnych braków treningowych trzykrotnie zajmował szóste miejsce i raz ósme w kategorii junior.
- Dawid we wszystkich swoich startach ustanowił nowe rekordy życiowe - podkreśla trener WOPR-OS Dariusz Małkowski. - Również Ania Mierzejewska zasługuje na pochwałę, która w startach na 100 m ratowanie z pasem i 100 m ratowanie w płetwach ustanowiła swoje nowe rekordy życiowe.

 

Spośród naszych debiutantów, którzy rywalizowali w kategorii młodzik na szczególną pochwałę zasługuje Karolina Kaczyńska, która zdobyła brązowy medal na 50 m ratowanie manekina. W klasyfikacji generalnej obejmującej wszystkie starty reprezentanci WOPR-OS zajęli następujące miejsca: Hubert Nakielski - pierwsze miejsce w kategorii junior młodszy, Dawid Świercz - czwarte miejsce w kategorii junior, Ania Mierzejewska - dwunaste miejsce w kategorii junior młodszy, Karolina Kaczyńska – czwarte miejsce w kategorii młodzik, Julia Paudyna - piąte miejsce w kategorii młodzik, Filip Gumowski i Kacper Mierzejewski z identyczną liczbą punktów - siódme miejsce w kategorii młodzik.

 

- Jestem bardzo zadowolony z dyspozycji moich podopiecznych w tych zawodach - podkreśla trener WOPR-OS Dariusz Małkowski. - Ciężka, systematyczna i właściwie ukierunkowana praca na treningach przynoszą coraz lepsze efekty. Cieszę się bardzo z wyników, jakie osiągnęli nasi ratownicy i faktu, iż godnie reprezentowali nasze miasto.

 

Zobacz zdjęcia:
II Grand Prix Polski z udziałem WOPR-OS w Ratownictwie Wodnym (24.10.2015)

Odsłon: 3408
Komentarzy: 5
07:58, 24.10.2015r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

Fan @ 08:32, 24.10.2015r. IP: *.*.16.25

Brawi Nakiel!!

kibic Darka @ 08:38, 24.10.2015r. IP: *.*.232.197

super panowie, brawo panie trenerze, ciągła i systematyczna praca jest najważniejsza. Widać ogrom pracy, jaki Pan wkłada w przygotowanie dzieci i młodzieży. Dobrze, że media to zauważają.

kumpel śląsk @ 10:17, 24.10.2015r. IP: *.*.181.143

Dawaj Nakiel cała Polska patrzy!!!

Papciu @ 13:15, 24.10.2015r. IP: *.*.116.221

Już Polandia zobaczyła :D

rodzic @ 20:14, 24.10.2015r. IP: *.*.128.224

Gratulacje dla zawodników i trenera !!!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo