« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 3 kwietnia 2020 r., imieniny Ryszarda, Antoniego, Pankracego

Moja Ostrołęka

Aktualności

Murawska z udanym debiutem w reprezentacji Polski

Wartościowe wyniki w reprezentacji Polski zanotowała reprezentantka UKS Piątka Ostrołęka Maria Murawska. Podopieczna Andrzeja Pyskło w miniony weekend w Budapeszcie wystartowała w wielomeczu pływackim z udziałem kadr Polski, Czech, Węgier i Słowacji.


Podczas zawodów zawodniczka UKS Piątka Ostrołęka wystartowała w trzech konkurencjach indywidualnych (50 m stylem motylkowym, 50 m stylem dowolnym i 100 m stylem dowolnym) oraz sztafecie 4 x 100 m stylem dowolnym. Ostrołęczanka mimo że w swoim debiucie nie zdobyła medali, to może pochwalić się bardzo dobrymi wyniki, które dobrze wróżą na przyszłość.

 

W konkurencji 50 m stylem motylkowym Maria Murawska uplasowała się na czwartym miejscu z czasem 29.39 s (do brązowego medalu zabrakło 0.72 s) i mimo, że czas ten nie dał jej pozycji medalowej, okazał się on nowym rekordem Polski w kategorii wiekowej 13-latek. Zawodniczka UKS Piątka tym samym wymazała z tabel rekordowy dotychczas wynik z 2003 roku.


Esprit

W sztafecie 4 x 100 m stylem dowolnym Maria Murawska razem z koleżankami z reprezentacji zajęła również czwarte miejsce, do brązowego medalu zabrakło jej pół sekundy. Ponadto w konkurencji 50 m stylem dowolnym Maria Murawska uplasowała się na siódmym miejscu, a w konkurencji 100 m stylem dowolnym była ósma.

- Marysia od kilku miesięcy czyni nieustannie postępy, poprawiając swoje rekordy życiowe i osiągając wyniki liczące się Polsce - mówi trener UKS Piątka Andrzej Pyskło. - Wyniki osiągnięte przez Marysię podczas wielomeczu w Budapeszcie potwierdzają, że jej powołanie do reprezentacji Polski było w pełni zasłużone. Oczywiście najbardziej cieszy nowy rekord Polski, tym bardziej, że został pobity po trzynastu latach.

 

Po zawodach Maria Murawska nie miała czasu na odpoczynek, bo tuż po powrocie dołączyła do swojej klubowej koleżanki Magdy Kowalskiej i obecnie razem przebywa na zgrupowaniu kadry Mazowsza w Spale.

Odsłon: 5915
Komentarzy: 1
14:32, 15.05.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

Anto @ 17:24, 16.05.2016r. IP: *.*.216.184

Marysiu gratuluję:):)!!!!!!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo