« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 27 września 2020 r., imieniny Damiana, Amadeusza, Mirabelli

Moja Ostrołęka

Aktualności

Świetny finał WOPR-OS w Grand Prix Polski

Obecny sezon dla reprezentantów WOPR-OS Ostrołęka jest jednym z najlepszych w historii klubu. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego kilkukrotnie poprawiali rekordy Polski podczas kolejnych edycji Grand Prix Polski. Podobnie było również w wielkim finale.


W najważniejszej imprezie, która odbyła się na olimpijskim basenie Floating Arena w Szczecinie nasi ratownicy wywalczyli siedem medali. Na konto ostrołęckiego klubu trafiło pięć złotych krążków, srebrny i brązowy oraz wiele rekordów życiowych, najlepsze wyniki na krajowych listach i rekordy Polski. Najlepiej z reprezentacji WOPR-OS okazał się Hubert Nakielski.

- Hubert ustanowił również trzy nowe rekordy Polski w kategorii junior młodszy - mówi trener WOPR-OS Dariusz Małkowski. - Wyniki osiągnięte przez Huberta, mimo młodego wieku, już teraz plasują go w najlepszej dziesiątce zawodników w kraju w kategorii open.

 

Hubert Nakielski wywalczył złoty medal na 50 m holowanie manekina i ustanowił nowy rekord Polski - 35.72 s. Najlepszy wynik w kraju będzie należeć do niego również na 100 m kombinowane - 1:14.12. Na 100 m ratowanie manekina w płetwach Hubert z czasem 57.15 s zajął drugie miejsce. W klasyfikacji końcowej został najlepszym zawodnikiem w gronie juniorów młodszych w 2015 roku.Dwa złote medale i brąz w zawodach w kategorii młodzik wywalczył Mateusz Adamowski, który powrócił do startów po ponad miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją. Podopieczny trenera Dariusza Małkowskiego w zawodach okazał się najlepszy na 100 m ratowanie manekina w płetwach - 1:16.17 i 100 m ratownik - 1:17.56. Na 50 m holowanie manekina z czasem 50.88 s zajął trzecie miejsce. Uzyskane wyniki dały mu tytuł najlepszego zawodnika w kategorii młodzik.

 

Dobre wyniki w zawodach zapisali na swoim koncie Dawid Świercz, który mimo że nie zdobył medalu to zajął wysokie czwarte miejsce w łącznej klasyfikacji Grand Prix Polski. Z kolei w gronie młodzików Karolina Kaczyńska w łącznej punktacji uplasowała się na piątej pozycji.

- Wyniki naszych zawodników to efekt codziennej i dobrze zaplanowanej pracy na treningach - podkreśla trener WOPR-OS Dariusz Małkowski. - Jeśli nie wydarzą się jakieś nieprzewidziane okoliczności, to powinno być jeszcze lepiej. Bardzo mnie cieszą postępy i wyniki osiągane przez wszystkich zawodników, a szczególnie przez Huberta Nakielskiego, który od następnego roku przechodzi do kategorii junior i będzie rywalizował ze starszymi o dwa lata zawodnikami. Wszystkim naszym reprezentantom gratuluję osiąganych wyników i zapraszam do jeszcze większego wysiłku, bo dzięki temu miasto Ostrołęka będzie godnie reprezentowane.

Odsłon: 2463
Komentarzy: 3
10:08, 25.11.2015r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Reprezentanci Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowe WOPR-OS powrócili do treningów i już planują starty w zawodach. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego trenują pięć razy w tygodniu na basenie w Ostrowi Mazowieckiej.

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS od blisko trzech miesięcy trenują indywidualnie i czekają na możliwość regularnych treningów na basenie. Większość tegorocznych imprez została odwołana, kilka przeniesiono na inny termin.

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Trzech podopiecznych trenera Dariusza Małkowskiego zdobyło w minionym roku wiele medali. Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski i Hubert Nakielski, z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce, zostali docenieni również przez prezydenta.

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Angelika Wikieł ma za sobą udane starty w 2019 roku. Prezydent Łukasz Kulik postanowił wynagrodzić ciężką pracę pływaczki i przyznał jej stypendium sportowe. Podopieczna swojej starszej siostry Manueli zdobyła m.in. trzy złote medale podczas Grand Prix Polski.

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Dzieci i młodzież szkolna z województwa mazowieckiego od poniedziałku 10 lutego rozpoczynają zimową przerwę w nauce. Teraz mogą wypocząć spędzając aktywnie czas m.in. w Aquarium. Zobacz jaką ofertę, dla uczniów i rodzin, przygotował ostrołęcki park wodny.

» Wasze komentarze

kumpel @ 10:47, 25.11.2015r. IP: *.*.181.143

I dofinansowamie 5tys. ...

do kumpel @ 11:01, 25.11.2015r. IP: *.*.55.78

miasto nie chce finansować ratownictwa wodnego niestety, a szkoda, bo mamy zawodników jednych z najlepszych w Polsce.

... @ 13:25, 26.11.2015r. IP: *.*.132.163

Wyjadą z Ostrołęki tak jak inni, skoro nie mają nawet możliwości. Osoby wyzej postawione powinny się trochę zastanowić, bo skonczy sie tym, ze Ostroleka nie bedzie miala godnych sportowcow

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo