« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 16 lutego 2020 r., imieniny Danuty, Julianny, Daniela

Moja Ostrołęka

Aktualności

Murawska i Kowalska w świetnej formie w stolicy

Świetny występ na swoim koncie zapisały zawodniczki UKS Piątka w kolejnej edycji zawodów "Od młodzika do olimpijczyka". Tym razem podopieczne trenera Andrzeja Pyskły wywalczyły trzy medale na 50-metrowym basenie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.


Obie zawodniczki w ostatnich startach przyzwyczaiły nas do medalowych pozycji i nowych rekordów życiowych. Nie inaczej było również tym razem. Marysia Murawska zajęła pierwsze miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym z czasem 1:02.72. To nowy rekord życiowy i jednocześnie najlepszy czas w Polsce w swoim roczniku na basenie 50 m. Srebrny medal ostrołęczanka zdobyła z kolei na dystansie 100 m stylem grzbietowym z czasem 1:10.79 i nowym rekordem życiowym.

 

Druga z reprezentantek UKS Piątka Ostrołęka - Magda Kowalska w swoich startach plasowała się na trzecim miejscu na dystansie 50 m stylem motylkowym z czasem 33.92 s (rekord życiowy) oraz piąte miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym z czasem 1:10.36 (rekord życiowy).


JBB

- Cieszę się bardzo z dyspozycji, jaką w kolejnych zawodach zaprezentowały moje podopieczne i mam nadzieję, że w obecnym sezonie nie zabranie równie obiecujących wyników i medalowych lokat - podkreśla szkoleniowiec UKS Piątka Ostrołęka Andrzej Pyskło.

 

W poprzednim starcie w ramach zawodów "Od młodzika do olimpijczyka" pływaczki UKS Piątka Ostrołęka Magda Kowalska i Marysia Murawska wywalczyły wspólnie pięć medali. Więcej o startach pływaczek i pływaków z ostrołęckich klubów można przeczytać w dziale Pływanie.

Odsłon: 2938
Komentarzy: 1
08:10, 19.03.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

Andrzej @ 12:49, 19.03.2016r. IP: *.*.210.101

Gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!Super dziewczyny.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo