« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 28 lutego 2020 r., imieniny Romana, Makarego, Lutomira

Moja Ostrołęka

Aktualności

Pływaczki UKS Piątka z kolejnymi sukcesami

Kolejne bardzo udane starty na swoim koncie zapisały zawodniczki UKS Piątka Ostrołęka prowadzone przez trenerów Andrzeja Pyskłę i Adama Kurpiewskiego. Tym razem pływaczki świetnie zaprezentowały się podczas zawodów w Warszawie i Mińsku Mazowieckim.


Maria Murawska i Magda Kowalska wzięły udział w wielkim finale zawodów pływackich "od młodzika do olimpijczyka. Zawody odbyły się na 50-metrowej pływalni w Warszawie i były podsumowaniem wszystkich edycji w sezonie 2015/2016. 

- W swoich startach nasze zawodniczki potwierdziły, iż należą do ścisłej czołówki krajowej w swoich rocznikach - podkreśla trener UKS Piątka Andrzej Pyskło.

 

W roczniku 2003 bezkonkurencyjna okazała się Maria Murawska, która wywalczyła dwa złote medale na dystansach 100 m stylem dowolnym i 100 m stylem grzbietowym. Maria Murawska okazała się również najlepszą zawodniczką w swoim roczniku, zajmując w klasyfikacji końcowej pierwsze miejsce. Bardzo udany start odnotowała także Magda Kowalska, która w roczniku 2004 zdobyła dwa brązowe medale z nowymi rekordami życiowymi na dystansach 100 m stylem dowolnym i 50 m stylem motylkowym.

 

Reprezentacja UKS Piątka wystartowała również w silniejszym składzie: Maria Murawska, Magda, Kowalska, Maria Mikas, Julia Orzoł, Martyna Werpachowska, Maja Obrębska, Natalia Skórzewska w VI Grand Prix Mińska Mazowieckiego. Najlepiej w zawodach spisała się Maria Murawska, która zdobyła złoto na dystansie 50 m stylem klasycznym z nowym rekordem życiowym oraz drugi złoty medal na dystansie 200 m stylem dowolnym. Dodatkowo podopieczna trenera Andrzeja Pyskły w klasyfikacji końcowej została najlepszą zawodniczką rocznika 2003.


Łubudu

Druga z naszych zawodniczek Magda Kowalska zajęła trzecie miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym z nowym rekordem życiowym, trzecie miejsce na dystansie 200 m stylem dowolnym z nowym rekordem życiowym, a zarazem drugim najlepszym czasem w Polsce na tym dystansie w roczniku 2004. Magda startując z zawodniczkami o rok starszymi w klasyfikacji końcowej zawodów zajęła miejsce na najniższym stopniu podium.

Kolejna z ostrołęczanek - Maria Mikas zajęła drugie miejsce na dystansie 25 m stylem motylkowym oraz siódme na dystansie 50 m stylem dowolnym, z nowym rekordem życiowym. Maria Mikas w klasyfikacji końcowej zawodów uplasowała się na najniższym stopniu podium w roczniku 2005.

W zawodach udanie rywalizowała również Martyna Werpachowska, która zajęła miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym, z nowym rekordem życiowym oraz dziewiątą lokatę na dystansie 25 m stylem motylkowym. Martyna w klasyfikacji końcowej zawodów uplasowała się na IV miejscu w roczniku 2005.

W klasyfikacji klubowej zawodów, obejmującej wszystkie edycje Grand Prix UKS Piątka Ostrołęka zajął pierwszą lokatę z piętnastoma medalami na koncie, zdobywając osiem złotych, cztery srebrne i trzy brązowe krążki.

Odsłon: 6518
Komentarzy: 1
06:10, 18.06.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

kibic @ 06:51, 20.06.2016r. IP: *.*.50.61

bravo!!!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo