« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 3 kwietnia 2020 r., imieniny Ryszarda, Antoniego, Pankracego

Moja Ostrołęka

Aktualności

Jedenaście medali pływaczek UKS Piątka w Mławie

Jedenaście medali wywalczyły pływaczki UKS Piątka Ostrołęka w ogólnopolskich zawodach o puchar burmistrza miasta Mława. W zawodach podopieczne trenerów Andrzeja Pyskły i Adama Kurpiewskiego sięgnęły po osiem złotych krążków, dwa srebrne i brązowy.


W imprezie udanie zaprezentowały się Maria Murawska, Magda Kowalska, Maja Obrębska i Martyna Werpachowska. Pierwsza z wymienionych zawodniczek wywalczyła pięć złotych medali na dystansach: 50 m stylem motylkowym z czasem 29.73 s, ustanawiając nowy rekord życiowy, 50 m stylem dowolnym, 200 m stylem dowolnym, również ustanawiając nowy rekord życiowy z czasem 2:13.61, 100 m stylem zmiennym i 100 m stylem dowolnym. Wyniki osiągnięte przez Marię Murawską dały miano najlepszej zawodniczki w roczniku 2003.

 

Również pięć medali zdobyła Magda Kowalska. Trzy złote krążki podopieczna trenera Andrzeja Pyskły uzyskała na dystansach: 50 m stylem dowolnym, 200 m stylem dowolnym, 100 m stylem dowolnym oraz dwa srebrne medale na dystansach: 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem motylkowym. Wyniki osiągnięte przez Magdę dały jej tytuł najlepszej zawodniczki w roczniku 2004.Z zawodów z brązowym medalem i nowym rekordem życiowym na dystansie 50 m stylem grzbietowym powróciła Maja Obrębska. W klasyfikacji medalowej na 31 startujących klubów z całej Polski, klub UKS Piątka Ostrołęka uplasował się na siódmym miejscu. Podopieczni trenerów Andrzeja Pyskły i Adama Kurpiewskiego byli jedynymi reprezentantami naszego miasta w zawodach.

 

Więcej o sukcesach pływaczek UKS Piątka przeczytasz w dziale Pływanie.

Odsłon: 5436
Komentarzy: 1
09:23, 03.05.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

:) @ 06:08, 04.05.2016r. IP: *.*.236.213

"Piątka" to klub na 6.
Gratulacje dla Trenerów i zawodniczek!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo