« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 20 lutego 2020 r., imieniny Leona, Ludomiła, Lubomira

Moja Ostrołęka

Aktualności

Pływacy walczyli w mistrzostwach (zdjęcia, wideo)

Najlepsi pływacy z kilkunastu klubów z kraju, a także Litwy rywalizowali w IV Otwartych Mistrzostwach Ostrołęki. Zawody zostały po raz kolejny zorganizowane przez klub UKS Piątka Ostrołęka przy współpracy z Parkiem Wodnym Aquarium. Dobrych wyników nie brakowało.


- Najważniejsza dla młodych zawodniczek i zawodników była możliwość rywalizacji w zawodach - podkreśla trener UKS Piątka Ostrołęka Andrzej Pyskło. - Zawody przeprowadzone z pomiarem elektronicznym, dyplomy i medale motywowały młodych pływaków do ambitnej rywalizacji. Jestem mile zaskoczony wysoką frekwencją, bo konkurencje zawody w tym samym czasie odbywały się w Mławie.

 

W sumie sklasyfikowanych zostało 174 pływaków z kilkunastu klubów. Najlepsze wyniki osiągnęli zawodnicy z Pułtuska, którzy zdobyli 38 medali. Po 19 sięgnęli reprezentanci Żyrardowa, a po 16 silna reprezentacja gospodarzy z UKS Piątka Ostrołęka.
- Bardzo dobry występ zanotowała Magda Kowalska (rocznik 2004), która wywalczyła trzy złote medale i jeden srebrny - mówi trener Andrzej Pyskło. - Na dystansie 50 metrów stylem dowolnym uzyskała bardzo dobry wynik 32.01 s i po raz kolejny pobiła swój rekord życiowy. Cieszymy się także z udanego występu rok młodszej Marii Mikas, która wywalczyła złoto, srebro i brąz.W zawodach nie zabrakło również pływaków innych ostrołęckich klubów - UŚKS Ostrołęka i H2O Ostrołęka. W pierwszym z wymienionych bardzo dobre wyniki notowała Rafał Majkowski (rocznik 2003), który zdobył dwa złote i srebrny medal. Reprezentanci H2O w zawodach uzyskali dobre wyniki, ale nie stanęli na podium.

 

Pełne wyniki zawodów dostępne w serwisie megatiming.pl.

Zobacz zdjęcia:
IV Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w Pływaniu (14.11.2015)

 

Obejrzyj jeden z wyścigów dziewcząt na dystansie 100 metrów

 

Obejrzyj jeden z wyścigów chłopców na dystansie 100 metrów

Odsłon: 2959
Komentarzy: 1
09:20, 19.11.2015r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

rodzic @ 17:04, 19.11.2015r. IP: *.*.26.20

brawo dla UKS Piątka i trenera Andrzeja za świetną imprezę. Dzieciaki szczęśliwe

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo