« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 27 września 2020 r., imieniny Damiana, Amadeusza, Mirabelli

Moja Ostrołęka

Aktualności

Pięć medali WOPR-OS i rekordy Polski (zdjęcia)

Świetny występ na swoim koncie zapisali ratownicy WOPR-OS prowadzeni przez trenera Dariusza Małkowskiego. Z drugiej edycji zawodów Grand Prix Polski przywieźli nie tylko pięć medali, ale również rekordy Polski po które popłynął Hubert Nakielski.


W zawodach, który odbyły się Ozorkowie Hubert Nakielski zdobył aż trzy złote medale i jeden srebrny. Dodatkowo podopieczny trenera Dariusza Małkowskiego został wybrany najlepszym zawodnikiem całej imprezy. 

- Hubert podczas swoich startów ustanowił dwa nowe rekordy Polski, na 50 m ratowanie manekina z czasem 32.67s oraz na 100 m ratowanie z pasem z czasem 1:02.65 - mówi trener, a zarazem prezes WOPR-OS Dariusz Małkowski. - Na tych dystansach jego łupem padły złote medale.

 

Hubert Nakielski zdobył także złoty medal na 100 m kombinowane z czasem 1:12.88, ustanawiając nowy rekord życiowy i wyprzedzając kolejnego zawodnika o blisko dziesięć sekund.
- W tej konkurencji Hubertowi do nowego rekordu Polski zabrakło zaledwie 0.21 sekundy - komentuje występ swojego podopiecznego trener Dariusz Małkowski.Kolejny rekord życiowy Hubert ustanowił na 100 m ratowanie w płetwach, zdobywając srebrny medal z czasem 57.68 s tracąc do złotego medalu zaledwie 0.29 sekundy. W trakcie zawodów z dobrej strony pokazał się Dawid Świercz, który mimo pewnych braków treningowych trzykrotnie zajmował szóste miejsce i raz ósme w kategorii junior.
- Dawid we wszystkich swoich startach ustanowił nowe rekordy życiowe - podkreśla trener WOPR-OS Dariusz Małkowski. - Również Ania Mierzejewska zasługuje na pochwałę, która w startach na 100 m ratowanie z pasem i 100 m ratowanie w płetwach ustanowiła swoje nowe rekordy życiowe.

 

Spośród naszych debiutantów, którzy rywalizowali w kategorii młodzik na szczególną pochwałę zasługuje Karolina Kaczyńska, która zdobyła brązowy medal na 50 m ratowanie manekina. W klasyfikacji generalnej obejmującej wszystkie starty reprezentanci WOPR-OS zajęli następujące miejsca: Hubert Nakielski - pierwsze miejsce w kategorii junior młodszy, Dawid Świercz - czwarte miejsce w kategorii junior, Ania Mierzejewska - dwunaste miejsce w kategorii junior młodszy, Karolina Kaczyńska – czwarte miejsce w kategorii młodzik, Julia Paudyna - piąte miejsce w kategorii młodzik, Filip Gumowski i Kacper Mierzejewski z identyczną liczbą punktów - siódme miejsce w kategorii młodzik.

 

- Jestem bardzo zadowolony z dyspozycji moich podopiecznych w tych zawodach - podkreśla trener WOPR-OS Dariusz Małkowski. - Ciężka, systematyczna i właściwie ukierunkowana praca na treningach przynoszą coraz lepsze efekty. Cieszę się bardzo z wyników, jakie osiągnęli nasi ratownicy i faktu, iż godnie reprezentowali nasze miasto.

 

Zobacz zdjęcia:
II Grand Prix Polski z udziałem WOPR-OS w Ratownictwie Wodnym (24.10.2015)

Odsłon: 3482
Komentarzy: 5
07:58, 24.10.2015r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Reprezentanci Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowe WOPR-OS powrócili do treningów i już planują starty w zawodach. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego trenują pięć razy w tygodniu na basenie w Ostrowi Mazowieckiej.

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS od blisko trzech miesięcy trenują indywidualnie i czekają na możliwość regularnych treningów na basenie. Większość tegorocznych imprez została odwołana, kilka przeniesiono na inny termin.

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Trzech podopiecznych trenera Dariusza Małkowskiego zdobyło w minionym roku wiele medali. Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski i Hubert Nakielski, z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce, zostali docenieni również przez prezydenta.

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Angelika Wikieł ma za sobą udane starty w 2019 roku. Prezydent Łukasz Kulik postanowił wynagrodzić ciężką pracę pływaczki i przyznał jej stypendium sportowe. Podopieczna swojej starszej siostry Manueli zdobyła m.in. trzy złote medale podczas Grand Prix Polski.

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Dzieci i młodzież szkolna z województwa mazowieckiego od poniedziałku 10 lutego rozpoczynają zimową przerwę w nauce. Teraz mogą wypocząć spędzając aktywnie czas m.in. w Aquarium. Zobacz jaką ofertę, dla uczniów i rodzin, przygotował ostrołęcki park wodny.

» Wasze komentarze

Fan @ 08:32, 24.10.2015r. IP: *.*.16.25

Brawi Nakiel!!

kibic Darka @ 08:38, 24.10.2015r. IP: *.*.232.197

super panowie, brawo panie trenerze, ciągła i systematyczna praca jest najważniejsza. Widać ogrom pracy, jaki Pan wkłada w przygotowanie dzieci i młodzieży. Dobrze, że media to zauważają.

kumpel śląsk @ 10:17, 24.10.2015r. IP: *.*.181.143

Dawaj Nakiel cała Polska patrzy!!!

Papciu @ 13:15, 24.10.2015r. IP: *.*.116.221

Już Polandia zobaczyła :D

rodzic @ 20:14, 24.10.2015r. IP: *.*.128.224

Gratulacje dla zawodników i trenera !!!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo