« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 20 lutego 2020 r., imieniny Leona, Ludomiła, Lubomira

Moja Ostrołęka

Aktualności

Świetny finał WOPR-OS w Grand Prix Polski

Obecny sezon dla reprezentantów WOPR-OS Ostrołęka jest jednym z najlepszych w historii klubu. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego kilkukrotnie poprawiali rekordy Polski podczas kolejnych edycji Grand Prix Polski. Podobnie było również w wielkim finale.


W najważniejszej imprezie, która odbyła się na olimpijskim basenie Floating Arena w Szczecinie nasi ratownicy wywalczyli siedem medali. Na konto ostrołęckiego klubu trafiło pięć złotych krążków, srebrny i brązowy oraz wiele rekordów życiowych, najlepsze wyniki na krajowych listach i rekordy Polski. Najlepiej z reprezentacji WOPR-OS okazał się Hubert Nakielski.

- Hubert ustanowił również trzy nowe rekordy Polski w kategorii junior młodszy - mówi trener WOPR-OS Dariusz Małkowski. - Wyniki osiągnięte przez Huberta, mimo młodego wieku, już teraz plasują go w najlepszej dziesiątce zawodników w kraju w kategorii open.

 

Hubert Nakielski wywalczył złoty medal na 50 m holowanie manekina i ustanowił nowy rekord Polski - 35.72 s. Najlepszy wynik w kraju będzie należeć do niego również na 100 m kombinowane - 1:14.12. Na 100 m ratowanie manekina w płetwach Hubert z czasem 57.15 s zajął drugie miejsce. W klasyfikacji końcowej został najlepszym zawodnikiem w gronie juniorów młodszych w 2015 roku.Dwa złote medale i brąz w zawodach w kategorii młodzik wywalczył Mateusz Adamowski, który powrócił do startów po ponad miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją. Podopieczny trenera Dariusza Małkowskiego w zawodach okazał się najlepszy na 100 m ratowanie manekina w płetwach - 1:16.17 i 100 m ratownik - 1:17.56. Na 50 m holowanie manekina z czasem 50.88 s zajął trzecie miejsce. Uzyskane wyniki dały mu tytuł najlepszego zawodnika w kategorii młodzik.

 

Dobre wyniki w zawodach zapisali na swoim koncie Dawid Świercz, który mimo że nie zdobył medalu to zajął wysokie czwarte miejsce w łącznej klasyfikacji Grand Prix Polski. Z kolei w gronie młodzików Karolina Kaczyńska w łącznej punktacji uplasowała się na piątej pozycji.

- Wyniki naszych zawodników to efekt codziennej i dobrze zaplanowanej pracy na treningach - podkreśla trener WOPR-OS Dariusz Małkowski. - Jeśli nie wydarzą się jakieś nieprzewidziane okoliczności, to powinno być jeszcze lepiej. Bardzo mnie cieszą postępy i wyniki osiągane przez wszystkich zawodników, a szczególnie przez Huberta Nakielskiego, który od następnego roku przechodzi do kategorii junior i będzie rywalizował ze starszymi o dwa lata zawodnikami. Wszystkim naszym reprezentantom gratuluję osiąganych wyników i zapraszam do jeszcze większego wysiłku, bo dzięki temu miasto Ostrołęka będzie godnie reprezentowane.

Odsłon: 2408
Komentarzy: 3
10:08, 25.11.2015r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

kumpel @ 10:47, 25.11.2015r. IP: *.*.181.143

I dofinansowamie 5tys. ...

do kumpel @ 11:01, 25.11.2015r. IP: *.*.55.78

miasto nie chce finansować ratownictwa wodnego niestety, a szkoda, bo mamy zawodników jednych z najlepszych w Polsce.

... @ 13:25, 26.11.2015r. IP: *.*.132.163

Wyjadą z Ostrołęki tak jak inni, skoro nie mają nawet możliwości. Osoby wyzej postawione powinny się trochę zastanowić, bo skonczy sie tym, ze Ostroleka nie bedzie miala godnych sportowcow

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo