« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Moja Ostrołęka

Aktualności

Nasi reprezentanci na Tour de Pologne (zdjęcia)

(fot. Pijacy_mleko)

Zakończyła się jedna z największych imprez sportowych Polski - Tour de Pologne. Na starcie 73 edycji wyścigu stanęli kolarze z całego świata. Nie zabrakło przedstawicieli naszego regionu, którzy wystartowali w imprezie towarzyszącej światowym zawodom.


Tour de Pologne to największa cyklicznie organizowana impreza sportowa w Polsce i największy wyścig kolarski w Europie Środkowej. Należy do prestiżowego cyklu UCI World Tour i od lat przyciąga gwiazdy światowego peletonu. Cieszy się ogromną popularnością angażując miliony kibiców na trasie wyścigu.

 

Tour de Pologne Amatorów wygrał Sebastian Druszkiewicz - panczenista, olimpijczyk z Vancouver i Soczi, który triumfował z czasem 58:33. Mimo niezwykle trudnych warunków pogodowych w wyścigu wystartowało około półtora tysiąca kolarzy. Wśród nich nie zabrakło także reprezentantów z naszego regionu.

 

Z trudną trasą jednego z etapów i słynną ścianą kolarską Bukowina zmagali się: Wiesław Kamiński (KK24h), Jarosław Makowiecki (KK24h), Wiesław Podeszwa (KK24h), Dariusz Regulski (Team Active Diabetic1) oraz Krzysztof Wiszowaty (Tama).


Esprit

Warunki wyścigu były tak trudne, że zwycięzcą można nazwać każdego, kto ukończył trasę. Przenikliwe zimno, padający deszcz i ekstremalnie trudna trasa królewskiego etapu Tour de Pologne były dla wszystkich uczestników ogromnym wyzwaniem. Kolarze wystartowali sprzed kompleksu Bukovina Resort o godzinie 9.40. Po starcie honorowym przejechali do Poronina, gdzie zaczęło się prawdziwe ściganie. Na trasie znalazły się dwa bardzo wymagające podjazdy - Ząb i Ściana Bukovina.

 

- Osiem, dziewięć stopni, ściana deszczu, warunki były rzeczywiście bardzo trudne. Wszyscy jechali bardzo dojrzale i spokojnie. A już teraz podczas dekoracji widać mnóstwo uśmiechniętych twarzy. To dowód na to, że udział w Tour de Pologne Amatorów przynosi wiele radości - mówił Czesław Lang, dyrektor generalny wyścigu, który w swojej kategorii zajął pierwsze miejsce z czasem 1:13:16.

 

Informacje o wyścigu, klasyfikacje generalną i etapową znajdziecie na oficjalnej stronie Tour de Pologne.

 

Zobacz zdjęcia:
Tour de Pologne Amatorów (07.2016)

Odsłon: 6151
Komentarzy: 1
08:54, 23.07.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Klub Kolarski 24h zaprasza na czwartą edycję wyścigu noworocznego. Po sylwestrowej zabawie cykliści wezmą udział w aktywnym powitaniu nowego roku w Czarnowcu. Na specjalnie przygotowanej trasie będzie do pokonania kilka okrążeń. Dołącz.

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Kolarze górscy rywalizowali w Czarnowcu w mistrzostwach Klubu Kolarskiego 24h. Na starcie pojawiło się dwudziestu rowerzystów. Chętni uczestnicy wydarzenia mieli do pokonania okrążenia o długości 2,5 km - kobiety i juniorzy - 3 rundy, mężczyźni 6 rund.

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Z parkingu stadionu przy ulicy Witosa w Ostrołęce wystartował wczoraj rodzinny rajd rowerowy na pożegnanie lata. Cykliści pokonali blisko 30-kilometrową trasę, kończąc na plaży miejskiej. Na finiszu czekał na uczestników wydarzenia posiłek regeneracyjny.

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Ostrołęczanie i mieszkańcy powiatu mają okazję pożegnać lato na dwóch kółkach. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej zaprasza na rodzinny rajd rowerowy po Ostrołęce i gminie Rzekuń. Początek wydarzenia w sobotę 7 września.

Kolarska czasówka w Zapiecznem (zdjęcia, wideo)

Kolarska czasówka w Zapiecznem (zdjęcia, wideo)

Michał Brauliński z Bielska-Białej okazał się najszybszym kolarzem podczas jazdy indywidualnej na czas rozegranej dziś w miejscowości Zapieczne (gm. Troszyn). Najlepszym ostrołęczaninem został Tomasz Jarkowski, który zameldował się na mecie z szóstym wynikiem.

» Wasze komentarze

Jacek @ 07:54, 25.07.2016r. IP: *.*.4.164

Gratulacje chłopaki

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo