« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 18 stycznia 2021 r., imieniny Małgorzaty, Piotra, Liberty

Moja Ostrołęka

Aktualności

Świetne otwarcie sezonu WOPR-OS (zdjęcia)

Dziewięć medalowych lokat i kilkanaście rekordów życiowych zapisali na swoim koncie ratownicy WOPR-OS prowadzeni przez trenera Dariusza Małkowskiego w pierwszej rundzie Grand Prix Polski. W zawodach w Rudzie Śląskiej zaprezentowała się czwórka ratowników.


Rewelacyjny występ odnotował Hubert Nakielski, który w nowym sezonie przeszedł do kategorii junior i startuje z zawodnikami o dwa lata starszymi. Hubert to najlepszy junior młodszy w Polsce w 2015 roku. Jego debiut w kategorii junior zaowocował czterema medalami (złoty na 100 m kombinowane z nowym rekordem życiowym 1:10.09, srebrny na 200 m z przeszkodami, srebrny na 50 m holowanie manekina, brązowy na 100 m ratowanie manekina w płetwach). Hubert ponadto dwukrotnie zajmował trzecie miejsce w kategorii open (200 m z przeszkodami, 100 m kombinowane), w której klasyfikowani są najlepsi seniorzy w Polsce.

 

- Efektem bardzo udanych występów Huberta zarówno w 2015 roku jak i tych na początku roku 2016 jest jego powołanie do Kadry Polski - podkreśla prezes WOPR-OS Dariusz Małkowski. - Hubert mimo że jest najmłodszym zawodnikiem w kadrze ma realne szanse na wystąpienie w reprezentacji Polski na mistrzostwach świata, które odbędą się we wrześniu w Holandii.

W klasyfikacji generalnej zawodów obejmującą wszystkie starty Hubert uplasował się na trzecim miejscu w kategorii junior oraz na czwartym miejscu w kategorii open. Z dwoma srebrnymi medalami (100 m ratownik oraz 100 m ratowanie manekina w płetwach) oraz nowymi rekordami życiowymi wrócił z zawodów najmłodszy zawodnik WOPR-OS startujący w kategorii młodzik Kacper Mierzejewski.
- Kacper miał również duże szanse na trzeci medal (50 m holowanie manekina) jednak na końcówce dystansu manekin wyśliznął mu się z ręki, a efektem tego była dyskwalifikacja - relacjonuje trener Dariusz Małkowski. - Niemniej jednak jego starty należy uznać za bardzo udane i obiecujące. W klasyfikacji generalnej zawodów Kacper uplasował się na trzecim miejscu w kategorii młodzik.Swój udany debiut w wyższej kategorii wiekowej miał także Mateusz Adamowski. Podopieczny trenera Dariusza Małkowskiego to najlepszy zawodnik Grand Prix Polski 2015 w kategorii młodzik. Od tego roku startuje już w kategorii junior młodszy i rywalizuje z zawodnikami o rok starszymi. W swoich startach Mateusz zajął trzecie miejsce na 100 m kombinowane, piąte miejsce na 50 m holowanie tracąc do medalu zaledwie 0.45 s, piąte miejsce na 100 m ratowanie manekina w płetwach, ósme miejsce na 100 m ratownik. W klasyfikacji generalnej zawodów Mateusz Adamowski uplasował się na trzecim miejscu w kategorii junior młodszy.

 

Bardzo dobry występ odnotowała także Ania Mierzejewska, która startowała w kategorii junior młodszy. Zawodniczka WOPR-OS, która w ostatnim okresie borykała się z kontuzją, a później z chorobą i w zawodach wystartowała po krótkim przygotowaniu, to w swoich startach ustanowiła swoje nowe rekordy życiowe.
- Miejmy nadzieję, że to koniec pecha i Ania będzie mogła rozpocząć solidnie trenować co powinno przełożyć się na coraz lepsze wyniki - mówi trener Dariusz Małkowski. - W klasyfikacji generalnej zawodów Ania uplasowała się na ósmym miejscu w kategorii junior młodszy. Jestem bardzo zadowolony z postawy i wyników jakie osiągnęli moi zawodnicy na początku sezonu. Jeśli nie przytrafi nam się jakaś pechowa kontuzja to kolejne starty powinny być jeszcze lepsze. Naszym najważniejszym startem w pierwszej połowie sezonu będzie udział w Letnich Mistrzostwach Polski. Start ten będzie szczególnie ważny dla Huberta, ponieważ po tych zawodach zostanie wyłoniony skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata.

 

Zobacz zdjęcia:
Pierwsza runda Grand Prix Polski z udziałem WOPR-OS w Rudzie Śląskiej (30.01.2016)

Odsłon: 3579
Komentarzy: 2
09:00, 02.02.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wyłowili z wody 10 medali

Wyłowili z wody 10 medali

Mocnym akcentem zakończyli 2020 rok podopieczni Mai i Leszka Bieżuńskich. Reprezentanci Squatina Ostrołęka wywalczyli 10 medali podczas Pływackiego Pucharu Sprintu, który odbył się w Wyszkowie. Ponadto nasi przedstawiciele wracali z pucharem dla najlepszego zawodnika.

Zecer z dwoma złotami. Szczubełek i Szukiewicz z brązem

Zecer z dwoma złotami. Szczubełek i Szukiewicz z brązem

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia na pływalni WOSiR Wyszków zawodniczki UKS Piątka Ostrołęka uczestniczyły w zawodach pływackich o Puchar Sprintu z okazji 20-lecia istnienia sekcji pływackiej UKS Polonez Wyszków "Bijemy Rekordy Życiowe". Podopieczne Andrzeja Pyskło wywalczyły cztery medale.

Ekipa Małkowskiego z wyróżnieniami

Ekipa Małkowskiego z wyróżnieniami

Prezydent Łukasz Kulik zdecydował o przyznaniu Dariuszowi Małkowskiemu nagrody dla trenera realizującego działalność szkoleniową w klubie mającym siedzibę na terenie Miasta Ostrołęki.

Wikieł otarła się o podium

Wikieł otarła się o podium

Trzy finały i czwarte miejsce w najlepszym występie to wyniki Angeliki Wikieł podczas Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu. W Olsztynie zawodniczka Narwi Ostrołęka może mówić o pechu, bo do brązowego medalu zabrakło jej naprawdę niewiele.

Kamil Szporak wicemistrzem Polski!

Kamil Szporak wicemistrzem Polski!

Wielki sukces przedstawiciela Squatiny Ostrołęka. Podopieczny Mai i Leszka Bieżuńskich zanotował znakomity wynik podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych do 14 lat w pływaniu. Pierwszego dnia zawodów stanął na podium. Kamil Szporak został wicemistrzem kraju na 50 metrów stylem klasycznym podczas zmagań w Ostrowcu Świętokrzyskim.

» Wasze komentarze

kibic @ 13:12, 02.02.2016r. IP: *.*.233.130

Gratki Panie trenerze Dariuszu.

rodzic @ 08:14, 03.02.2016r. IP: *.*.64.72

Gratulacje dla zawodników i trenera.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo