« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 28 lutego 2020 r., imieniny Romana, Makarego, Lutomira

Moja Ostrołęka

Aktualności

Magda ze złotem i świetnym rekordem życiowym

Złoty medal na 100 metrów stylem motylkowym podczas pływackich zawodów w stolicy kraju wywalczyła zawodniczka UKS Piątka Magda Kowalska. Podopieczna trenera Andrzeja Pyskły ze świetnym wynikiem 1:22.34 aż o blisko siedem sekund poprawiła rekord życiowy.


W zawodach pływackich "Od młodzika do olimpijczyka" w Warszawie Magda Kowalska wystartowała również na dystansie 100 m zmiennym, gdzie zajęła szóstą lokatę ustanawiając również swój nowy rekord życiowy. W zawodach klub UKS Piątka reprezentowały jeszcze Julia Orzoł i Maria Mikas, które w zawodach również osiągały najlepsze wyniki w karierze.

- Magda Kowalska to wielki talent ostrołęckiego pływania - podkreśla trener UKS Piątka Andrzej Pyskło. - Trenuje dopiero od dwóch lat, a już w swoich startach pokazała jak wartościowe wyniki potrafi osiągać. Jeszcze przed rokiem startując w zawodach moja podopieczna traciła do najlepszych zawodniczek po 5-8 sekund. Teraz sama odnosi zwycięstwa z kilkusekundową przewagą nad rywalkami. Podczas zawodów w Warszawie poprawiła swój rekord życiowy aż o siedem sekund. Otrzymywałem gratulacje od innych trenerów i było mi bardzo miło z takiego osiągnięcia Magdy. Moja zawodniczka poczyniła bardzo duże postępy.W zawodach udanie zaprezentowały się również pozostałe wychowanki trenera Andrzeja Pyskły, które notują coraz lepiej wyniki.
- Julia Orzoł to również talent, ale zawodniczka nie ma możliwości regularnych treningów - mówi trener Andrzej Pyskło. - Z kolei Marysia Mikas dopiero rozpoczęła swoją przygodę z poważnym pływaniem. Dla niej pierwsze starty to łapanie doświadczenia i nauka. Myślę, że w przeciągu roku czasu poczyni duże postępy i będzie w stanie rywalizować o medale w różnych imprez pływackich.


Już w sobotę, 14 listopada klub UKS Piątka zorganizuje IV Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w Pływaniu.
- Mam nadzieję, że podczas mistrzostw Ostrołęki w pływaniu udanie zaprezentuje się szersza grupa naszych wychowanków - podkreśla szkoleniowiec UKS Piątka. - Liczę na to, że w rywalizacji drużynowej odniesiemy zwycięstwo, a dzieci będą biły swoje rekordy życiowe i czerpały radość rywalizacji w pływaniu. Liczymy na zainteresowanie zawodami klubów z naszego regionu i liczymy na to, że impreza przyciągnie około dwustu młodych adeptów pływania.

Odsłon: 3289
Komentarzy: 3
10:47, 27.10.2015r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

Maja @ 12:14, 27.10.2015r. IP: *.*.147.37

Gratulacje dziewczyny tak trzymać

czarek @ 12:37, 27.10.2015r. IP: *.*.50.160

brawa dla szkoleniowca, że w mądry sposób prowadzi i dba o zawodników.

Rodzic @ 16:33, 27.10.2015r. IP: *.*.232.6

Andrzej gratulacje i powodzenia dalej w pracy z młodzieżą.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo