« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 25 stycznia 2021 r., imieniny Tatiany, Miłosza, Pawła

Moja Ostrołęka

Aktualności

Pływacy UŚKS z Grand Prix wrócili z medalem

Młodzi pływacy UŚKS Ostrołęka prowadzeni przez trenera Jakuba Janczewskiego wzięli udział w zawodach pierwszej rundy Grand Prix Mińska Mazowieckiego. Najlepiej zaprezentowała się najmłodsza zawodniczka 9-letnia Ala Bożomańska, która wywalczyła w imprezie brązowy medal.


Stawiające pierwsze kroki pływaczka na dystansie 25 m stylem dowolnym stanęła na najniższym stopniu podium.

- Ala startowała po raz pierwszy w takich zawodach i jest kolejną zawodniczką UŚKS rokującą wyniki na poziomie ogólnopolskim - podkreśla trener Jakub Janczewski.

 

Pozostali reprezentanci UŚKS Ostrołęka startujący pływali dobrze, jednak nie zdołali wedrzeć się na podium. Najbliżej medalowej lokaty był Rafał Majkowski, który w stylu dowolnym na 50 m zajął szóste miejsce i z imprezy powrócił z pamiątkowym dyplomem.


Esprit

Mateusz Śniadała, Martynka Kukuć i Julka Bożomańska w kolejnych zawodach powinni już walczyć o podium, a tym razem pływając o rok starszymi zawodnikami byli poza pierwszą szóstką.
- Najstarszy 16-letni Bartek Białobrzewski był bardzo bliski awansu do nagrodzonej szóstki, ale start w słabszych seriach osłabił jego czujność i dwukrotnie musiał zadowolić się ósmym miejscem zarówno na 50 m stylem motylkowym jak i na 100 m stylem grzbietowym - uważa trener Jakub Janczewski.

 

Więcej o startach wszystkich pływaków ostrołęckich klubów piszemy w dziale Pływanie. Zapraszamy do regularnych odwiedzin serwisu sport.moja-ostroleka.pl.

Odsłon: 4340
Komentarzy: 1
08:00, 03.03.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złoto i srebro Zuzi Zecer

Złoto i srebro Zuzi Zecer

Na pływalni OSiR Żoliborz odbyły się ogólnopolskie zawody pływackie Od Młodzika Do Olimpijczyka. Zmagania są cykliczną imprezą organizowaną przez AZS Warszawa przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Uważane są za jedne z najbardziej prestiżowych zawodów pływackich dla dzieci w wieku od 8 do 13 lat. Startują w nich najlepsi zawodnicy z klubów z całej Polski. 

Wyłowili z wody 10 medali

Wyłowili z wody 10 medali

Mocnym akcentem zakończyli 2020 rok podopieczni Mai i Leszka Bieżuńskich. Reprezentanci Squatina Ostrołęka wywalczyli 10 medali podczas Pływackiego Pucharu Sprintu, który odbył się w Wyszkowie. Ponadto nasi przedstawiciele wracali z pucharem dla najlepszego zawodnika.

Zecer z dwoma złotami. Szczubełek i Szukiewicz z brązem

Zecer z dwoma złotami. Szczubełek i Szukiewicz z brązem

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia na pływalni WOSiR Wyszków zawodniczki UKS Piątka Ostrołęka uczestniczyły w zawodach pływackich o Puchar Sprintu z okazji 20-lecia istnienia sekcji pływackiej UKS Polonez Wyszków "Bijemy Rekordy Życiowe". Podopieczne Andrzeja Pyskło wywalczyły cztery medale.

Ekipa Małkowskiego z wyróżnieniami

Ekipa Małkowskiego z wyróżnieniami

Prezydent Łukasz Kulik zdecydował o przyznaniu Dariuszowi Małkowskiemu nagrody dla trenera realizującego działalność szkoleniową w klubie mającym siedzibę na terenie Miasta Ostrołęki.

Wikieł otarła się o podium

Wikieł otarła się o podium

Trzy finały i czwarte miejsce w najlepszym występie to wyniki Angeliki Wikieł podczas Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu. W Olsztynie zawodniczka Narwi Ostrołęka może mówić o pechu, bo do brązowego medalu zabrakło jej naprawdę niewiele.

» Wasze komentarze

bozena @ 14:03, 04.03.2016r. IP: *.*.49.119

ALU gratuluje i powodzenia na następnych zawodach

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo