« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 20 lutego 2020 r., imieniny Leona, Ludomiła, Lubomira

Moja Ostrołęka

Aktualności

Medale i rekordy WOPR-OS w Mistrzostwach Polski

Bardzo udany występ na swoim koncie zapisali ratownicy WOPR-OS w VII Zimowych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym. W zawodach wzięło udział blisko dwustu najlepszych zawodniczek i zawodników z całego kraju. Nie zabrakło również WOPR-OS Ostrołęka.


W gronie podopiecznych trenera Dariusza Małkowskiego w rywalizacji zaprezentowali się: Karolina Kaczyńska, Hubert Nakielski, Dawid Świercz, Mateusz Adamowski, Bogdan Białobrzewski i Łukasz Ciskowski. Podopieczni Dariusza Małkowskiego wywalczyli w sumie sześć medali (4 złote, 1 srebrny, 1 brązowy), ustanawiając również wiele rekordów życiowych i po raz kolejny bijąc rekord kraju.

 

Swoją dominację w kategorii junior młodszy w roku 2015 potwierdził Hubert Nakielski, który zdobył cztery złote medale (50 m ratowanie manekina, 100 m ratowanie w płetwach, 100 m ratownik, 100 m kombinowane) i dzięki swoim udanym startom zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw w swojej kategorii.

- Hubert ponadto w starcie na 100 m ratowanie w płetwach ustanowił swój nowy rekord życiowy z czasem 56.25 s, a ponadto w konkurencji 100 m kombinowane z czasem 1:10.24 s ustanowił nowy rekord Polski - podkreśla prezes WOPR-OS Dariusz Małkowski.Bardzo udany start zanotowała najmłodsza zawodniczka WOPR-OS Karolina Kaczyńska, która w kategorii młodzik zdobyła dwa medale: srebrny na 50 m ratowanie manekina i brązowy na 100 m ratownik oraz zajęła piąte miejsce na 100 m ratowanie w płetwach.
- Karolina we wszystkich swoich startach ustanowiła swoje nowe rekordy życiowe, a wyniki przez nią osiągnięte uplasowały ją na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej mistrzostw. Pozostali nasi zawodnicy mimo, że nie zdobywali medali, ale osiągali bardzo wartościowe wyniki i wielu swoich startach poprawiali swoje życiówki za co należą się im duże gratulacje.

 

Mateusz Adamowski w kategorii młodzik dwukrotnie zajmował czwarte miejsce (100 m ratowanie w płetwach i 100 m ratownik) oraz był szósty na 50 m ratowanie manekina. Łukasz Ciskowski startując w kategorii open we wszystkich swoich startach ustanowił nowe rekordy życiowe. Dawid Świercz w bardzo mocnej kategorii junior był ósmy na 50 m ratowanie manekina, trzykrotnie dziesiąty: na 100 m ratowanie w płetwach, na 100 m kombinowane, na 200 m super ratownik oraz jedenasty na 100 m ratownik.


- Nasze wyniki osiągnięte na imprezie kończącej sezon 2015, czyli Zimowych Mistrzostwach Polski potwierdzają naszą przynależność do najlepszych klubów w kraju - podkreśla prezes WOPR-OS Dariusz Małkowski. - W 2015 roku wygrywaliśmy również Grand Prix Polski w dwóch kategoriach (młodzik - Mateusz Adamowski, junior młodszy - Hubert Nakielski), zdobyliśmy wiele tytułów mistrzów Polski i wiele medali na basenie 50 metrowym (Letnie Mistrzostwa Polski) oraz zdobyliśmy wiele medali w imprezach niższej rangi. A co najważniejsze mój zawodnik Hubert Nakielski w tym roku ustanowił sześć nowych rekordów Polski w trzech konkurencjach, zarówno na basenie 25-metrowym jak i na basenie 50 metrowym (50 m ratowanie manekina, 100 m ratowanie kombinowane, 100 m ratownik).

Odsłon: 5283
Komentarzy: 3
09:29, 16.12.2015r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

ola @ 13:53, 16.12.2015r. IP: *.*.152.21

Gratulacje !!!

rodzic @ 20:52, 16.12.2015r. IP: *.*.4.37

Super wyniki na zakończenie roku !!! Gratulacje dla zawodników i trenera !!!

rodzic. @ 22:44, 16.12.2015r. IP: *.*.4.37

I niech ktoś w naszym Ratuszu zrozumie, który sport najbardziej promuje nasze miasto.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo