« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 16 lipca 2020 r., imieniny Mariki, Benity, Dzierżysława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Grad medali ratowników WOPR-OS (zdjęcia)

Bardzo udany występ na swoim koncie zanotowali reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka w VIII Otwartych Mistrzostwach Szczytna w Ratownictwie Wodnym. W zawodach podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego wywalczyli aż 25 medali, w tym siedem siedem złotych.


W imprezie WOPR-OS reprezentowali: Aleksandra Milewska, Magdalena Bobrowska, Zuzanna Piersa, Hubert Nakielski, Dawid Świercz i Łukasz Ciskowski. W zawodach, które rozgrywane były w formule Open czyli bez podziału na kategorie wiekowe, rozegrano w sumie siedem konkurencji: 100 m z przeszkodami, 50 m holowanie manekina, 100 m z pasem ratowniczym, 25m pod wodą, wyścig australijski, rzut liną, RKO.

 

W swoich startach ostrołęczanie zdobyli w sumie 25 medali w tym: siedem złotych, dziewięć srebrnych i dziewięć brązowych. Aleksandra Milewska w startach indywidualnych zdobyła w sumie sześć medali: złoty medal na dystansie 25 m pod wodą, cztery srebrne na dystansach: 100 m z przeszkodami, 50 m holowanie manekina, 100 m z pasem ratowniczym, RKO i brązowy w wyścigu australijskim.

 

Wyniki osiągnięte przez Olę uplasowały ją na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej. Magdalena Bobrowska w startach indywidualnych zdobyła w sumie sześć medali, w tym trzy złote na dystansach: 100 m z przeszkodami, 50 m holowanie manekina, wyścig australijski oraz trzy brązowe na dystansach: 100 m z pasem ratowniczym, 25 m pod wodą, RKO. Osiągnięte wyniki przez Magdę uplasowały ją na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej.Zuzanna Piersa w startach indywidualnych zdobyła w sumie cztery medale, złoty na dystansie 100 m z pasem ratowniczym, srebrny w wyścigu australijskim, dwa brązowe medale na dystansach 50 m holowanie manekina i 100 m z przeszkodami.

Hubert Nakielski, który jednocześnie był najmłodszym zawodnikiem mistrzostw w startach indywidualnych zdobył w sumie cztery medale - złoty na dystansie 100 m z pasem ratowniczym, trzy srebrne na dystansach: 50 m holowanie manekina, 100 m z przeszkodami, brązowy na dystansie 25 m pod wodą. Wyniki osiągnięte przez Huberta uplasowały go na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej.

 

Dawid Świercz w startach indywidualnych zdobył w sumie trzy medale: złoty na dystansie 50 m holowanie manekina, dwa brązowe na dystansach: 100 m z przeszkodami, 100 m z pasem ratowniczym. Wyniki osiągnięte przez Dawida uplasowały go na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej. Z bardzo dobrej strony pokazał się również Łukasz Ciskowski, który mimo że nie zdobył medali to w swoich startach plasował się tuż za podium. Ponadto nasi reprezentanci Magdalena Bobrowska i Hubert Nakielski w konkurencji drużynowej rzut liną zdobyli srebrny medal.

 

- Moi zawodnicy od wielu lat potwierdzają przynależność do najlepszych w kraju o czym oczywiście świadczą wcześniejsze, jak i tegoroczne wyniki - podkreśla prezes i trener WOPR-OS Dariusz Małkowski. Start w mistrzostwach Szczytna potraktowałem jako sprawdzian przed zbliżającymi się Zimowymi Mistrzostwami Polski i jestem bardzo zadowolony z osiągniętych wyników.

 

Zobacz zdjęcia:
Medalowe starty WOPR-OS w Otwartych Mistrzostwach Szczytna w Ratownictwie Wodnym (21.11.2015)

Odsłon: 3519
Komentarzy: 3
11:34, 23.11.2015r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Reprezentanci Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowe WOPR-OS powrócili do treningów i już planują starty w zawodach. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego trenują pięć razy w tygodniu na basenie w Ostrowi Mazowieckiej.

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS od blisko trzech miesięcy trenują indywidualnie i czekają na możliwość regularnych treningów na basenie. Większość tegorocznych imprez została odwołana, kilka przeniesiono na inny termin.

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Trzech podopiecznych trenera Dariusza Małkowskiego zdobyło w minionym roku wiele medali. Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski i Hubert Nakielski, z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce, zostali docenieni również przez prezydenta.

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Angelika Wikieł ma za sobą udane starty w 2019 roku. Prezydent Łukasz Kulik postanowił wynagrodzić ciężką pracę pływaczki i przyznał jej stypendium sportowe. Podopieczna swojej starszej siostry Manueli zdobyła m.in. trzy złote medale podczas Grand Prix Polski.

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Dzieci i młodzież szkolna z województwa mazowieckiego od poniedziałku 10 lutego rozpoczynają zimową przerwę w nauce. Teraz mogą wypocząć spędzając aktywnie czas m.in. w Aquarium. Zobacz jaką ofertę, dla uczniów i rodzin, przygotował ostrołęcki park wodny.

» Wasze komentarze

a @ 13:02, 23.11.2015r. IP: *.*.154.114

Brawo Magda B.

b @ 13:35, 23.11.2015r. IP: *.*.70.184

Gratulacje dla wszystkich zawodników i trenera !!!

c @ 17:33, 23.11.2015r. IP: *.*.48.105

Darek to świetny trener, gratulacje.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo