« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Moja Ostrołęka

Aktualności

Złoto i brąz Angeliki Wikieł w Grand Prix Polski

Bardzo udanie zaprezentowała się Angelika Wikieł na ostatnich w tym roku zawodach Grand Prix Polski z udziałem najlepszych zawodniczek z 76 klubów z kraju. Wychowanka trenera Włodzimierza Janczewskiego wywalczyła dla naszego miasta dwa medale - złoto i brąz.


Angelika Wikieł nie dała szans rywalkom na swoim koronnym dystansie 200 m stylem klasycznym zdobyła złoty medal. Na dystansie 100 m stylem klasycznym zdobyła medal brązowy. W klasyfikacji medalowej klub UŚKS Ostrołęka, został sklasyfikowany na dwunastym miejscu wśród najlepszych klubów w Polsce.

 

Młodsi pływacy UŚKS Ostrołęka swoją formę sprawdzali w listopadowych Mistrzostwach Ostrołęki, na które zaprosił klub pływacki UKS Piątka. W zawodach rywalczyli sześć medali w tym trzy złote, dwa srebrne i brązowy. Najlepiej spisał się po raz kolejny 12-letni Rafał Majkowski, który dwukrotnie zdobył tytuł mistrza Ostrołęki w stylu grzbietowym na 100 m i w stylu dowolnym również na 100 m.


Esprit

W konkurencji 400 m stylem dowolnym zdobył srebrny medal i tytuł wicemistrza, a Bartek Piasta zajął miejsce czwarte. Mistrzem Ostrołęki na 400 m stylem dowolnym wśród 14-latków został Alek Cychowski, a tytuł wicemistrza wywalczył Bartek Białobrzewski. Wicemistrzynią Ostrołęki na 50 m stylem grzbietowym wśród 11-latków została Julia Bożomańska, która na 50 m stylem motylkowym zdobyła brązowy medal, a Martynka Kukuć w tej konkurencji zdobyła miejsce piąte.

 

Więcej informacji z pływackich aren w naszym serwisie sportowym w dziale Pływanie.

Odsłon: 5544
Komentarzy: 1
09:03, 07.12.2015r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

omo @ 07:09, 08.12.2015r. IP: *.*.32.202

Włodek już byś odpuścił jazdę na plecach tej dziewczyny.Ile to lat Ona jest poza Ostrołęką?

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo