« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 25 stycznia 2021 r., imieniny Tatiany, Miłosza, Pawła

Moja Ostrołęka

Aktualności

Powstaje historia kolarstwa naszego regionu (zdjęcia)

1975 - Wojciechowice. Od lewej Szczepan Zacharek i Janusz Łępicki.
1975 - Wojciechowice. Od lewej Szczepan Zacharek i Janusz Łępicki.
(fot. archiwum prywatne)

Klub Kolarski 24h zaprasza wszystkich sympatyków kolarstwa do włączenia się w tworzenie wyjątkowej historii kolarstwa Ostrołęki i naszego regionu. Każdy może powiększyć unikalną kolekcję o nowe zdjęcia, wycinki z gazet, anegdoty czy informacje dotyczące tego sportu.


Dotychczas zebrana kolekcja zdjęć już jest imponująca, jednak członkowie klubu KK24h apelują do wszystkich o pomoc w powiększeniu zbiorów. Każdy może zatem przyczynić się do powstania obszernej historii kolarstwa Ostrołęki i okolic.

- Chcemy zachować i publikować historię kolarstwa ziemi ostrołęckiej, zanim zniknie w pamięci lub ulegnie zniszczeniu. Zdigitalizujemy przekazane lub wypożyczone nam zdjęcia, dokumenty i inne pamiątki, zbierzemy w jedno miejsce spisane opowieści i anegdoty, liczymy też na to, że  osoby, które będą oglądały zdjęcia, pomogą nam je opisać, przypomną sobie kto i gdzie mógł je wykonać - mówi Marek Karczewski, prezes KK24h.Informacje i zdjęcia można przesyłać na adres: , można też dodawać obszerne komentarze pod zdjęciami lub pisać na profilu klubu na Facebooku. Zdjęcia dotyczące historii kolarstwa w Ostrołęce i okolicach można obejrzeć na stronie: Historia kolarstwa - Ostrołęka i okolice.

Odsłon: 5591
Komentarzy: 2
13:02, 11.07.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ruszyli rodzinnie na rowerach (zdjęcia, wideo)

Ruszyli rodzinnie na rowerach (zdjęcia, wideo)

Dużą popularnością cieszył się Rodzinny Rajd Rowerowy, który w sobotę (26 września) ruszył z Ostrołęki w stronę Lelisa. Uczestnicy przejadą 35 kilometrów. Dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały atrakcyjne nagrody niespodzianki od prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika, który wraz z wójtem gminy Lelis Stefanem Prusikiem zapraszali na wydarzenie.

 

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik oraz wójt gminy Lelis Stefan Prusik zapraszają na Rodzinny Rajd Rowerowy na pożegnanie lata. Właśnie ruszyły zapisy do wydarzenia, które odbędzie się 26 września. Dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały atrakcyjne nagrody niespodzianki od szefa miasta.

Wasilewska i Jarkowski mają mocną nogę!

Wasilewska i Jarkowski mają mocną nogę!

Początek sezonu nie był łaskawy dla żadnej dyscypliny, czyli ten dla kolarzy, który miał się rozpocząć w połowie kwietnia. Szalejąca na całym świecie pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wszystkich. Króciutki cykl wyścigów szosowych postanowiło zorganizować na Mazowszu Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów.

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Na Górze Czterech Wiatrów w Mrągowie odbyły się mistrzostwa Polski w kolarstwie MTB XCO. Wśród startujących nie mogło zabraknąć przedstawicieli KK24h, którzy pokonali taką samą trasę, co dzień później zawodnicy elity. Z przygodami zmagania zakończył Marek Karczewski.

 

Michał Ciecierski pokonał rowerem 733 km w 24 godziny!

Michał Ciecierski pokonał rowerem 733 km w 24 godziny!

Zawodnik z naszego regionu pobił rekord trasy podczas IV edycji Wysokomazowieckiego 24-godzinnego Maratonu Rowerowego. Michał Ciecierski reprezentujący barwy KK24h przed rokiem w tym samym czasie pokonał 684 km i zajął drugie miejsce. W tegorocznej edycji poprawił się o 49 km i wygrał z ogromną przewagą.

» Wasze komentarze

Robson @ 21:34, 11.07.2016r. IP: *.*.145.39

A gdzie Janek Markiewicz?

rower @ 22:26, 11.07.2016r. IP: *.*.178.146

Janek ma podrzucić niedługo coś do zbiorów :)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo