« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 16 lipca 2020 r., imieniny Mariki, Benity, Dzierżysława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Dobre wyniki Squatiny i Piątki w pucharze sprintu

Udanie rywalizowali młodzi ostrołęccy pływacy w ogólnopolskim mikołajkowym pucharze sprintu, który odbył się na obiektach ostrołęckiego Aquarium. Do rywalizacji w sumie przystąpiło blisko 250 zawodniczek i zawodników 21 klubów, głównie z Mazowsza.


Do rywalizacji w zawodach przystąpiły dwa z czterech ostrołęckich klubów. Pływacy UKS Squatina, którzy byli gospodarzami imprezy wywalczyli sześć medali i w klasyfikacji drużynowej uplasowali się na trzeciej lokacie. Cztery złote krążki wywalczyła dla Marysia Murawska, kolejne złoto w gronie podopiecznych Mai i Leszka Bieżuńskich dołożył Kamil Szporak, a brąz zdobył Maciej Romanowski.

 

Pięć medali w zawodach wywalczyli podopieczni trenera Andrzeja Pyskły z UKS Piątka Ostrołęka. Dwa złote i dwa srebrne medale zdobyła Magda Kowalska oraz brązowy krążek Nina Bagilska.


Łubudu

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli pływacy Polonii Warszawa z 22 medalami na koncie (7 złotych, 8 srebrnych i siedem brązowych), przed MUKP Warszawianka (6 złotych, 6 srebrnych i 2 brązowe) i wspomnianą wcześniej ostrołęcką Squatiną (5 złotych, 1 brązowy).

Gośćmi specjalnymi imprezy były reprezentantki kraju mające za sobą występy na Igrzyskach Olimpijskich: Alicja Tchórz, Anna Dowgiert i Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk. Organizatorem imprezy był klub UKS Squatina Ostrołęka przy współpracy z Parkiem Wodnym Aquarium.

Materiał filmowy z imprezy można obejrzeć na stronach TVP Warszawa w Kurier Mazowieckim z dnia 13 grudnia 2015 r. (Relacja z zawodów od 14 minuty).

Odsłon: 4734
Komentarzy: 0
09:25, 16.12.2015r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Reprezentanci Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowe WOPR-OS powrócili do treningów i już planują starty w zawodach. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego trenują pięć razy w tygodniu na basenie w Ostrowi Mazowieckiej.

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS od blisko trzech miesięcy trenują indywidualnie i czekają na możliwość regularnych treningów na basenie. Większość tegorocznych imprez została odwołana, kilka przeniesiono na inny termin.

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Trzech podopiecznych trenera Dariusza Małkowskiego zdobyło w minionym roku wiele medali. Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski i Hubert Nakielski, z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce, zostali docenieni również przez prezydenta.

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Angelika Wikieł ma za sobą udane starty w 2019 roku. Prezydent Łukasz Kulik postanowił wynagrodzić ciężką pracę pływaczki i przyznał jej stypendium sportowe. Podopieczna swojej starszej siostry Manueli zdobyła m.in. trzy złote medale podczas Grand Prix Polski.

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Dzieci i młodzież szkolna z województwa mazowieckiego od poniedziałku 10 lutego rozpoczynają zimową przerwę w nauce. Teraz mogą wypocząć spędzając aktywnie czas m.in. w Aquarium. Zobacz jaką ofertę, dla uczniów i rodzin, przygotował ostrołęcki park wodny.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo