« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 18 stycznia 2021 r., imieniny Małgorzaty, Piotra, Liberty

Moja Ostrołęka

Aktualności

Murawska i Kowalska w świetnej formie w stolicy

Świetny występ na swoim koncie zapisały zawodniczki UKS Piątka w kolejnej edycji zawodów "Od młodzika do olimpijczyka". Tym razem podopieczne trenera Andrzeja Pyskły wywalczyły trzy medale na 50-metrowym basenie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.


Obie zawodniczki w ostatnich startach przyzwyczaiły nas do medalowych pozycji i nowych rekordów życiowych. Nie inaczej było również tym razem. Marysia Murawska zajęła pierwsze miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym z czasem 1:02.72. To nowy rekord życiowy i jednocześnie najlepszy czas w Polsce w swoim roczniku na basenie 50 m. Srebrny medal ostrołęczanka zdobyła z kolei na dystansie 100 m stylem grzbietowym z czasem 1:10.79 i nowym rekordem życiowym.

 

Druga z reprezentantek UKS Piątka Ostrołęka - Magda Kowalska w swoich startach plasowała się na trzecim miejscu na dystansie 50 m stylem motylkowym z czasem 33.92 s (rekord życiowy) oraz piąte miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym z czasem 1:10.36 (rekord życiowy).


Esprit

- Cieszę się bardzo z dyspozycji, jaką w kolejnych zawodach zaprezentowały moje podopieczne i mam nadzieję, że w obecnym sezonie nie zabranie równie obiecujących wyników i medalowych lokat - podkreśla szkoleniowiec UKS Piątka Ostrołęka Andrzej Pyskło.

 

W poprzednim starcie w ramach zawodów "Od młodzika do olimpijczyka" pływaczki UKS Piątka Ostrołęka Magda Kowalska i Marysia Murawska wywalczyły wspólnie pięć medali. Więcej o startach pływaczek i pływaków z ostrołęckich klubów można przeczytać w dziale Pływanie.

Odsłon: 3029
Komentarzy: 1
08:10, 19.03.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wyłowili z wody 10 medali

Wyłowili z wody 10 medali

Mocnym akcentem zakończyli 2020 rok podopieczni Mai i Leszka Bieżuńskich. Reprezentanci Squatina Ostrołęka wywalczyli 10 medali podczas Pływackiego Pucharu Sprintu, który odbył się w Wyszkowie. Ponadto nasi przedstawiciele wracali z pucharem dla najlepszego zawodnika.

Zecer z dwoma złotami. Szczubełek i Szukiewicz z brązem

Zecer z dwoma złotami. Szczubełek i Szukiewicz z brązem

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia na pływalni WOSiR Wyszków zawodniczki UKS Piątka Ostrołęka uczestniczyły w zawodach pływackich o Puchar Sprintu z okazji 20-lecia istnienia sekcji pływackiej UKS Polonez Wyszków "Bijemy Rekordy Życiowe". Podopieczne Andrzeja Pyskło wywalczyły cztery medale.

Ekipa Małkowskiego z wyróżnieniami

Ekipa Małkowskiego z wyróżnieniami

Prezydent Łukasz Kulik zdecydował o przyznaniu Dariuszowi Małkowskiemu nagrody dla trenera realizującego działalność szkoleniową w klubie mającym siedzibę na terenie Miasta Ostrołęki.

Wikieł otarła się o podium

Wikieł otarła się o podium

Trzy finały i czwarte miejsce w najlepszym występie to wyniki Angeliki Wikieł podczas Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu. W Olsztynie zawodniczka Narwi Ostrołęka może mówić o pechu, bo do brązowego medalu zabrakło jej naprawdę niewiele.

Kamil Szporak wicemistrzem Polski!

Kamil Szporak wicemistrzem Polski!

Wielki sukces przedstawiciela Squatiny Ostrołęka. Podopieczny Mai i Leszka Bieżuńskich zanotował znakomity wynik podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych do 14 lat w pływaniu. Pierwszego dnia zawodów stanął na podium. Kamil Szporak został wicemistrzem kraju na 50 metrów stylem klasycznym podczas zmagań w Ostrowcu Świętokrzyskim.

» Wasze komentarze

Andrzej @ 12:49, 19.03.2016r. IP: *.*.210.101

Gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!Super dziewczyny.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo