Piątek, 25 września 2020 r., imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława

Jakub Nosek mistrzem na Kurpiach (zdjęcia, wideo)

Jakub Nosek został tenisowym mistrzem Kurpi. W zawodach rozgrywanych na kortach w Kurpiowskiej Kranie w Wykrocie i Dawii nie dał szans rywalom. W finałowych spotkaniu na korcie w Dawii pokonał po emocjonującej batalii Mateusza Matyczaka 9:6.

Dużo zaciętych i emocjonujących spotkań miało miejsce w pierwszym dniu rywalizacji na kortach ze sztuczną nawierzchnią w Kurpiowskiej Krainie w Wykrocie. Największą niespodzianką była porażka ubiegłorocznego triumfatora Jordana Czapskiego, który musiał uznać wyższość Krzysztofa Bułkowskiego z Łomży 5:9.

W drugim dniu rywalizacji miały odbył się spotkania półfinałowe i finał mistrzostw, ale możliwość rozegrania meczów w Wykrocie storpedowała pogoda. Dzięki uprzejmości sponsora - firmy JBB dalsza rywalizacja została przeniesiona kryty kort do Dawii. W półfinałowych starciach na korcie ziemnym Mateusz Matyczak pokonał Adama Otłowskiego 9:2, a Jakub Nosek wygrał z Krzysztofem Bułkowskim 9:3.

W finałowym meczu Jakub Nosek wygrał z Mateuszem Matyczakiem 9:6. Do rywalizacji w zawodach przystąpiło w sumie 32 zawodników. Do uroczystego podsumowania imprezy w niedzielne popołudnie doszło ponownie na kortach w Kurpiowskiej Krainie w Wykrocie.

Nagrody najlepszym zawodnikiem wręczali starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł, wójt gminy Myszyniec Bogdan Glinka, prezes Związku Kurpiów Mirosław Grzyb oraz prezes OST Dariusz Terlikowski. Specjalną nagrodę rzeczową dla najbardziej utalentowanego zawodnika w całej stawce Mateusza Matyczaka ufundował radny miasta Ostrołęki Grzegorz Milewski.

Lubudu

Wśród wszystkich uczestników podczas pierwszego dnia zostały rozlosowane nagrody od pozostałych sponsorów mistrzostw. Sponsorami zawodów byli: Starostwo Powiatowe w Ostrołęce, Związek Kurpiów, Piekarnia Kurpiowska Serafin, Zakład Przetwórstwa Mięsnego JBB, Kurpiowska Kraina, Best Office, Cuba Libre, Pizzeria Da Grasso oraz siłownia Forma5 Club. Patronat medialny nad zawodami sprawował portal Moja-Ostroleka.pl.

Finał i wręczenie nagród w V Mistrzostwach Kurpi w Tenisie Ziemnym (3.07.2016)