« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 27 lutego 2020 r., imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Świetne starty Murawskiej i Kowalskiej w stolicy

Kolejny bardzo udany start na swoim koncie zapisały zawodniczki UKS Piątka - Maria Murawska i Magda Kowalska w imprezie z serii "Od Młodzika do Olimpijczyka". W zawodach w stolicy kraju podopieczne trenera Andrzeja Pyskły wywalczyły cztery medale.


Reprezentantki Ostrołęki w zawodach wywalczyły trzy złote krążki i jeden srebrny, a także popłynęły po nowe rekordy życiowe. Maria Murawska zdobywając dwa złote medale okazała się bezkonkurencyjna na dystansach: 100 m stylem dowolnym z czasem 1:01.72 oraz na 100 m stylem grzbietowym z czasem 1:10.22.

- Wyniki osiągnięte przez Marysię dały jej tytuł najlepszej zawodniczki zawodów w roczniku 2003 - podkreśla trener Andrzej Pyskło. - Jestem bardzo zadowolony z postępów zawodniczki w kolejnych startach w ogólnopolskich zawodach.


Esprit

Magda Kowalska startująca w roczniku 2004 zdobyła złoty medal na dystansie 50 m stylem motylkowym z czasem 33.80 s oraz srebrny medal na dystansie 100 m stylem dowolnym z czasem 1:07.71. W klasyfikacji drużynowej UKS Piątka Ostrołęka uplasował się na trzecim miejscu wśród 52 startujących w klubów w warszawskiej imprezie.

 

Zapraszamy do naszego działu pływanie, gdzie można znaleźć więcej informacji o startach pływaczek UKS Piątka prowadzonych przez trenerów Andrzeja Pyskłę i Adama Kurpiewskiego. Zapraszamy do lektury artykułów Murawska z udanym debiutem w reprezentacji Polski, czy też Jedenaście medali pływaczek UKS Piątka w Mławie.

Odsłon: 6255
Komentarzy: 2
08:30, 28.05.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

fan @ 10:09, 28.05.2016r. IP: *.*.234.29

Brawo dziewczyny, brawo Andrzej. Najlepsze wyniki UKS Piątka.

:) @ 21:46, 29.05.2016r. IP: *.*.237.174

Gratulacje dla Trenera oraz Magdy i Marysi.
Tak trzymać!!!

» Dodaj komentarz




Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin



Najnowsze wideo