« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 27 września 2020 r., imieniny Damiana, Amadeusza, Mirabelli

Moja Ostrołęka

Aktualności

Medale i rekordy WOPR-OS w Mistrzostwach Polski

Bardzo udany występ na swoim koncie zapisali ratownicy WOPR-OS w VII Zimowych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym. W zawodach wzięło udział blisko dwustu najlepszych zawodniczek i zawodników z całego kraju. Nie zabrakło również WOPR-OS Ostrołęka.


W gronie podopiecznych trenera Dariusza Małkowskiego w rywalizacji zaprezentowali się: Karolina Kaczyńska, Hubert Nakielski, Dawid Świercz, Mateusz Adamowski, Bogdan Białobrzewski i Łukasz Ciskowski. Podopieczni Dariusza Małkowskiego wywalczyli w sumie sześć medali (4 złote, 1 srebrny, 1 brązowy), ustanawiając również wiele rekordów życiowych i po raz kolejny bijąc rekord kraju.

 

Swoją dominację w kategorii junior młodszy w roku 2015 potwierdził Hubert Nakielski, który zdobył cztery złote medale (50 m ratowanie manekina, 100 m ratowanie w płetwach, 100 m ratownik, 100 m kombinowane) i dzięki swoim udanym startom zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw w swojej kategorii.

- Hubert ponadto w starcie na 100 m ratowanie w płetwach ustanowił swój nowy rekord życiowy z czasem 56.25 s, a ponadto w konkurencji 100 m kombinowane z czasem 1:10.24 s ustanowił nowy rekord Polski - podkreśla prezes WOPR-OS Dariusz Małkowski.Bardzo udany start zanotowała najmłodsza zawodniczka WOPR-OS Karolina Kaczyńska, która w kategorii młodzik zdobyła dwa medale: srebrny na 50 m ratowanie manekina i brązowy na 100 m ratownik oraz zajęła piąte miejsce na 100 m ratowanie w płetwach.
- Karolina we wszystkich swoich startach ustanowiła swoje nowe rekordy życiowe, a wyniki przez nią osiągnięte uplasowały ją na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej mistrzostw. Pozostali nasi zawodnicy mimo, że nie zdobywali medali, ale osiągali bardzo wartościowe wyniki i wielu swoich startach poprawiali swoje życiówki za co należą się im duże gratulacje.

 

Mateusz Adamowski w kategorii młodzik dwukrotnie zajmował czwarte miejsce (100 m ratowanie w płetwach i 100 m ratownik) oraz był szósty na 50 m ratowanie manekina. Łukasz Ciskowski startując w kategorii open we wszystkich swoich startach ustanowił nowe rekordy życiowe. Dawid Świercz w bardzo mocnej kategorii junior był ósmy na 50 m ratowanie manekina, trzykrotnie dziesiąty: na 100 m ratowanie w płetwach, na 100 m kombinowane, na 200 m super ratownik oraz jedenasty na 100 m ratownik.


- Nasze wyniki osiągnięte na imprezie kończącej sezon 2015, czyli Zimowych Mistrzostwach Polski potwierdzają naszą przynależność do najlepszych klubów w kraju - podkreśla prezes WOPR-OS Dariusz Małkowski. - W 2015 roku wygrywaliśmy również Grand Prix Polski w dwóch kategoriach (młodzik - Mateusz Adamowski, junior młodszy - Hubert Nakielski), zdobyliśmy wiele tytułów mistrzów Polski i wiele medali na basenie 50 metrowym (Letnie Mistrzostwa Polski) oraz zdobyliśmy wiele medali w imprezach niższej rangi. A co najważniejsze mój zawodnik Hubert Nakielski w tym roku ustanowił sześć nowych rekordów Polski w trzech konkurencjach, zarówno na basenie 25-metrowym jak i na basenie 50 metrowym (50 m ratowanie manekina, 100 m ratowanie kombinowane, 100 m ratownik).

Odsłon: 5471
Komentarzy: 3
09:29, 16.12.2015r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Reprezentanci Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowe WOPR-OS powrócili do treningów i już planują starty w zawodach. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego trenują pięć razy w tygodniu na basenie w Ostrowi Mazowieckiej.

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS od blisko trzech miesięcy trenują indywidualnie i czekają na możliwość regularnych treningów na basenie. Większość tegorocznych imprez została odwołana, kilka przeniesiono na inny termin.

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Trzech podopiecznych trenera Dariusza Małkowskiego zdobyło w minionym roku wiele medali. Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski i Hubert Nakielski, z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce, zostali docenieni również przez prezydenta.

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Angelika Wikieł ma za sobą udane starty w 2019 roku. Prezydent Łukasz Kulik postanowił wynagrodzić ciężką pracę pływaczki i przyznał jej stypendium sportowe. Podopieczna swojej starszej siostry Manueli zdobyła m.in. trzy złote medale podczas Grand Prix Polski.

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Dzieci i młodzież szkolna z województwa mazowieckiego od poniedziałku 10 lutego rozpoczynają zimową przerwę w nauce. Teraz mogą wypocząć spędzając aktywnie czas m.in. w Aquarium. Zobacz jaką ofertę, dla uczniów i rodzin, przygotował ostrołęcki park wodny.

» Wasze komentarze

ola @ 13:53, 16.12.2015r. IP: *.*.152.21

Gratulacje !!!

rodzic @ 20:52, 16.12.2015r. IP: *.*.4.37

Super wyniki na zakończenie roku !!! Gratulacje dla zawodników i trenera !!!

rodzic. @ 22:44, 16.12.2015r. IP: *.*.4.37

I niech ktoś w naszym Ratuszu zrozumie, który sport najbardziej promuje nasze miasto.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo