Czwartek, 18 kwietnia 2024 r., imieniny Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

Pływaczki UKS Piątka z kolejnymi sukcesami

Kolejne bardzo udane starty na swoim koncie zapisały zawodniczki UKS Piątka Ostrołęka prowadzone przez trenerów Andrzeja Pyskłę i Adama Kurpiewskiego. Tym razem pływaczki świetnie zaprezentowały się podczas zawodów w Warszawie i Mińsku Mazowieckim.

Maria Murawska i Magda Kowalska wzięły udział w wielkim finale zawodów pływackich "od młodzika do olimpijczyka. Zawody odbyły się na 50-metrowej pływalni w Warszawie i były podsumowaniem wszystkich edycji w sezonie 2015/2016.

- W swoich startach nasze zawodniczki potwierdziły, iż należą do ścisłej czołówki krajowej w swoich rocznikach - podkreśla trener UKS Piątka Andrzej Pyskło.

W roczniku 2003 bezkonkurencyjna okazała się Maria Murawska, która wywalczyła dwa złote medale na dystansach 100 m stylem dowolnym i 100 m stylem grzbietowym. Maria Murawska okazała się również najlepszą zawodniczką w swoim roczniku, zajmując w klasyfikacji końcowej pierwsze miejsce. Bardzo udany start odnotowała także Magda Kowalska, która w roczniku 2004 zdobyła dwa brązowe medale z nowymi rekordami życiowymi na dystansach 100 m stylem dowolnym i 50 m stylem motylkowym.

Reprezentacja UKS Piątka wystartowała również w silniejszym składzie: Maria Murawska, Magda, Kowalska, Maria Mikas, Julia Orzoł, Martyna Werpachowska, Maja Obrębska, Natalia Skórzewska w VI Grand Prix Mińska Mazowieckiego. Najlepiej w zawodach spisała się Maria Murawska, która zdobyła złoto na dystansie 50 m stylem klasycznym z nowym rekordem życiowym oraz drugi złoty medal na dystansie 200 m stylem dowolnym. Dodatkowo podopieczna trenera Andrzeja Pyskły w klasyfikacji końcowej została najlepszą zawodniczką rocznika 2003.

Druga z naszych zawodniczek Magda Kowalska zajęła trzecie miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym z nowym rekordem życiowym, trzecie miejsce na dystansie 200 m stylem dowolnym z nowym rekordem życiowym, a zarazem drugim najlepszym czasem w Polsce na tym dystansie w roczniku 2004. Magda startując z zawodniczkami o rok starszymi w klasyfikacji końcowej zawodów zajęła miejsce na najniższym stopniu podium.

Kolejna z ostrołęczanek - Maria Mikas zajęła drugie miejsce na dystansie 25 m stylem motylkowym oraz siódme na dystansie 50 m stylem dowolnym, z nowym rekordem życiowym. Maria Mikas w klasyfikacji końcowej zawodów uplasowała się na najniższym stopniu podium w roczniku 2005.

W zawodach udanie rywalizowała również Martyna Werpachowska, która zajęła miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym, z nowym rekordem życiowym oraz dziewiątą lokatę na dystansie 25 m stylem motylkowym. Martyna w klasyfikacji końcowej zawodów uplasowała się na IV miejscu w roczniku 2005.

W klasyfikacji klubowej zawodów, obejmującej wszystkie edycje Grand Prix UKS Piątka Ostrołęka zajął pierwszą lokatę z piętnastoma medalami na koncie, zdobywając osiem złotych, cztery srebrne i trzy brązowe krążki.