« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 29 października 2020 r., imieniny Euzebii, Wiloletty, Narcyza

Moja Ostrołęka

Aktualności

Trwa przebudowa kortów tenisowych (zdjęcia, wideo)

Korty tenisowe przy ulicy Hallera w ciągu kilku miesięcy zmienią swoje oblicze. Wysłużony obiekt przechodzi obecnie gruntowną przebudowę, a prace postępują zgodnie z harmonogramem. Wiele wskazuje na to, że obiekt zostanie oddany do użytku szybciej, niż planowano.


Obecnie wykonywany jest m.in. drenaż odwadniający i porządkowanie obiektu. Na wiosnę pojawi się nowe ogrodzenie, ścianka treningowa, piłkochwyty, a następnie zostanie przeprowadzony remont trybun, wyłożona nowa nawierzchnia oraz zestawione maszty do oświetlenia.

 

Na wspomnianą przebudowę kortów miasto pozyskało blisko 409 tysięcy złotych z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, które zostały przydzielone przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Całość inwestycji opiewa na prawie 906 tysięcy złotych. Wykonawcą wyłonionym w przetargu jest firma Multi-Kom Andrzej Nakielski z Ostrołęki. W środowe popołudnie w obecności wykonawcy, wiceprezydenta miasta Pawła Stańczyka i dyrektora MZOSTiIT Roberta Juchniewicza mieliśmy możliwość zapoznania się z wykonanymi pracami oraz planami dalszych zmian.

 

- Mieliśmy okazję dokonać przeglądu stanu zaawansowania inwestycji wraz z wykonawcą - mówi wiceprezydent miasta Ostrołęka Paweł Stańczyk. - To projekt, który został wsparty środkami z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Nadzór finansowy nad projektem, poza miastem ma minister sportu. Zadanie wydaje się być duże i złożone, ale wykonawca zapewnia, że wiosną, gdy wróci dobra pogoda na prace budowlane, w kilka miesięcy upora się z tym zadaniem.Termin ukończenia prac na obiekcie jest 29 sierpnia 2016 roku, jednak ostrołęckie środowisko tenisowe ma nadzieję na wcześniejsze udostępnienie obiektu przy ulicy Hallera.
- Wakacyjny termin odbioru inwestycji jest bardzo realny, ale być może już na wiosnę będziemy mieli dobrą wiadomość dla tenisistów - stwierdza wiceprezydent Paweł Stańczyk. - Może sezon na kortach ziemnych rozpocznie się szybciej, niż ten zapisany w umowie z wykonawcą.

 

Zobacz zdjęcia:
Pierwszy etap remontu kortów tenisowych przy ulicy Hallera (16.12.2015)

 

Tak obecnie wygląda miejsce budowy kortów tenisowych przy ulicy Hallera

Odsłon: 5468
Komentarzy: 2
09:51, 17.12.2015r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Nie było meczu na szczycie. Zakażenia w ekipie ze Szczytna?

Nie było meczu na szczycie. Zakażenia w ekipie ze Szczytna?

W sobotnie popołudnie tenisiści stołowi UKS Mag Ostrołęka mieli walczyć o punkty w meczu na szczycie ze Spartą Szczytno. Obie drużyny w dwóch kolejkach wywalczyły komplet punktów. Starcie zapowiadało się niezwykle ciekawie, jednak nie doszło do spotkania ligowego.

UKS Mag z kompletem punktów

UKS Mag z kompletem punktów

Tenisiści z Ostrołęki mają za sobą dwa mecze. Oba wygrali i wraz z dwoma innymi zespołami mogą pochwalić się kompletem punktów. Podopieczni grającego trenera Jana Klemendorfa - legendy tenisa stołowego nie mieli problemów, by pokonać Macovię II Maków Mazowiecki oraz TS Ciechanów. W weekend nasi zagrają mecz na szczycie ze Spartą Szczytno.

Murach wicemistrzem. Grał też Szkopek

Murach wicemistrzem. Grał też Szkopek

Duży sukces ostrołęczanina podczas Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w tenisie ziemnym. Do walki o medale i puchary stanęło 10 zawodników z pięciu uczelni. Srebro wywalczył Bartosz Murach reprezentujący stołecznych inżynierów.

Dudziec i Piersa w czołówce województwa

Dudziec i Piersa w czołówce województwa

Dwóch zawodników z naszego powiatu wystartowało w turnieju tenisa stołowego o Puchar Mazowsza Amatorów. Zmagania odbyły się w Białołęckim Ośrodku Sportu w Warszawie. Do rywalizacji stanęli: Marcin Dudziec z Jawor Starych oraz Artur Piersa z Czerwina. Jak sobie poradzili?

 

Podziękowanie dla Jędrzeja Nowaka

Podziękowanie dla Jędrzeja Nowaka

Jędrzej Nowak (weteran ostrołęckiego tenisa ziemnego i były prezydent Ostrołęki w latach 1978–1985 i 1994–1998) został doceniony przez prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika za wybitne zasługi na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu, a w szczególności tenisa ziemnego.

 

» Wasze komentarze

olo @ 07:17, 18.12.2015r. IP: *.*.170.82

Panie Pawle to napewno nie jest zadanie ,,duże i złożone,,.Czas wziąć się za zadania duże i złożone.:) @ 12:35, 18.12.2015r. IP: *.*.124.248

:)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo