« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 16 lutego 2020 r., imieniny Danuty, Julianny, Daniela

Moja Ostrołęka

Aktualności

Pływacy UŚKS z Grand Prix wrócili z medalem

Młodzi pływacy UŚKS Ostrołęka prowadzeni przez trenera Jakuba Janczewskiego wzięli udział w zawodach pierwszej rundy Grand Prix Mińska Mazowieckiego. Najlepiej zaprezentowała się najmłodsza zawodniczka 9-letnia Ala Bożomańska, która wywalczyła w imprezie brązowy medal.


Stawiające pierwsze kroki pływaczka na dystansie 25 m stylem dowolnym stanęła na najniższym stopniu podium.

- Ala startowała po raz pierwszy w takich zawodach i jest kolejną zawodniczką UŚKS rokującą wyniki na poziomie ogólnopolskim - podkreśla trener Jakub Janczewski.

 

Pozostali reprezentanci UŚKS Ostrołęka startujący pływali dobrze, jednak nie zdołali wedrzeć się na podium. Najbliżej medalowej lokaty był Rafał Majkowski, który w stylu dowolnym na 50 m zajął szóste miejsce i z imprezy powrócił z pamiątkowym dyplomem.Mateusz Śniadała, Martynka Kukuć i Julka Bożomańska w kolejnych zawodach powinni już walczyć o podium, a tym razem pływając o rok starszymi zawodnikami byli poza pierwszą szóstką.
- Najstarszy 16-letni Bartek Białobrzewski był bardzo bliski awansu do nagrodzonej szóstki, ale start w słabszych seriach osłabił jego czujność i dwukrotnie musiał zadowolić się ósmym miejscem zarówno na 50 m stylem motylkowym jak i na 100 m stylem grzbietowym - uważa trener Jakub Janczewski.

 

Więcej o startach wszystkich pływaków ostrołęckich klubów piszemy w dziale Pływanie. Zapraszamy do regularnych odwiedzin serwisu sport.moja-ostroleka.pl.

Odsłon: 4203
Komentarzy: 1
08:00, 03.03.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

bozena @ 14:03, 04.03.2016r. IP: *.*.49.119

ALU gratuluje i powodzenia na następnych zawodach

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo