Czwartek, 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka, Elwiry

Medalowa "Podwiązka" Atrii i Fan (zdjęcia, wideo)

Najlepsi tancerze na krajowych listach zaprezentowali się w Mistrzostwach Polski FTS w tańcach latynoamerykańskich. Przez dwa dni nie zabrakło pięknych występów w kategoriach młodzieżowych i seniorów. Ostrołęccy tancerze walczyli głównie o "Złotą Podwiązkę".

W sumie na parkiecie w hali im. Arkadiusza Gołasia zaprezentowało się blisko dwieście par z całego kraju. Podczas dwudniowej imprezy fani tanecznych rytmów mogli podziwiać wiele wspaniałych tancerek i wielu tancerzy. W mistrzostwach Polski w najbardziej prestiżowej konkurencji tytuł obronili Jakub Lipowski i Nikolina Melin z KTT Duet Warszawa. Wicemistrzami zostali wychowanek KTT Fan Ostrołęka Jakub Perzanowski i Karolina Skowyrska, którzy są sklasyfikowani obecnie na 93 pozycji na świecie.

W XXXII Turnieju o "Złotą Podwiązkę" rywalizowały z kolei pary młodzieżowe w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Dla ostrołęczan najważniejsze były występy i medalowe lokaty naszych zawodników z klubów Atria i Fan. W gronie reprezentantów w klasie H 10-11 lat w kombinacji czterech tańców srebrny medal wywalczyli Karol Maciejewski - Iga Kaczyńska. W kombinacji pięciu tańców w klasie G 10-11 lat srebrny medal wywalczyli Jakub Skażyński i Patrycja Kupis, a brązowe Łukasza Skażyński i Martyna Prusaczyk. Wymienione pary to reprezentanci Fan.

Złoty medal dla Ostrołęki wywalczyli Szymon Nosek i Julia Borkowska w gronie zawodników 12-13 lat w kombinacji sześciu tańców w klasie F. W gronie tancerzy stawiających pierwsze kroki na parkiecie w klasie H 8-9 lat srebrny medal zdobyli Łukasz Wołejszo i Nicol Kruczyk. Również na drugim stopniu podium w klasie E 12-13 lat uplasowali się Paweł Kosikowski i Zuzanna Kowalska. To kolejne pary reprezentujące ostrołęcki Fan.

W tańcach standardowych bardzo udany występ zanotowali Wiktor Śliwowski i Angelina Staszewska, plasując się na drugiej pozycji. Kolejne medale dla Fan dołożyli Filip Radecki i Klara Radecka - złoto oraz Antoni Warzyński i Hanna Żebrowska - brąz w kombinacji sześciu tańców w klasie F 10-11 lat. Na piątej lokacie w gronie zawodników 14-15 lat w klasie D w tańcach standardowych uplasowali się Miłosz Dobkowski i Wiktoria Szmit. Ta sama para zajęła dziewiąte miejsce w tańcach latynoamerykańskich.

W kategorii powyżej 15 lat w klasie D w tańcach standardowych piąte miejsce zajęła para Kacper Szmit - Zuzanna Wiszowata. Ta sama para wywalczyła jedenastą lokatę w tańcach latynoamerykańskich. W nich brązowe medale w klasie D wywalczyli reprezentanci Atrii Patryk Tusiński i Eliza Bednarczyk. Wspomniana para w tańcach standardowych w klasie C wywalczyła piąte miejsce. Dobry występ i piąte miejsce zajęli tancerze Atrii Bartosz Szyszka i Magdalena Lenkiewicz w kategorii powyżej 15 lat w klasie C w tańcach latynoamerykańskich.

XXXII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o "Złotą Podwiązkę" i MP FTS w tańcach latynoamerykańskich - część 1 (13.02.2016)

XXXII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o "Złotą Podwiązkę" i MP FTS w tańcach latynoamerykańskich - część 2 (13.02.2016)

Odsłon: 20308