« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 27 lutego 2020 r., imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Dobre wyniki Squatiny i Piątki w pucharze sprintu

Udanie rywalizowali młodzi ostrołęccy pływacy w ogólnopolskim mikołajkowym pucharze sprintu, który odbył się na obiektach ostrołęckiego Aquarium. Do rywalizacji w sumie przystąpiło blisko 250 zawodniczek i zawodników 21 klubów, głównie z Mazowsza.


Do rywalizacji w zawodach przystąpiły dwa z czterech ostrołęckich klubów. Pływacy UKS Squatina, którzy byli gospodarzami imprezy wywalczyli sześć medali i w klasyfikacji drużynowej uplasowali się na trzeciej lokacie. Cztery złote krążki wywalczyła dla Marysia Murawska, kolejne złoto w gronie podopiecznych Mai i Leszka Bieżuńskich dołożył Kamil Szporak, a brąz zdobył Maciej Romanowski.

 

Pięć medali w zawodach wywalczyli podopieczni trenera Andrzeja Pyskły z UKS Piątka Ostrołęka. Dwa złote i dwa srebrne medale zdobyła Magda Kowalska oraz brązowy krążek Nina Bagilska.W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli pływacy Polonii Warszawa z 22 medalami na koncie (7 złotych, 8 srebrnych i siedem brązowych), przed MUKP Warszawianka (6 złotych, 6 srebrnych i 2 brązowe) i wspomnianą wcześniej ostrołęcką Squatiną (5 złotych, 1 brązowy).

Gośćmi specjalnymi imprezy były reprezentantki kraju mające za sobą występy na Igrzyskach Olimpijskich: Alicja Tchórz, Anna Dowgiert i Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk. Organizatorem imprezy był klub UKS Squatina Ostrołęka przy współpracy z Parkiem Wodnym Aquarium.

Materiał filmowy z imprezy można obejrzeć na stronach TVP Warszawa w Kurier Mazowieckim z dnia 13 grudnia 2015 r. (Relacja z zawodów od 14 minuty).

Odsłon: 4558
Komentarzy: 0
09:25, 16.12.2015r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo