« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 27 lutego 2020 r., imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Sześć medali i dwa rekordy Polski Bojarskiego

Kolejny świetny występ na swoim koncie zapisał ostrołęczanin Karol Bojarski w Zimowych Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym w Płocku. W zawodach z udziałem dwustu zawodników z całego kraju wywalczył nie tylko medale, ale również kolejny rekordy Polski.


W swoim pierwszym starcie Karol Bojarski w konkurencji 50 m holowanie manekina ustanowił nowy rekord Polski w kategorii juniorów. Zwyciężył z czasem 31.09 s, zdobywając złoty medal. W kategorii open ostrołęczanin wywalczył w tej konkurencji brąz, stając na najniższym stopniu podium.

 

W rywalizacji na 100 m ratowanie manekina w płetwach Karol osiągnął czas 53.09 s, który sklasyfikował go na drugim miejscu i dał już trzeci medal - tym razem srebrny. Wraz z kolegami w sztafecie 4x25 m Karol Bojarski wspólnie wywalczył nie tylko złoty medal, ale również nowy rekord kraju - 1:08.73.W zawodach Karol Bojarski po krótkiej przerwie na dystansie 100 m ratownik wywalczył srebrny medal z czasem 1:00.63, zamykając sukcesem pierwszy dzień rywalizacji. W drugim dniu zmagań ostrołęczanin zdobył złote medale na 100 m kombinowane z czasem 1:07.04 i 200 m super ratownik z czasem 2:26.53.


W klasyfikacji generalnej w gronie juniorów Karol Bojarski zdecydowanie zwyciężył i odebrał puchar dla najlepszego zawodnika. Ten start zamknął świetny sezon w wykonaniu zawodnika reprezentującego obecnie CKS Szczecin. Na koncie byłego zawodnika WOPR Ostrołęka w 2015 roku zawisły medale w imprezach ogólnopolskich, ale także międzynarodowych zawodach, gdzie startował w barwach reprezentacji Polski.

Odsłon: 2588
Komentarzy: 3
07:12, 20.12.2015r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

Trysk @ 10:57, 20.12.2015r. IP: *.*.199.1

Gratuluję!!!!!!!!

POLA @ 08:40, 21.12.2015r. IP: *.*.158.34

BRAWO- wielkie gratulacje Karol, trzymamy kciuki za dalsze sukcesy !!!!!

XXX @ 12:55, 21.12.2015r. IP: *.*.141.14

GRATULACJE KAROL :)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo