Wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Podeszwa najszybszy w Serafinie (zdjęcia, wideo)

Wiesław Podeszwa zwyciężył w wyścigu kolarskim "Czas na JBB" organizowanym w Serafinie w gminie Łyse. Trasę o długości ponad 23 km wiodącą przez las pokonał w rewelacyjnym czasie 44 minut i 32 sekund, wyprzedzając Wiesława Gralę - 44:56 i Piotra Dudę - 45:07.

Zwycięzca rywalizacji pokonał trasę ze średnią prędkością 31.26 km/h. Do zmagań w zawodach przystąpiła ponad setka zawodniczek i zawodników z kilku województw, a impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Najlepszym zawodnikiem z gminy Łyse okazał się Mariusz Rynkiewicz z Łysych, który finiszował na 17 lokacie z wynikiem 48:29.

- Jestem bardzo zadowolony z osiągniętego wyniku i faktu, że tak wielu zawodników przyjęło nasze zaproszenie i zdecydowało się na udział w imprezie - podkreślał na mecie współorganizator kolarskiej imprezy w Serafinie. - Już teraz zapraszam na kolejną imprezę "Czas na JBB" w przyszłym sezonie.

Dużo emocji w zawodach dostarczyła rywalizacja kobiet, które ścigały się na odcinku o długości blisko 11.5 km. Zwyciężyła Magdalena Gołębiewska z rezultatem 24 minuty i 19 sekund, przed Anna Świderską z Ełku - 25:17 i Łucją Wawer z Prostek - 26:09. W zawodach nie zabrakło licznych nagród od głównego sponsora imprezy - firmy JBB, które trafiły do kolarzy z podziałem na kategorie wiekowe.

JBB

Dzieci i młodzież w zawodach rywalizowały na odcinku 6.5 km, a zdecydowanie najlepszy okazał się Bartosz Samul z Mrągowa, który pokonał trasę w czasie zaledwie 11 minut i 46 sekund. Zwyciężył pokonując dystans ze średnią prędkością 30.59 km/h. Drugie miejsce zajął Kacper Mocek z Nowej Wsi - 13:16, a trzecie Kacper Taszmiewicz - 13:17. Najlepszą zawodniczka okazała się Luiza Wawer z Prostek z czasem 13:23.

Szczegółowe wyniki w załączniku w wyścigu "Czas na JBB" w załączniku.

Wyścig kolarski Kurpie MTB w Serafinie - dzieci i młodzież (24.07.2016)