« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 31 marca 2020 r., imieniny Beniamina, Kornelego, Balbiny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Medale i rekordy WOPR-OS w Grand Prix Polski

Siedem medali padło łupem ratowników WOPR-OS w II Grand Prix Polski w Rybniku. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego w zawodach sięgnęli po złoto i sześć brązowych krążków. Na koncie ostrołęckiego klubu pojawiły się także nowe rekordy życiowe.


W silnie obsadzonej kategorii junior 16-letni Hubert Nakielski w starciu z bardziej doświadczonymi rywalami zdobył dwa brązowe medale na 200 m z przeszkodami z czasem 2:06.83 i a 50 m holowanie manekina z czasem 32.63 s. W obu ustanowił nowe rekordy życiowe.

W kategorii junior młodszy WOPR-OS reprezentowali: Karolina Kaczyńska i Mateusz Adamowski. Karolina nie zdobyła w zawodach meczu, ale poprawiała swoje rekordy życiowe. Mateusz Adamowski wywalczył dwa brązowe medale, na 100 m w płetwach z czasem 1:11.87 oraz 100 m ratownik z czasem 1:15.31. W klasyfikacji generalnej zawodów w kategorii junior młodszy podopieczny trenera Dariusza Małkowskiego uplasował się na trzeciej lokacie.

 

Bardzo udanie w zawodach zaprezentowali się młodzicy - Kacper Mierzejewski i Piotr Perkowski. Kacper Mierzejewski wywalczył złoty medal na 50 m holowanie manekina z czasem 43.94 s, brązowy na 100 m w płetwach z czasem 1:17.96 i brązowy na 100 m ratownik z czasem 1:22.32. W klasyfikacji generalnej dało to Kacprowi trzecie miejsce. Piotr Perkowski debiutował w zawodach, zajmując piąte miejsce na 100 m ratownik i ósme na 100 m w płetwach.


Esprit

- W starciach ze starszymi rywalami nasi ratownicy pokazali, że potrafią osiągać bardzo dobre wyniki i plasują się w ścisłej czołówce w Polsce - podkreśla trener WOPR-OS Dariusz Małkowski. - Jestem bardzo zadowolony z postępów swoich zawodników, a w szczególności cieszy mnie utrzymywanie od kilku miesięcy wysokiej formy Huberta Nakielskiego. Mimo, że pod względem medalowym jest to dla niego gorszy start, niż w pierwszej rundzie to jednak patrząc z perspektywy zbliżających się Mistrzostw Polski uważam, że przygotowania idą w dobrym kierunku i jeśli nie przytrafi się jakaś przypadkowa kontuzja, to powinniśmy wywalczyć miejsce w reprezentacji Polski na wrześniowe mistrzostwa świata.

Odsłon: 5010
Komentarzy: 2
08:37, 30.04.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

ratownik @ 15:17, 30.04.2016r. IP: *.*.71.210

Gratulacje !!!

rodzic @ 22:19, 01.05.2016r. IP: *.*.64.123

Brawo dla wszystkich zawodników i dla trenera !!!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo