Piątek, 26 kwietnia 2024 r., imieniny Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Dobry mecz, ale triumfu wciąż brak (zdjęcia, wideo)

Ogromną determinację i wolę walki wykazali siatkarze Energi Omis Ostrołęka w starciu z GKS Katowice w ramach 17 kolejki rozgrywek I ligi. Podopieczni trenerów Andrzeja Dudźca i Arkadiusza Piasty po emocjonującym meczu musieli uznać wyższość drużyny ze Śląska.

W pierwszym secie siatkarze z Katowic zdołali wypracować sobie kilka punktów przewagi, którą w końcówce seta starali się zniwelować nasi siatkarze. Ostatecznie przegrali 22:25, ale pokazali, że stać ich będzie na podjęcie walki o korzystny wynik.

W drugim secie biało-czerwoni zaskoczyli pozytywnie kibiców zgromadzonych w hali im. Arkadiusza Gołasia. Świetna postawa na zagrywce, skuteczna gra blokiem i seria udanych ataków sprawiły, że podopieczni trenera Andrzeja Dudźca cieszyli się z wygranej 30:28. Ostatnie dwa punkty asami serwisowymi na koncie gospodarzy zapisał atakujący Rafał Faryna.

W trzecim secie nasi siatkarze byli niestety mniej skuteczni i dali odskoczyć rywalom na kilka punktów. Na drugiej przerwie technicznej ekipa z Katowic prowadziła 16:11. Ostatecznie mimo ambitnej postawy, nasi siatkarze ulegli wyżej notowanej drużynie GKS 21:25 i w sobotnim starciu goście prowadzili już 2:1.

Nasi siatkarze nie mieli zamiaru się poddawać i czwartym secie zaskoczyli rywala kolejnymi świetnymi atakami, tocząc zacięty i emocjonujący bój o zwycięstwo. Niestety w końcówce partii to goście wykazali więcej zimnej krwi, wygrali 25:22 i całe spotkanie 3:1. Na konto siatkarzy z Katowic trafił komplet punktów, a nasi siatkarze mogą czuć duży niedosyt.

Energa Omis Ostrołęka - GKS Katowice 1:3 (22:25, 30:28, 21:25, 22:25)
Energa Omis: Tomczak, Ostrowski, Zimoń, Szaniawski, Plizga, Faryna, Kołodziej (l) oraz Nowosielski, Cichocki, Szwaradzki.

Spotkanie 17 kolejki rozgrywek I ligi siatkówki: Energa Omis Ostrołęka - GKS Katowice (23.01.2016)