« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 25 września 2020 r., imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Jakub Nosek mistrzem na Kurpiach (zdjęcia, wideo)

Jakub Nosek został tenisowym mistrzem Kurpi. W zawodach rozgrywanych na kortach w Kurpiowskiej Kranie w Wykrocie i Dawii nie dał szans rywalom. W finałowych spotkaniu na korcie w Dawii pokonał po emocjonującej batalii Mateusza Matyczaka 9:6.


Dużo zaciętych i emocjonujących spotkań miało miejsce w pierwszym dniu rywalizacji na kortach ze sztuczną nawierzchnią w Kurpiowskiej Krainie w Wykrocie. Największą niespodzianką była porażka ubiegłorocznego triumfatora Jordana Czapskiego, który musiał uznać wyższość Krzysztofa Bułkowskiego z Łomży 5:9.

 

W drugim dniu rywalizacji miały odbył się spotkania półfinałowe i finał mistrzostw, ale możliwość rozegrania meczów w Wykrocie storpedowała pogoda. Dzięki uprzejmości sponsora - firmy JBB dalsza rywalizacja została przeniesiona kryty kort do Dawii. W półfinałowych starciach na korcie ziemnym Mateusz Matyczak pokonał Adama Otłowskiego 9:2, a Jakub Nosek wygrał z Krzysztofem Bułkowskim 9:3.

 

W finałowym meczu Jakub Nosek wygrał z Mateuszem Matyczakiem 9:6. Do rywalizacji w zawodach przystąpiło w sumie 32 zawodników. Do uroczystego podsumowania imprezy w niedzielne popołudnie doszło ponownie na kortach w Kurpiowskiej Krainie w Wykrocie.

 

Nagrody najlepszym zawodnikiem wręczali starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł, wójt gminy Myszyniec Bogdan Glinka, prezes Związku Kurpiów Mirosław Grzyb oraz prezes OST Dariusz Terlikowski. Specjalną nagrodę rzeczową dla najbardziej utalentowanego zawodnika w całej stawce Mateusza Matyczaka ufundował radny miasta Ostrołęki Grzegorz Milewski.


Lubudu

Wśród wszystkich uczestników podczas pierwszego dnia zostały rozlosowane nagrody od pozostałych sponsorów mistrzostw. Sponsorami zawodów byli: Starostwo Powiatowe w Ostrołęce, Związek Kurpiów, Piekarnia Kurpiowska Serafin, Zakład Przetwórstwa Mięsnego JBB, Kurpiowska Kraina, Best Office, Cuba Libre, Pizzeria Da Grasso oraz siłownia Forma5 Club. Patronat medialny nad zawodami sprawował portal Moja-Ostroleka.pl.

 

Zobacz zdjęcia:
Finał i wręczenie nagród w V Mistrzostwach Kurpi w Tenisie Ziemnym (3.07.2016)

 

 

Odsłon: 8087
Komentarzy: 4
09:09, 04.07.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Zagraj w deblowych mistrzostwach

Zagraj w deblowych mistrzostwach

Na 19 i 20 września zaplanowane zostały Deblowe Mistrzostwa Ostrołęki. Pierwotnie zmagania miały odbyć się w sierpniu, lecz plany storpedowały silne opady deszczu. Zgłoszenia będą przyjmowane do 18 września do godz. 19:30. Organizatorzy zapraszają wszystkie chętne pary do wzięcia udziału w rywalizacji. 

 

Kosowski z mistrzostwem Ostrołęki (zdjęcia, wideo)

Kosowski z mistrzostwem Ostrołęki (zdjęcia, wideo)

28 zawodników i zawodniczek z Ostrołęki, Ciechanowa, Rzekunia, Zambrowa i Łomży wzięło udział w II Mistrzostwach Ostrołęki w kategorii open o puchar prezydenta Łukasza Kulika. Na kortach MZOS-TiIT poziom zawodów był wysoki i obfitował w wiele wspaniałych spotkań.

 

Biedrzycka, Michalik i Bieżuński triumfatorami (zdjęcia, wideo)

Biedrzycka, Michalik i Bieżuński triumfatorami (zdjęcia, wideo)

Na kortach przy ulicy Hallera 10 w Ostrołęce do rywalizacji przystąpiła młodzież oraz najmłodsi adepci tenisa ziemnego o puchar Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika. Rozegrano trzy turnieje: turniej młodzieżowy do lat 16, turniej dziecięcy w kategorii „pomarańczowej” oraz turniej dziecięcy w najmłodszej kategorii „czerwonej”, w których łącznie wzięło udział 29 zawodników i zawodniczek.

Ostatni akord na mączce

Ostatni akord na mączce

12 i 13 września odbędzie się ostatnia impreza singlowa przed turniejem Masters wieńczącym sezon. W weekend odbędą się II Mistrzostwa Ostrołęki. Organizatorzy zapraszają chętnych do udziału w zmaganiach na kortach przy ul. Hallera 10.

 

Murach obronił tytuł (zdjęcia)

Murach obronił tytuł (zdjęcia)

Ponad 20 tenisistów i tenisistek walczyło na ostrołęckich kortach o tytuł w Turnieju 40+. W finale zmierzyli się dwaj zawodnicy, którzy zostali rozstawieni z numerem 1 i 2. Podobnie jak rok temu, mistrzem został Paweł Murach, który w finale pokonał 2:1 (6:3, 6:7, 10:7) Mirosława Mazucha.

 

» Wasze komentarze

jordan @ 10:53, 04.07.2016r. IP: *.*.136.241

brawo Kuba i organizatorzy, oby tak dalej

tadek @ 14:51, 04.07.2016r. IP: *.*.50.49

Świetna robota, super turniej, mam nadzieję, że częściej będziemy rywalizować w Wykrocie. Może turniej o puchar wójta Myszyńca?

Janusz Cz @ 15:29, 04.07.2016r. IP: *.*.2.174

Byliśmy liczną rodziną,rewelacyjna impreza,super organizacja pod każdym względem.Brawa dla organizatorów i sponsorów.Wszyscy byli bardzo zadowoleni

g @ 12:17, 05.07.2016r. IP: *.*.245.40

a są gdzieś pełne wyniki?

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo