« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 26 października 2020 r., imieniny Ewarysta, Łucjana, Dymitriusza

Moja Ostrołęka

Aktualności

Medalowe sukcesy cheerleaderek Pasji (wideo)

Kolejne sukcesy na swoim koncie na swoim koncie zapisują młode tancerki ostrołęckiej Pasji. Podopieczne trenerki Żanety Cwaliny-Śliwowskiej udanie zaprezentowały się w ogólnopolskim festiwalu tańca w Elblągu i Mistrzostwach Środkowej Polski w Poddębicach.


Do rywalizacji w Mistrzostwach Środkowej Polski przystąpiło blisko pięćdziesiąt zespołów z trzech województw. Ostrołęckie tancerki z zespołu Pasja dwukrotnie stanęły na podium zawodów W konkurencji występów scenicznych mażoretek (taniec z pałeczką marszową) dziewczęta wywalczyły drugie miejsce, a w konkurencji cheerleaderek (taniec z pomponami) wywalczyły brąz.

 

Cheerleaderki Pasja prezentowały się także w małych formach tanecznych. W konkurencji mini formacji wywalczyły drugie miejsce, a w konkurencji duetów również stanęły na drugim stopniu podium. Trener Żaneta Cwalina Śliwowska zwraca uwagę na duży wzrost zainteresowania tą formą tańca.
- Cztery lata temu w mistrzostwach brało udział dwadzieścia zespołów, a w tym roku mieliśmy wiele udanych debiutów - podkreśla trenerka zespołu Pasja. - Można powiedzieć, że jest to coraz popularniejszy sport w naszym regionie. Mam nadzieję, że systematyczna praca i wsparcie ze strony rodziców i sponsorów pomogą nam w przyszłości utrzymać czołowe miejsce w regionie środkowej Polski.Ostrołęckie tancerki z sukcesami rywalizowały również w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Nowoczesnego Hipnotic w Elblągu. Dziewczęta ćwiczące pod okiem trenerki Żanety Cwaliny-Śliwowskiej zaprezentowały cztery choreografie w kategorii wiekowej do 11 lat. Zespół wytańczył pierwsze miejsce w kategorii: formacje cheerleaders, pierwsze miejsce w kategorii: mini formacje cheerleaders, pierwsze miejsce w kategorii duety cheerleaders, oraz szóste miejsce w kategorii inne formy tańca.

 

Występ tancerek Pasji podczas festiwalu w Elblągu

Odsłon: 16855
Komentarzy: 0
08:45, 29.04.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Dodatkowa kasa dla tancerzy KTT 'Fan'

Dodatkowa kasa dla tancerzy KTT "Fan"

Klub Tańca Towarzyskiego "Fan", działający przy Ostrołęckim Centrum Kultury, może pochwalić się czwórką utalentowanych tancerzy - Angeliną Staszewską, Wiktorią Szmit, Miłoszem Dobkowski i Wiktorem Śliwowskim. Wszyscy zostali wyróżnieni przez prezydenta Ostrołęki.

Trzy młode tancerki nagrodzone

Trzy młode tancerki nagrodzone

Trzy zawodniczki Stowarzyszenia Rozwoju Poprzez Taniec Progres zostały wyróżnione stypendium sportowym przez prezydenta Łukasza Kulika. Po nagrodzie za wybitne osiągnięcia dla Julii Morawskiej, laury zebrały również Patrycja Prusińska, Amelia Kulesza i Sandra Bralska.

Najlepszy rok w karierze Julii Morawskiej nagrodzony

Najlepszy rok w karierze Julii Morawskiej nagrodzony

Prezydent Łukasz Kulik postanowił wyróżnić stypendium sportowym utalentowaną Julię Morawską. Złota medalistka Pucharu Świata i Mistrzostw Europy Mażoretek zasłużyła na to swoją ciężką pracą. Wielka w tym zasługa trenerki Żanety Cwaliny-Śliwowskiej.

Tancerze Atrii z sukcesami i stypendiami sportowymi

Tancerze Atrii z sukcesami i stypendiami sportowymi

Klara Radecka i Filip Radecki, decyzją prezydenta Łukasza Kulika, będą otrzymywać w 2020 roku stypendia sportowe. Tancerze Uczniowskiego Klubu Sportowego Atria Ostrołęka w minionym roku z powodzeniem rywalizowali na arenie krajowej.

Tancerze UKS Atria mistrzami Polski (wideo)

Tancerze UKS Atria mistrzami Polski (wideo)

Klara Radecka i Filip Radecki zostali podwójnymi mistrzami Polski Południowej. Tancerze Uczniowskiego Klubu Sportowego Atria reprezentowali Ostrołękę, w sobotę 21 grudnia, podczas Mistrzostw Polski Południowej Federacji Tańca Sportowego.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo